Автор Тема: Пикселизация Philips 32" 5606  (Прочетена 2490 пъти)

martez

  • Гост
Пикселизация Philips 32" 5606
« -: Януари 25, 2012, 23:41:38 pm »
ползвам Philips 32" 5606. След ремот в сервиз поради засилена подсветка ми смениха панела.
Сега имам чувството, че предава SD каналите с по пикслелизирана картина. Качеството на картината все едно е малко по зърнесно /на квадрадчета, които се преливат едни в други/. Най-лесно се забелязва основно при фоновите изображения (статична картина /не при движение), като например фона зад гърба на говорители на новините (особено ако е едноцветен фона), по цвета на кожата по лицата на хора - когато са в едър план, на цвета на настилкита на тенис корт. Струва ми се, че пикселицазията е малко по засилена.
Интересува ме има ли начин да тествам това дали е така или е в границите на нормалното в домашни условия. При пуснат DivX филм от USB, който не е в HD качество също се вижда. На снимки няма проблем.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Пикселизация Philips 32" 5606
« Отговор #1 -: Януари 26, 2012, 01:23:46 am »
Този /д/ефект е въпрос на софтуер и хардуер, а не толкова на панела. Подозирам, че при замяната са ресетнали или променили нещо по сервизното меню. Другия вариант е да си почнал да му обръщаш повече внимание отколкото преди.
На 32" от 2м. не би трябвало да правиш разлика между SD и HD.

martez

  • Гост
Re:Пикселизация Philips 32" 5606
« Отговор #2 -: Януари 26, 2012, 16:23:42 pm »
Не знам дали са ресетнали или променили нещо по сервизното меню, но настройките на картината са 1:1 със старите, преди смяната на панела. Гледам ТВ от около 2.5 метра и особено на БГ програмите се забелязва повече.
1.Какво имах като казваш че е въпрос на хардуер-а ?
2.Има ли някакав начин да тествам дали пикселизирането е в рамките на нормалното или не?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Пикселизация Philips 32" 5606
« Отговор #3 -: Януари 26, 2012, 18:16:22 pm »
1. Видео сигнала се обработва от процесор, от който зависи качеството на избражението също като и софтуер.
2. Освен да отидеш в магазина и дапуснеш същото avi на същия модел, да го гледаш от същото разстояние и да видиш дали има разлика.

martez

  • Гост
Re:Пикселизация Philips 32" 5606
« Отговор #4 -: Януари 26, 2012, 21:03:36 pm »
Какво мога да направя в домашни условия по ресетване на сервизното меню, ако от сервиза са променили нещо ?