Автор Тема: Моята компютърна система - stiv 68  (Прочетена 7724 пъти)

Неактивен stiv 68

  • Публикации: 28
Моята компютърна система - stiv 68
« -: Март 02, 2012, 13:28:04 pm »
 Ето и моята компютърна (засега ) система :

 

 Источника е HTPC с Intel I3 (абсолютно безшумен ;)) , от него през оптика в DAC -
 Musical Fidelity X-24 k и после - в стерео усилвател Cyrus 8vs .

 

 

 

  Усилвателят е свързан с кабели Kimber 4vs към тонколоните : Mission 794 :

 

 

  Докато стигна дотук минах през доста компоненти - две години слушах Focal 706v - първо с усилвател Yamaha
  на един приятел , после за малко с едно Sony и няколко месеца с Cabridge Audio 640 . След това реших да вдигна
  "летвата" с нещо по-добро и след няколко проби стигнах до Cyrus-а . Като го чух в колегата, от който го купих
  направо се влюбих в звука му - чист , детайлен ,без да изпъкват високи или низки честоти (за разлика от     
  Кебриджа , който беше много детайлен , но си вкарваше своя "украса") .Какво беше разочарованието ми като
  се прибрах в къщи и включих Cyrus-a към Фокалите  :o - въобще не си паснаха ! Почна се една смяна на кабели ,
  с тези които съм сега малко се оправиха нещата , но все едно бях далече от "истината" . Е благодарение на тази
  случка разбрах , че наистина различните кабели "звучат" по различен начин , че мостовия кабел за 2лв. метъра ,
  който е толкова хвален в едни други форуми свири точно като за 2 лева  ;D и че компонентите за системата
  трябва да се изпробват един със друг , а не поотделно . В момента съм доволен от системата си , дори от компю-
  търа свири добре - почти като CD - плеър  ;) . Разбира се имам още много път да извървя , но посоката съм си я
  поставил  :).

 

maxrev

  • Гост
Re:Моята компютърна система - stiv 68
« Отговор #1 -: Март 02, 2012, 16:32:35 pm »
Интересна симпатична системка и май първата от този вид,представена във форума.Пробвал ли си сравнения с цд плейър като източник и какви са ти впечатленията ако си.

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:Моята компютърна система - stiv 68
« Отговор #2 -: Март 02, 2012, 17:35:34 pm »
Ако смяташ да upgrade-ваш можеш да пробваш с Audiolab M-DAC.
Ще останеш приятно очарован.
Машинката е страхотна ;)

Пробвай и да смениш оптичния кабел с коаксилен.
Тези дни пробвах няколко USB2SPDIF конвертора, вкл. и SPDIF от дъното, но нещата
се получават само при асинхронни USB2SPDIF преобразуватели.

BTW за да изкараш хубав звук от компютър са необходими доста настройки.
Надявам се, че си се запознал с един "дебел" pdf ;)

Неактивен stiv 68

  • Публикации: 28
Re:Моята компютърна система - stiv 68
« Отговор #3 -: Март 02, 2012, 18:56:37 pm »
  Радвам се , че ви хареса идеята :) . Да отговоря на въпросите по реда на задаване .
когато вземах колоните пробвахме няколко източника - CD ARCAM 92 , DVD-DENON 3910,
DVD ARCAM 137 , така че имам представа как трябва да са нещата  :) а и аз имам едно
dvd Cambridge audio 99 . В момента както е настроен компютъра според мен свири по-
добре отколкото дивидито през същия дак . За съжаление се оказа , че дисковете ,
които съм купувал през годините (за по 10 лв.) за нищо не стават , флаковете свалени от
мрежата звучат по-добре . Така че засега ще развивам нещата в тази посока . Следващата
ми покупка мисля да е точно такъв USB/SPDF конвертер , ако имате впечатления от такива
устройства , ще се радвам да ги споделите . 
 Относно Audiolab - аз съм хвърлил око на 8200 CD , но ще трябва доста да поработя за него  :).

hgi

  • Гост
Re:Моята компютърна система - stiv 68
« Отговор #4 -: Март 02, 2012, 20:28:36 pm »
Радва ме, според мен си в правилна посока :)

M2Tech HiFace e добро и тествано решение за USB към S/PDIF Output Interface, което според мен си заслужава да имаш предвид. В неделя слушахме и една машинка, която ме впечатли на първо слушанe, защото ми звучеше някак по-отворено, но на второ имах чувството, че сякаш дава окраска - за съжаление не си спомням точно коя беше, но мисля че е Musiland. Аз лично предпочитам HiFace.

@sss - интересно ми е кои настройки и pdf имаш предвид?

vessk0

  • Гост
Re:Моята компютърна система - stiv 68
« Отговор #5 -: Март 03, 2012, 00:02:31 am »
Здравей, системата изглежда страхотно, много добри снимки, а и техниката е чудесна! Сигурно звучи и толкова добре, колкото изглежда! :)

Мога ли да те помоля за малко помощ, можеш ли да включиш усилвателя аналогово към звуковата ти карта и да ми кажеш дали имаш някакъв шум/брум в него, защото в момента с това се боря.

Поздрави!

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re:Моята компютърна система - stiv 68
« Отговор #6 -: Март 03, 2012, 11:00:04 am »
Много е симпатична системата наистина!Предполагам и звука :)!Честито!Аз ползвам тонколони Focal 714v.Първо мислех да ги сменям ,защото не бях много удовлетворен от тях,но при закупуването на нов усилвател Marantz и като смених и кабелите за тях с Nordost,нещата се подобриха значително.Тогава разбрах,че кабелите играят голяма роля в една система. :)

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Моята компютърна система - stiv 68
« Отговор #7 -: Март 03, 2012, 18:37:27 pm »
Честито за вече завършената (за сега) система! Изглежда чудесно (y)
Знам от къде тръгна stiv 68 преди няколко години, когато за първи път реши да изгражда прилична система, за това наистина се радвам, когато се виждат такива явни примери за развитие - и на системата, и явно на слушателя.

Предполагам, че ако озвучителните тела се разделечат още едно от друго и им се осигури повече въздух около тях, нещата ще станат още по-добре, но може би помещението не го позволява.

Приятно слушане!


Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re:Моята компютърна система - stiv 68
« Отговор #8 -: Март 03, 2012, 19:39:13 pm »
@sss - интересно ми е кои настройки и pdf имаш предвид?

"The art of building Computer Transports"
Не ми се превежда, за да дам директен линк, но можеш да потърсиш в google.

Неактивен stiv 68

  • Публикации: 28
Re:Моята компютърна система - stiv 68
« Отговор #9 -: Март 04, 2012, 13:18:06 pm »
 Благодаря на всички за добрите думи , специални благодарности на Rudra , защото неговите
насоки , не само към мен а и към другите в този форум ми помогнаха в търсенето на добрия
звук . За сравнение вижте каква беше ситуацията преди няколко месеца  :) :

 

 Успях да се преборя със жена ми за премахването на огромната мебел под телевизора,
но с другите шкафове отстрани нищо не мога да направя - преди години като ги проектирах
мечтата ми ми беше комплект за домашно кино за 1000лв.  :D . Така че засега , колкото и
да ми се иска, :) не мога да разположа колоните по-добре  . Разстоянето между тях е около
140 см. а отзад и отстрани има по 30 см. , малко е под препоръчителния минимум но ....
 В момента има два малки проблема заради специфичната конструкция на колоните :
първия е , че при по-високи нива на усилване баса почва да бумти , но това рядко ми се
случва , при нормалното ниво на което слушам ефекта го няма . Другият е заради ниско
разположения високочестотен говорител - поради близко разположената позиция на слушане
ми се губят малко високите , като седна на пода се чуват по-добре :). Мисля да повдигна
малко колоните но не знам с колко , ако имате някакви идеи помагайте .   

goho

  • Гост
Re:Моята компютърна система - stiv 68
« Отговор #10 -: Март 06, 2012, 01:40:11 am »
Прекрасен избор ! И подреждането е много добре паснало с интериора !  (handshake)