Автор Тема: Системка към мак про )  (Прочетена 9336 пъти)

svetlo555

  • Гост
Системка към мак про )
« -: Февруари 24, 2011, 22:45:32 pm »
Преди имах към мака ,харман кордон, но монитор аудио е съвсем друга бира .Кефа е голям .


п.с. Исках да постна по качаствени снимки ,ама сайта не позволява.

diannedel4ev

  • Гост
Re:Системка към мак про )
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2011, 23:45:15 pm »
Toва е аудиото на бъдещето. Поздравления !

vdsvicky

  • Гост
Re:Системка към мак про )
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2011, 22:10:27 pm »
diannedel4ev , кое е бьдещето ? Да седиш на стол и да слушаш музика ли ? Или компа с удивителната аудио карта те прави щастлив? Че човека има желание - има , но виждаѝки проснати тонколоните вьрху бюрото , комси комса с монитор и клавиатурата , сьздава впечатлението за несериозно отношение кьм звука. Така разположено не виждам смисьл от ОТ-тата. Бих заложил за слушалки. Ако бьдещето изглежда по този начин , то мерси ,ама не го искам. :).
Иначе продьлжаваѝ svetlo555 и дерзаѝ .  :)

svetlo555

  • Гост
Re:Системка към мак про )
« Отговор #3 -: Март 03, 2011, 01:17:04 am »
vdsvicky .
То Исус Христос ,нашият бог не се е харесал на всички ,какво остава за някаква си системка .
Гледам в една тема само две мнения ,и двете абсолютно противоположни .
Дали завист усещам в теб ?
Защото ,ако искаше нещо да кежеш ,можеше да не навлизаш така грубо ,а да кажеш така .
"Колега бих те посъветвал да си сложиш стойки за колните и да ги отделечиш повече една от друга "
На което аз щях да ти отговоря ,че е невъзможно защото имам голяма секция от двете страни .
А що се касае това ,че не ценя хубавия звук и един вид се отнасям с неуважение към него - ЖЕСТОКО СЕ ЛЪЖЕШ .
Бих ли си купил колонки за 1000 лева ,?!?!?!?!
И мога последно да ти кажа , колкото и да ми критикуваш системката ,свири в пъти по добре ( дажеи в това според теб ужасно разположение) от харман кордон .


И вече найстина последно като не виждаш смисъл от От -тата си купи на своя комп ( ако изобщо имаш такъв ) юколонки за 9 .80 лева от техно***** .

svetlo555

  • Гост
Re:Системка към мак про )
« Отговор #4 -: Април 24, 2011, 22:42:23 pm »
Ето така стана със стойките )

svetlo555

  • Гост
Re:Системка към мак про )
« Отговор #5 -: Ноември 08, 2011, 12:36:12 pm »
Така ,
Уважаеми колеги .
Дойде време и аз да напиша малко и да се похваля .
Тръгвайки от най-обикновени колони за 5 лева ,минавайки през харман кордон, впоследствие монитор аудио рх1
Сега дойде ред да сменя усилвателчето Денон наи -начален клас с паинер най -висок клас от 1990 те ).
Отначало не бях впечатлен изобщо ,казах си никаква разлика ,защото вързах само усилвателчето ,без предусилвателя .
Слушах слушах ,видя ми се тегава .Вързах предусилвателчето и свирна така както на мене ми хареса .
Има една екстра Субсоник която по книжка пише ,че реже под 17 херца.Не го разбирам много) но звучи страхотно (когато е включено).
В момента слушам в лоселесс формат Крис Риа , и определно има разлика .Много съм доволен .
Скоро ми предстои покупка на висок клас ЦД .

maxrev

  • Гост
Re:Системка към мак про )
« Отговор #6 -: Ноември 08, 2011, 12:51:30 pm »
Субсоник филтъра е предназначен да се ползва при слушане от грамофон.На стария ми денон ПМА750 имаше такъв,но честно казано разлики не съм открил,за разлика от ползването на другата екстра -лауднес  :D .Отделно от това 17 Хц са недостижими за 99,9 % от ОТ.Пайнърчето изглежда много добре ,дано да те радва и като звук.

svetlo555

  • Гост
Re:Системка към мак про )
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2011, 13:00:32 pm »
Благодаря ти много .
Не го знам това какво е субтроник ,но ми е включено и ме кефи ,))) ;D Казваш не мога да го усещам ,тогава сигурно е внушение .Звука е невероятен ,доволен съм и според мене това нещо би трябвало да струва повече ,

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Системка към мак про )
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2011, 13:24:01 pm »
Колега, как успя да вържеш само "усилвателчето" без предусилвателя?
you're nobody without a naim

svetlo555

  • Гост
Re:Системка към мак про )
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2011, 13:41:44 pm »
Благодаря ти колега Петър СТоянов ,за пожеланията ))))
Много просто ,как ,пурво вързах него за проба .Никаква философия не е .Има си директ вход .
Усилвателя може както от предусилвател така и от самия него да подава звук .

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Системка към мак про )
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2011, 14:04:56 pm »
Много е хубаво когато дадена покупка ти носи голямо удоволствие , пожелавам ти безаварийно ползване.

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Системка към мак про )
« Отговор #11 -: Ноември 08, 2011, 14:12:01 pm »
Петър Стоянов всички го знаят КОЙ Е, виж, мен, Павел Стойнов, не всички ;)
Обясниха ми по телефона как точно си направил първото свързване...
Хубавото е, че сам си открил колко е важна ролята на предусилвателя. Най-вероятно ще се получи подобно нещо и при добавяне на качествен източник, но тогава ще трябва да смениш заглавието на темата :)
Много приятни часове със системата, но най-вече с МУЗИКАТА!
you're nobody without a naim

svetlo555

  • Гост
Re:Системка към мак про )
« Отговор #12 -: Ноември 08, 2011, 14:43:45 pm »

Хубавото е, че сам си открил колко е важна ролята на предусилвателя.
Да прав си ,сам открих .Както пишеше в темата на Рудра , истинските усилватели си имат и предусилвател.
Следващата покупка ,ще ми е висок клас ЦД .Но засега не мога да си представя по- добър звук от този ))

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Системка към мак про )
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2011, 14:49:55 pm »
Цитат
засега не мога да си представя по- добър звук от този ))
Обикновено това чувство трае много малко. Радвай му се колкото може повече време. :)

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Системка към мак про )
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2011, 16:32:18 pm »
Мдааа, за съжаление колегата Lazarus18 е много прав. Разболееш ли се от аудиофилската болест, на моменти повече мислиш за бъдещи ъпгрейди, отколкото се наслаждаваш на това, което имаш, независимо колко е добро и най-големият кеф е непосредствено след замяната на някой компонент с по-добър.
you're nobody without a naim