Автор Тема: Избор на стойки за букшелф колони  (Прочетена 18735 пъти)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #15 -: Март 22, 2011, 22:52:14 pm »
Според един английски колега, стойките на сайта са производство на австрийския дилър на АТС - Mauro Rossi.
Но на сайта му не виждам като продукт стойки :)

Неактивен kaloman

  • Публикации: 20
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #16 -: Март 23, 2011, 00:38:38 am »
А аз имам един въпрос...

Май да! Като тези.

mushie

  • Гост
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #17 -: Юли 05, 2011, 17:30:41 pm »
Здравейте, виждам че темата е стара, но все пак да попитам за мнение за стойки за EPOS M12.2?

civica

  • Гост
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #18 -: Юли 05, 2011, 17:41:29 pm »
Примерно като тези :

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #19 -: Юли 05, 2011, 18:54:20 pm »
mushie, изборът на стойки в България е силно ограничен. Въпреки това, мисля че за колони от класа на 12.2, популярният избор Atacama Nexus 6i е повече от удачен. Вариант са разбира се и стойките на Epos - ST 35, но няма наличности и скоро не се очакват.

Успех!


P.S. civica, какъв е смисълът на поста ти ???? Знаеш ли кой е модела на стойките, дали се предлага у нас, дали е наличен, колко струва и т.н... или просто ни показваш че гугъл работи?

civica

  • Гост
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #20 -: Юли 05, 2011, 23:51:45 pm »
Не съм ползвал Гугъл ! Това е истинска оферта - колоните се продават с стойките , питах дали ги продават отделно и на коя марка са и модел , но не се продават отделно и човека не знае какви са или не иска да ми каже !
Смисъла на поста ми е да се види как изглеждат тези колони върху тези стойки , без задни мисли !  ;)

mushie

  • Гост
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #21 -: Юли 06, 2011, 12:03:53 pm »
Rudra,  (y) мерси за отговора то е ясно че от Ибей ще се пазари, въпроса е че се чудех дали да са метални или дървени, дори си мислех да си правя нещо от акрил. Проблема е в това, че  наистина няма как да знам предварително, как ще звучат колоните върху такъв материал. То май металния вариант е най-удачен, след като и производителя го е казал.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #22 -: Юли 06, 2011, 12:24:31 pm »
Металните стойки обикновено са значително по-масивни, повечето от тях поддържат запълване на една или няколко от колоните с пясък, или специфични материали - съответно възможност за увеличаване на масата и донякъде настройване на звука, особено в областта на баса.

Ако пазарувам от България, бих взел Atacama Nexus 6i.
Ако пък твърдо ще се пазарува от чужбина, добри варианти са например Atacama Nexus 6i, Atacama HMS1(добра основа и за бъдещ ъпгрейд на озвучителните тела), Epos ST35, Soundstyle Z2...

mushie

  • Гост
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #23 -: Юли 06, 2011, 12:32:56 pm »
Rudra, благодаря за изчерпателния отговор  :)

civica

  • Гост
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #24 -: Юли 06, 2011, 12:42:55 pm »
Колега mushie , щом ще пазаруваш от Ибей , тези са сравнително евтини и изглеждат добре - http://cgi.ebay.co.uk/Soundstyle-Z2-Speaker-Stands-BLK-/150625445064?pt=UK_ConsumerElectronics_EquipmentStands_SM&hash=item2311f9e4c8   

mushie

  • Гост
Re:Избор на стойки за букшелф колони
« Отговор #25 -: Юли 06, 2011, 12:47:34 pm »
civica благодаря и на теб !