Автор Тема: ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!  (Прочетена 20001 пъти)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #30 -: Октомври 15, 2010, 00:59:09 am »
Според мен, за тази система не е разумно да се взима евтин бас - разбирай 1000лв...
Както писах в друга тема - евтиния бас може повече да попречи, отколкото да подобри нещата. Има и изключения разбира се!

В твоя случай най-добре би било, както ти каза и drazmahala - баса на АТС - и като темброво напасване и като дизайн и като клас... Друг добър вариант е Rel Т1, Velodyne също имат много приятни неща...

Неактивен RossT

  • Публикации: 21
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #31 -: Ноември 07, 2010, 19:05:43 pm »
Дайте ми съвет,как би стоял един SUB в системата или да се откажа от тази идея?Помещението не е голямо 15м2.Например 1000лв.бюджет.

Аз имам същите колони, Creek Evo 2 amp и Denon 3310. Слушам колоните в чист стерео режим и не мисля, че много им трябва sub за музика. Пробвах ги и със събууфер при crossover 40 и 60 Hz и ги предпочитам без. Съб-а ми е Monitor Audio RX и се справя доста добре за филми и игри. За музика - без него по-добре, освен ако не си супер фен на drum &  bass секцията и си умираш за тежък бас.

Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #32 -: Ноември 10, 2010, 11:32:50 am »
Не съм фен на тежкия бас,но с АТС С1 е доста по добре.Плюс това баса мога да си го контролирам.В близките дни се надявам да го присъединя към системата и да слушам хубава музика.
  П.П.Аз се надявах,че съм приключил с покупките,но явно спиралата продължава да ме върти. ;D

Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #33 -: Ноември 15, 2010, 13:08:32 pm »
 Вече го имам-АТС С1. :) Това е,което ми трябваше.Не съм слушал други буфери,но си мисля,че е най добре да е от една марка и не сгреших.Класическа музика и джаз,се слушат невероятно.Мога да си глася настройките както аз си желая и това прави системата ми по гъвкава.Доверих се и на хората с по голям слушателски опит от мен-за което благодаря  и не направих грешка.Не съжалявам,за нищо купено от мен до този момент.ATC SCM-11 са едни прекрасни ОТ и свързани заедно със суб С1 правят магия.Пожелавам го,на всички!Ето и снимчици:

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #34 -: Ноември 15, 2010, 13:10:16 pm »
Честито, чудесна система, радвам се че си наистина доволен :)

drazmahala

  • Гост
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #35 -: Ноември 15, 2010, 13:48:16 pm »
Супер!Радвам се , че феновете на АТС растат ;) . Системата наистина е добра - слушал съм я в тази конфигурация, само че без суба. Не се съмнявам, че се кефиш и ти пожелавам да я ъпгрейдваш с 19 ки :)

Поздрави и от мен

Стефан


Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #36 -: Януари 29, 2011, 11:57:37 am »
Купих 1кв.м. от това:http://www.megavoice.bg/?pid=78&product=351 дайте идеи къде да го поставя.В ъглите ли,на стената или зад колоните.Едната страна е пердета,от другата е гардероб а насреща е латекс.Помещението е 15кв.м.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #37 -: Януари 29, 2011, 12:13:48 pm »
Колкото и странно да ти звучи, Акустиката е сложна наука и като такава изисква сериозно отношение.
Противно на мненията на разни младежи по форумите, не е достатъчно просто да вземеш няколко кубика вата и да ги разхвърляш произволно из стаята.

Има професионалисти, които се занимават сериозно с това и си разбират от работата - мерят и виждат кое къде е нужно - според спецификата на помещението и материалите.
Останалото е свободни съчинения.
Успех!

Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #38 -: Януари 29, 2011, 14:02:24 pm »
Съгласен съм с това което казваш,но когато един ден имам отделна стая,тогава ще ги викна специалистите да се свършат работата. ;)Дотогава ще експериментирам на ухо.Поздрави!

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #39 -: Януари 29, 2011, 14:53:04 pm »
Колега,
Това, което си купил първо е крайно недостатъчно като количество, а от собствен опит бих казал и като качество. Не се правя на експерт в акустичната обработка на помещения, но съм опитвал това-онова, вкл. и 2 квадрата точно от това, което си взел. Местех ги насам-натам, отзад, отпред, отстрани и накрая си ги залепих на ушите за да установя, че почти нищо не се променя. Сигурно си виждал снимки на обработени помещения - според мен едни 15-20 квадрата пана минимум има, като всяко върши различна работа...
Все пак ще ми е интересно да споделиш резултата от разхождането на единия квадрат в помещението си. И не забравяй - слушай непредубедено. Т.е. като го слагаш в ъгъла не очаквай да обере бумтенето и да ти се струва, че става и т.н.
Успех де:)
you're nobody without a naim

Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #40 -: Януари 29, 2011, 15:52:18 pm »
Ще го разделя на две и ще го сложа зад колоните.Знам,че е сложно,но ще опитам.

hgi

  • Гост
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #41 -: Януари 29, 2011, 17:12:07 pm »
С риск да бъда нахокан, понеже както каза Rudra при акустиката няма място за свободни съчинения, мисля че това което си взел може да ти свърши работа единствено ако колоната е много близо до странична стена, на която ако го лепнеш вероятно ще повлияе поне малко на отражението, може и не...

Според мен трябва да послушаш предишния коментар и да подобриш разположението, вместо да се заиграваш с този дунапрен или каквото е там, защото и минимално разместване със сигурност ще повлияе много повече от това което си взел.

Неактивен gorkaev

  • Публикации: 41
Re:ATC + Astintrew, стерео системата на gorkaev!
« Отговор #42 -: Февруари 01, 2011, 11:48:05 am »
Благодаря,за съветите!Доста си поиграх с настройките на суба.Колоните ги изтеглих напред и се подобриха нещата.Свалих си и тест диск/тонгенератор/ с който рискувах да бъда изхвърлен от къщи.Сега чувам това което исках да чуя :)Поздрави!