Автор Тема: Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?  (Прочетена 4574 пъти)

Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?
« -: Август 09, 2011, 14:04:53 pm »
С мой приятел,обсъждахме предимствата и недостатъците на това-стъпалото да е отделно от преда и да са заедно.Искам да чуя и вашите мнения по тази дилема.Поздрави! :)

civica

  • Гост
Re:Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?
« Отговор #1 -: Август 09, 2011, 14:10:38 pm »
Ако не си ограничен от даден бюджет , по-добре да са отделно ! Така мисля аз !

Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Re:Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?
« Отговор #2 -: Август 09, 2011, 14:29:27 pm »
Аз избора съм го направил и при мен са отделно,но една от причините беше,че нямах цялата сума накуп.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?
« Отговор #3 -: Август 09, 2011, 20:04:18 pm »
Къде всъшност е дилемата?
При производителите, които правят усилватели от висок клас, само началните нива са интегрирани, всичко останало е разделено и това е напълно нормално - при разделянето на предусилвателя от стъпалото има редица предимства.

Едно от предимствата например, е възможността да се избегне влиянието на силните токове и магнитни полета в крайното стъпало върху чувствителния предусилвател.
Не случайно при подреждането на една стерео система, едно от нещата, които би трябвало да се взимат предвид, е да се държат далеч източниците на силни магнитни полета, и въобще компонентите, консумиращи много ток - Крайни стъпала, захранвания и т.н., от тези, консумиращи много по-малко ток и влияещи се до голяма степен от ел.магитни полета, вибрации и други подобни фактори - CD плеъри, предусилватели, грамофони и т.н.

Друго голямо предимство, особено при транзисторните крайни стъпала работещи в клас А и някои лампови стъпала, е че при работа те отделят голяма топлина и близостта им до други компоненти не би била никак полезна.

Още едно често използвано предимство е възможността да се комбинират предусилватели и стъпала от различни производители.

Не на последно място чисто физическото разделение предполага възможност да се избегнат някои компромиси, необходими ако щете просто поради ограничението на интегрираните усилватели всичко да бъде в една кутия.
Най-простия пример е отделните захранвания за предусилвателната и усилвателната част.

Единствения явен недостатък за който се сещам, е че при комбинацията от разделени предусилвател + стъпало, има нужда от още един междукомпонентен кабел :)

От друга страна, често сериозните разделени предложения стартират от доста висок бюджет, макар да има и изключения.

Примерните ползи, за които споменах, по никой начин не означават, че Всяка комбинация от предусилвател и стъпало е по-добра от Всеки интегриран усилвател. Напротив, има компании, които правят предусилватели и стъпала с общ бюджет да кажем 3000лв. Това че са разделени, по никой начин не означава, че са по-добри от интегриран усилвател в много по-висок клас, например 6-10 000лв.

С други думи, както неведнъж е ставало дума - добре е да се коментират конкретни продукти, в конкретни системи и да се търси оптималното решения за конкретната система и бюджет - от гледна точка на звук, напасване и функции, а не непременно на това интегрирано ли е или не - това не винаги е определящо за звука!

Успех!

Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Re:Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?
« Отговор #4 -: Август 10, 2011, 11:02:23 am »
Благодаря, за изчерпателния отговор! :)

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Re: Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2020, 16:19:45 pm »
Аз пък имам следната дилема ! Два еднакви усилвателя , единият е вързан като предусилвател към стъпалото на другият! Мисля си дали ще има подобрение в звукът ?

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2020, 17:11:22 pm »
Ми пробвай и сподели.

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Re: Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2020, 17:49:18 pm »
Усилвателя е sansui au 317. Понеже много ми хареса имам два :) другият ми е на вилата . Дойде ми тази идея след прочетеното по горе .

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2020, 18:32:51 pm »
Мисля, че именно след прочетеното по-горе не би трябвало да ти идват такива идеи... Какво очакваш да постигнеш с такъв тип свързване?

Неактивен gggng

  • Публикации: 25
Re: Две в едно или Power-Amp,Pre-Amp?
« Отговор #9 -: Февруари 07, 2020, 18:45:52 pm »
Не че и така не  свири предоволно но си въобразих  неща които явно няма как да станат  :)