Автор Тема: Съвет за усилвател към система за домашно кино  (Прочетена 23030 пъти)

Kikata

  • Гост
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #15 -: Декември 26, 2011, 00:48:24 am »
Благодаря,мисля че отговора е ясен...според теб какво може да се препоръча в този ценови диапазон за целта и заслужава ли си като краен резултат или смисъл има единствено при значително по-голям бюджет ?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #16 -: Декември 26, 2011, 01:00:04 am »
В тази конкретна тема, съм дал няколко примера за усилватели поддържащи такъв род свързване, в приличен бюджет.
За да си струва, добре е да има баланс и мисъл в изграждането на системата.
Тези неща сме обсъждали неведнъж - конкретно в случая с твоята система също имаше дискусия по въпроса.

Kikata

  • Гост
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #17 -: Декември 26, 2011, 01:02:22 am »
Благодаря отново,прав си ...лека вечер и весели празници.

ego

  • Гост
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #18 -: Декември 26, 2011, 11:17:26 am »
Rudra,

Видях че Naim Supernait има и вграден DAC. Това означава ли в моя случай , че ако взема Supernait , то това би било по-добра комбинация от Naim Nait XS + отделен външен DAC ( Dac Magic или подобен такъв) ?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #19 -: Декември 26, 2011, 12:01:33 pm »
Да не забравяме от къде тръгнахме  ;)
Идеята на темата беше, че се търси подходящ партньор за Focal 726.
Nait XS беше посочен като вариант "максимум" за тези озвучителни тела(при доста свободен бюджет ) или при идея за бъдещ ъпгрейд.

Според мен, Supernait e чудесен усилвател и да-предпочитам го пред XS... това ясно се вижда от системата ми.
Но да не забравяме, че Supernait струва почти два пъти повече от XS! Както и да смятаме нещата в комбинация с бюджетни ДАКове, разликата остава значителна.

От тази гледна точка, добре е да мислим в посока не само кой усилвател е по-добър сам по себе си, а кой е по-подходящ за твоята система.
Supernait e често спряган партньор на Focal Electra... такава комбинация съм слушал неколкократно и бих подкрепил.
Определено не мисля обаче, че за Focal 726 има смисъл да се инвестира в Supernait.

Успех!

ego

  • Гост
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #20 -: Януари 09, 2012, 18:31:11 pm »
Искам специално да благодаря на Rudra ( и на останалите които се включиха в дискусията) за съветите които получих във форума. Сдобих се с Naim Nait XS и Rega DAC и вчера свързах всички компоненти . Към DAC-a включих блу-рей плеъра и попкорна, а колоните свързах с усилвателя използвайки кабели на Naim. Само след ден слушане мога да кажа, че съм изключително доволен от резултата и разликата в звука при слушане на музика спрямо преди е повече от огромна ( и много различна от това което слушах с Denon-a). За усилвателя няма какво да кажа ( а и вече е говорено много за Naim), но искам да споделя приятната си изненада от DAC-a. Тепърва ще видя как се представя за различните видове музика ( и разликата при звука използвайки различните 1-5 филтъра), но при слушане на рок звука беше изключително детайлен и натурален.
Може би в скоро време ще планирам и ъпгрейд на двете фронтални стоящи колони. В тази връзка, Rudra би ли предложил подходящи по-висок клас от сегашните ми колони, с които ще се усети чуствително подобрение на звука. В магазина на Naim слушах Ovator S-400 , но искам да чуя и други варианти. Благодаря предварително !

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #21 -: Януари 09, 2012, 18:47:36 pm »
Честито отново, радвам се, че си останал доволен.
Относно озвучителните тела, по-добре е да пуснеш тема в съответния раздел, по възможност с повече подробности относно помещение, бюджет, предпочитание към тип звучене, досегашни прослушвания и впечатления, и т.н.

Очакваме и снимки на системата :)

Успех!

bishan

  • Гост
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #22 -: Януари 14, 2012, 21:12:03 pm »
Здравейте,
простете, че нахълтвам в темата, но бих искал да попитам:
- моето домашно кино е с ресивър Denon 3312 и блу-рей Denon 2012, колони  Monitor Audio Silver.
- как Ви се струва комбинацията Monitor Audio RX6 и посочения по-рано от Вас Arcam A18 ?
(Arcam A18 всъщност е Arcam FMJ A18 или бъркам)

bishan

  • Гост
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #23 -: Януари 17, 2012, 14:16:39 pm »
Здравейте отново,
- при свързване на ресивъра с усилвателя се използват PWR -in входовете или бъркам;
- по-старите модели на Arcam - от серията A70 до A90 могат ли да се интегрират към ресивър.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #24 -: Януари 17, 2012, 14:35:54 pm »
Използва се "AV in" входа и това е описано в упътването на усилвятеля!

bishan

  • Гост
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #25 -: Януари 17, 2012, 15:19:18 pm »
Благодаря за отговора.
Познанията ми не са на ниво, на което да съм сигурен дали даден усилвател, може да се интегрира към домашно кино. Във форума въпроса е дъвкан многократно, но аз искам да съм наясно преди да предприема следващата стъпка.
Верни ли са следващите ми разсъждения или не:
 - би трябвало да вържа ресивъра си към AV-in и съответно блу рей към CD
 - или ресивъра си към PWR-in и съответно блу рей към CD входа.
Питането ми е свързано с това, че се оглеждам за усилватели втора употреба или мостри от Ebay, и следва да съм сигурен, че могат да се интегрират към домашно кино.
P.S. Благодарности за това, че чрез форума разширявате знанията на незапознати като мен.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #26 -: Януари 17, 2012, 15:35:44 pm »
При положение, че се ориентираш към усилватели втора употреба, силно препоръчително е да провериш конкретно този усилвател дали поддържа такъв тип свързване!
Обикновено при по-старите модели, такъв тип свързване не е наличен.
Ако се спреш на някой конкретен модел - потърси подробното му упътване на сайта на производителя и провери как стоят нещата.
В случай, че не можеш да намериш упътването - свържи се с вносителя за България или директно с производителя, за да ти отговорят евентуално на въпросите за отдавна спрени от производство модели.

bishan

  • Гост
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #27 -: Януари 17, 2012, 16:06:36 pm »
Именно поради тази причина съм се ориентирал към Arcam. Имам добри впечатления от комбинацията Monitor Audio - Arcam. И затова съм се насочил натам. В последните дни следя обявите в Ebay и там се продават модели Arcam Diva A70 - A90 на цени в границите - 250 до 400 GBP, които, четейки ръководствата им (според моите възможности - знам френски и Google преводач за английски), като че ли предлагат вграждането им в домашно кино. Разбира се разчитам и на препоръки. Хубав ден.

bishan

  • Гост
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #28 -: Януари 19, 2012, 10:55:23 am »
С риск да стана досаден бих искал да попитам : Arcam Diva A70 - A90 или Naim Nait 5 (предшественик на Nait 5I) препоръчвате за моя случай – колони Monitor Audio RX6.
Благодаря.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Съвет за усилвател към система за домашно кино
« Отговор #29 -: Януари 19, 2012, 11:30:40 am »
Naim Nait 5 e с обявена мощност от 30w на канал. Следващият модел - Naim Nait 5i е с почти двойно по-голяма обявена мощност - 50w на канал. По принцип усилвателите на Naim, въпреки скромните си обявени мощности, са способни да захранват добре дори трудни като товар озвучителни тела(поне по-високите модели усилватели на Naim) и обикновено предлагат изненадващо добър контрол и голяма тяга - в сравнение с други усилватели със същата обявена мощност.

Въпреки това обаче, не съм 100% убеден, че Naim Nait 5, може да извади максимума от Monitor Audio RX6.
Добре е също да имаш предвид, че при този усилвател на Naim, като входове все още се използват само DIN конектори! Това би те ограничило доста при избора на кабели, както като разнообразие, така и като цени.

От старите арками и евентуалното им напасване с Monitor Audio RX6  нямам впечатления.