Автор Тема: Домашно кино с ATC  (Прочетена 14752 пъти)

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Домашно кино с ATC
« -: Март 31, 2011, 21:28:46 pm »
Много бих се радвал ако някой качи ревюта и снимки (или линкове) на домашни кино системи изпълнени с ATC . Аз не успях да намеря нищо по тази тема , за стерео много но за кино май няма :) .

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #1 -: Март 31, 2011, 21:57:13 pm »
Ето няколко впечатляващи кино системи с АТС :



тема за системата



тема за системата



тема за системата

Приятно разглеждане :)

svetlo555

  • Гост
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #2 -: Март 31, 2011, 22:16:32 pm »
Това може и да свири добре ,но на дизайн е отвратително.Грозни са слаба дума за тях.

drazmahala

  • Гост
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #3 -: Март 31, 2011, 22:35:01 pm »
Това може и да свири добре ,но на дизайн е отвратително.Грозни са слаба дума за тях.

Да, малко е индустриален дизайна, но бъди сигурен, че свирят по-добре от някои лъскави модели на същата цена.Нито един от моделите на АТС не блести с дизайн. Наистина това , което е постнал Rudra е само част от многото конфигурации в едноименния форум на Острова. И трябва да ви кажа, че почти 90% от хората там ползват АТС и за кино.Сега не ми се търси, но имаше един с модела 300SCM и го ползваше САМО за кино.Наистина впечатляващо.
А иначе, много добре "вървят" и през ДВД то - факт (y)

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Домашно кино с ATC и не само
« Отговор #4 -: Март 31, 2011, 23:29:37 pm »
Това за отвратителния дизайн е отвратително:)
Чистосърдечен съвет към колегата svetlo555 - не съди крайно, още повече щом става дума за дизайн. Сигурен съм, че някои твои съученички са те харесвали, други не:)
Сега по-сериозно:
Лично на мен дизайн, който ми грабва вниманието от пръв поглед ми омръзва много бързо, а друг, по-сдържан, с времето намирам за много по-добър, приятен... вечен.
От около 5 години имам система Naim. При първата ми "среща" с компоненти на марката си помислих "е те това нещо, колкото и добре да свири, нЕма начин да си го купя, изглежда по-старо от дядо ми!" Да, ама не! Едва ли Петко Б. го е казал това първи... Сега освен че ги притежавам, ги намирам за чудесно изглеждащи!
Най-вероятно ще е по-лесно да ме разбереш, ако говоря за коли, поради простата причина, че се разминаваме с хиляди такива за ден. Като излезе новата Мазда 6 я намирах за супер супер изглеждаща, а новата Хонда Акорд за... леко странна... та чак недодялана. Сещаш се коя ми харесва повече след 1 година, нали:)
Да обобщя, че някой може да не ме е разбрал:
ATC изглеждат точно така, както трябва да изглежда една сериозна колона... според мен. Повтарям, сериозна:)
you're nobody without a naim

Неактивен Coppermine

  • Публикации: 81
    • Планина.бг
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #5 -: Април 01, 2011, 12:40:57 pm »
Незнам колегата какво има предвид, на мен колоните не ми изглеждат грозни за разлика от тия черджета разхвърляни наоколо със забърнати краища. Това шареното имам чуството че трябва да коленича на него и да се кланям. Втората и третата снимка изглеждат супер, като изключим тоя телевизор където е забит там на високо пред прозореца всичко друго излгежда добре. Даже на втората снимка има два радиатора на страничните стени които са много интересни и изглеждат супер практично защото пестят място в ниското където се слага обзавеждане.

VB studio HI-FI

  • Гост
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #6 -: Април 01, 2011, 15:26:58 pm »
Всъщност черджетата са много хубави сами по себе си и явно са от някаква националност :)

Това обаче не е толкова важно, по-важното е че това е снимка от момента в който този човек тества два модела за да си избере подходящите и вероятно е размествал много. Историята на системата му е интересна и може да се прочете в линка, който е даден.

svetlo555

  • Гост
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #7 -: Април 01, 2011, 21:15:21 pm »
В този форум ,какво човек не може да изкаже личното си мнение ли ?????????
На мене не ми харесва дизайна ,колкото и добре да свири това нещо няма да си го купя .
Чувството за хумор на п100янов , е доста комплексирано ,даже бих казал дразнещо .
А усещам ,че си мисли ,че е забавен ,но само си мисли .

Неактивен p01s0n

  • Публикации: 181
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #8 -: Април 01, 2011, 21:32:43 pm »
Дам и аз съм на мнение, че външния им вид е доста зле.
Щом се дават толкова пари за качествена музика нека и външния вид да е качествен....

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #9 -: Април 01, 2011, 21:38:02 pm »
С колегата Svetlo555 храним взаимни симпатии още от първата ни форумна среща:)
Все пак има място за всеки под слънцето (и във форума:)
Между другото Стойнов съм, не Стоянов, ако случайно има значение...
you're nobody without a naim

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #10 -: Април 01, 2011, 21:49:35 pm »
Успокойте страстите Овреме.
За наша всеобща радост, пазарът на Hi-Fi техника е пребогат и има неща за всеки вкус - звуков или визуален.
Ако на някой му харесва ATC - чудесно, ако пък на някой никак не му харесва - пак чудесно - има купища други не по-лоши марки със съвсем различен дизайн.

Успех!

P.S. Темата е за кино системи с АТС, личните си симпатии и антипатии споделяйте на лични съобщения!

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #11 -: Април 02, 2011, 00:01:18 am »
Спорове за дизайн винаги ще има и те са леко безсмислени от гледна точка на това , че вкусът е нещо строго индивидуално (някой харесват руси , други черни ,трети харесват мустакати , свят голям , идеали много).На мен лично дизайна на цялата ентри левел серия много ми допада.С интерес очаквам още по темата :)

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #12 -: Април 02, 2011, 00:17:11 am »
На мен лично колоните от първите 2 снимки ми харесват и ме привличат като дизайн. От една страна тромави, ъгловати и някак си асиметрични, едновременно с това впечатляващо достолепни и респектиращи. Напомнят ми за ролс ройс или бентли. Колоните от третата снимка не ми харесват.

Интересно ми е как ще коментирате факта, че при две от системите центъра е всъщност стояща колона.

ПП. Никога не съм слушал АТС и съм ги виждал само на снимки. Научих за тях от други теми още в началото на включването си във форума. Две неща привлякоха любопитството ми - мненията за неутралния им звук и на пръв поглед "неугледния" им вид. Ключовите думи са "на пръв поглед" и "неугледен" в кавички. Ако имам възможност  бих ги слушал с голямо любопитство. Никога обаче не са ми били сериозно в полезрението, защото са извън рамките на бюджета, който смятам че заслужавам да си отделя за аудио техника.

ППП. Една руска поговорка казва, че "На вкус и цвет товарищей нет". Обичайно е да имаме различни вкусове. И слава богу. Представете си всички да сме еднакви и да харесваме едни и същи неща. Ще умрем от скука. Всъщност различията са солта на живота ... и на този форум. Но ... нека да уважаваме различията в другите ... и затова да не бъдем крайни в мненията си :) И не ме вземайте много насериозно, в момента ме е обхванала философско-логорейна невроза :) Наздраве на всички !

VB studio HI-FI

  • Гост
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #13 -: Април 20, 2011, 13:58:28 pm »
Ето една фантастична кино система с АТС:






























Rudra: Поставянето на снимки не е трудно - ползвайте функцията "Предварителен преглед" - преди публикуване!

Неактивен dr_slavov

  • Публикации: 133
Re:Домашно кино с ATC
« Отговор #14 -: Април 20, 2011, 15:07:33 pm »
Всяка колона, включително и съраунда е с отделен субуфер.
A-200
Denon 1910 + Focal Sib&Cub
Sony KDL46W5500