Автор Тема: Свързване на стерео усилвател към ресивър  (Прочетена 19119 пъти)

kadich

  • Гост
Имам стерео усилвател Pioneer A-602R и ресивър Yamaha-RX-V650.Ресивъра има pre-out.Има ли възможност този усилвател да се комбинира с дадения ресивър за съвместна работа в многоканален режим?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #1 -: Юни 18, 2011, 15:57:44 pm »
По времето когато се е появил стерео усилвателя ти, тъкмо е прохождал Dolby Digital като формат!
Да очакваш да са предвидили специфичен тип AV свързване в такъв усилвател е доста оптимистично :)

Вече е ставало дума, че може да се правят експерименти за друг тип свързване, но това крие своите сериозни рискове и още по-сериозни неудобства.

Накратко, усилвателя ти не предлага AV Gain режим на свързване. Друг вид експериментални свързвания с рисивър аз не препоръчвам.


kadich

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #2 -: Юни 18, 2011, 16:04:20 pm »
Благодаря за бързия отговор!Какъв усилвател би препоръчал-колоните ми са Dali Blue5005

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #3 -: Юни 18, 2011, 16:09:20 pm »
В съседната тема току що споменах няколко усилвателя, които поддържат въпросния тип свързване.

kadich

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #4 -: Юни 18, 2011, 16:20:55 pm »
А ще свърши ли работа NAD C356?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #5 -: Юни 18, 2011, 16:22:51 pm »
Не, усилвателите на NAD не поддържат такъв тип свързване!

kadich

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #6 -: Юни 18, 2011, 16:38:22 pm »
Благодаря,много!Ще се ориентирам към усилвател,който си препоръчал в съседната тема.

kadich

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #7 -: Юни 20, 2011, 22:05:12 pm »
Здравей,Rudra!Може ли още едно въпросче?Разгледах задния панел на Denon-1500.Има един вход p.direct.Toва ли е въпросния вход,или и този модел  не става.Може би трябва да се отиде на 1510.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #8 -: Юни 21, 2011, 00:12:24 am »
Да, това е входа на PMA 1500 AE, на предния панел има и копче, което превключва във въпросния режим и усилвателя започва да работи само като стъпало.

kadich

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #9 -: Юни 21, 2011, 01:04:22 am »
Благодаря!За сега се насочвам към Denona или Arcam.За Denon има предложения и втора употреба,докато Arcam трябва може би да е нов.

denonka

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #10 -: Октомври 17, 2015, 23:42:21 pm »
Здравейте !!!
Имам Sony TA-F 690 ES дали може да се интегрира в система за дом.кино.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #11 -: Октомври 18, 2015, 12:31:19 pm »
Изглежда, че този усилвател има вход - Direct In. Това би трябвало да свърши работа, при положение, че рисивъра ти има предусилвателни изходи за предна лява и предна дясна колона. Все пак добре е да прочетеш подробно упътването на усилвателя - там би трябвало всичко да е подробно описано.

denonka

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #12 -: Октомври 18, 2015, 13:07:52 pm »
Благодаря!!!Ще опитам да намеря упътването в нета че мойта книжка не знам къде е!!!
Лек ден!!!

Halba

  • Гост
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #13 -: Януари 21, 2016, 13:56:15 pm »
Здравейте Rudra,
Днес прочетох Вашата статия "Домашно кино и висококачествено стерео – как да ги съчетаем без компромиси!", която отговори на всички мои въпроси. Разбрах какво следва да направя. Пристъпих към практическата страна на нещата и тук се появи проблем. Ресивър, който да отговаря на определени условия имам /Marantz NR 1402/. Тъй като ми е ограничен бюджета /абитуриент и надявам се студент :)/ съм принуден да огледам първо пазара за "втора ръка". Гледах различни марки и модели усилватели но на нито един от тях не видях надписи AV или AV passtrough; AV gain; Theater Mode. В тази връзка дали е възможно да ме насочите към марки и модели /втора ръка/, които биха ми били "по джоба"

П.С.  Видях една машина Technics SU-V60 Class AA. Отзад има вх. AV/AUX. Възможно ли е този модел да ми свърши работа?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Свързване на стерео усилвател към ресивър
« Отговор #14 -: Януари 21, 2016, 14:36:18 pm »
Здравей,
За съжаление у нас под пазар на аудио техника втора ръка обикновено се разбира продаване на техника на по 20-30 години, събирана от европейските пунктове за скрап. Разбирам, че явно има достатъчно хора, които са привлечени от такъв тип техника, било заради сантимент, колекционерска страст или някаква друга причина.

За мен обаче, покупката на такъв усилвател не би мола да се определи като разумно действие по няколко причини:
 - Първо, защото електроника на толкова години би имала нужда от сериозно освежаване и сервизиране, което би следвало да се направи от кадърен специалист, а уви далеч не всички са такива.
- Второ, защото една такава профилактика, ако е съвестно и качествено направена, може да се окаже с не съвсем ниска цена, а това обезмисля един от основните мотиви за покупка на толкова стара техника - бюджетът.
- Трето, и вероятно най-важно, не мисля, че такъв род компоненти, дори и да са нови, биха предсавлявали интерес (поне за мен) в звуково отношение. От една страна японските производители от нисък клас никога не са ми били интересни, когато става дума за стерео. От друга страна - противно на някои популярни у нас мнения, вярвам, че аудио техниката търпи постоянно развитие, и макар да не е с огромните скокове, наблюдавани при други типове електронита, еволюцията в аудио продукти на сериозни компании, над които имам наблюдение през последните години е ясно забележима/чумваема.

Имайки предвид това, не мога да ти съдействам със съвет за покупка на такъв тип техника, нито с детайлна информация за това какви функции поддържат въпросните усилватели.
Прочитането на упътването на даден компонент често отговаря на повечето въпроси.

Успех!