Автор Тема: Колонен кабел  (Прочетена 9275 пъти)

idulgerov

  • Гост
Колонен кабел
« -: Март 13, 2012, 17:01:35 pm »
Бихте ли ми препоръчал кабел за свързване между временния ми усилвател Arcam Alpha8 и колоните ми ProAc?
Благодаря

Неактивен dimitar_genchev

  • Публикации: 8
Re:Колонен кабел
« Отговор #1 -: Март 13, 2012, 20:08:44 pm »
Бюджет има ли ? И според мен е добре да си закупиш кабел които ще подхожда на системата която реално искаш да изградиш а за временната слагаи просто нещо ефтино :)

Неактивен p100ynov

  • Публикации: 133
Re:Колонен кабел
« Отговор #2 -: Март 13, 2012, 20:43:45 pm »
Кабел от приятел би ти свършил най-добра работа. Излиза само 1-2 бири, понякога и по-малко  :P
you're nobody without a naim

idulgerov

  • Гост
Re:Колонен кабел
« Отговор #3 -: Март 13, 2012, 21:41:53 pm »
 :)Ок, има ги бирите, стига да предложи.

hgi

  • Гост
Re:Колонен кабел
« Отговор #4 -: Април 07, 2012, 19:44:54 pm »
Аз съм с DNM Stereo Solid Core Precision и съм много доволен. Не съм го сравнявал обаче с кой знае какви други, но определено е доста нива над ниския клас Norstone, с който бях преди. Според мен за цената си е повече от идеален, а иначе съм чел, а и са ми разправяли, че често е предпочитан пред доста по-скъпи и екзотични кабеляци.

reader63

  • Гост
Re:Колонен кабел
« Отговор #5 -: Април 24, 2012, 19:12:50 pm »
В момента имам DNM Reson - 2 по 5м., фабрично кримпван с оригинални накрайници.
Пробвах го на текущата ми конфигурация - усилвател Leema Pulse III и OT Leema Xone.
Определено ми хареса повече от по-евтиния от него Atlas Equator MK2 и доста по-скъпия Atlas Ascent 3.00.
Също така на тази конфигурация обаче определено отстъпва като детайл и динамика на Chord Epic Super Twin Bi-Wire Speaker Cable, който обаче е и 4 пъти по-скъп.
На въпросната система е може би една идея по-зле от Chord Odyssey 2 Speaker Cable, по отношение на детайл във високите.
Като цяло кабелите на DNM предлагат отлично съотношение цена/качество.
Иначе за мен безспорните фаворити за колонен кабел са Chord - от Odyssey нагоре.
Пак да уточним, чеговорим за конкретна система. :)

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re:Колонен кабел
« Отговор #6 -: Октомври 20, 2012, 00:13:37 am »
Да ползвам и аз темата  :D - при последното по-сериозно почистване ми направи впечатление , че кабелите ми (непретенциозни Jamo 1.5) изглеждат доста окислени на места са тъмни (с прозрачна обвивка са ) и явно е време за подмяна . Въпросът е ,че системата ми е доста непретенциозна - YAMAHA RX-V673 с Jamo Classic 8 , а и в Бургас общо взето няма къде да се тестват различни марки и типове кабели , и се чудя дали с наличните компоненти ще усетя някаква разлика между http://store.avguide.bg/index.php?dispatch=products.view&product_id=29850 и http://store.avguide.bg/index.php?dispatch=products.view&product_id=29848 ? Добре е също някой ако има опит с подобни компоненти да сподели какви кабели са подходящи - а и тия QED не са ми много подходящи бели , няма ли с прозрачна или по-тъмна изолация . Мисли се и за "ъпгрейд" на колоните  :) ,но ще е най-рано другото лято , а и там ще е бая чудене ...
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Колонен кабел
« Отговор #7 -: Октомври 20, 2012, 21:16:18 pm »
Принципно е добре да се препоръчва кабел за конкретна система.
Не съм слушал Yamaha 673 с твоите колони, за това не бих рискувал с твърд съвет.
От двата кабела, които си посочил, според мен QED Original е по-"безопасния" вариант.
QED Silver Anniversary XT е добър за цената си, но в някои системи може да не пасне твърде добре, заради (според мен) по-изявения си характер.
Иначе, ако водещото е кабела да е с прозрацна изолация ;) в момента в раздел "Продавам" - има такова предложение на разумна цена.

Успех!

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re:Колонен кабел
« Отговор #8 -: Октомври 20, 2012, 21:43:14 pm »
Благодаря , ще ги имам предвид  ;) - догодина планирам да сменя Jamo-то и вероятно ще е с http://store.avguide.bg/index.php?dispatch=products.view&product_id=30074  , та може и това да е някаква насока за кабела  . Лошото е че нямам варианти за прослушване.
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re:Колонен кабел
« Отговор #9 -: Ноември 13, 2012, 23:02:58 pm »
Най-накрая ми остана време да сменя кабелите на колоните (стар кабел купуван преди десетина години Jamo 1.5 > QED Original ) и меко казано съм впечатлен - аз тия колони Jamo Classic 8 изобщо не съм ги слушал досега  :o . Все си мислех ,че повечето коментари след подмяна на кабелите се отнасят по-скоро за по-високи класове колони и оборудване и очаквах някакво леко подобрение и то да го усетя след слушане няколко дни (все пак всичко е доста "бюджетен тип" - YAMAHA RX-V673 и споменатите Jamo Classic 8  ;) ) , но промяната беше толкова голяма ,че направо ми се струва , че съм сменил колоните  :D Направо се зачудих дали да ги сменям  :D - напълно разбирам хората с по-висок клас оборудване .
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673