Автор Тема: Търся съвети и помощ за изграждане на бюджетна 5.1 система.  (Прочетена 3400 пъти)

Zarul

  • Гост
Здравейте,

Имам желанието да си изградя 5.1 канална озвучителна система за домашно ползване.
Ще ми служи за : гледане предимно на blu-ray филми. Ще слушам и музика, разбира се, но филмите са ми важни.

В момента разполагам с Logitech Z-5500 - http://reviews.cnet.com/pc-speakers/logitech-z-5500/4507-3179_7-31115626.html  
*Ако може, дайте мнение за сегашната ми система?



Помещението , което ще озвучавам е 25-30 кв.м.

Изчетох почти всичко из форума , както и в google и се спрях на следната комбинация:

1. AV receiver - Yamaha RX-V673  ( или по-високия клас Yamaha RX-V773 )
2. Front - Monitor Audio Bronze BX2 ( или по-високия клас Monitor Audio Bronze BX 5 )
3. Centre - Monitor Audio Bronze BX Centre
4. Surround - Monitor Audio Bronze BXFX

Субуфера ще добавя на по-късен етап. ( липса на средства в момента )  *тук мнение , ако е възможно
иначе съм избрал - Monitor Audio Bronze BXW-10


Ще се радвам ,ако "изкажете" мнение по моя случай!
Може да предлагате други комбинации, според това което съм дал като посока и общ бюджет.

молба за коментари към - Rudra, lazarus18

Благодаря ви, предварително.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Monitor Audio Bronze BX e чудесно решение в този бюджет.
Мисля, че ще останеш наистина доволен, особено като се има предвид сегашната ти система. ;)
Като рисивър, мисля че YAMAHA RX-V673 е чудесен избор за този комплект озвучителни тела. Можеш, разбира се да вземеш и по-нисък модел, но според мен YAMAHA RX-V673 ще разкрие оптимално възможностите на колоните. YAMAHA RX-V773 ми се струва твърде амбициозен избор в случая. Пък и нали системата трябва да е "бюджетна" .

Успех!


Zarul

  • Гост
Благодаря за вниманието !

Възникнаха още няколко въпроса, а именно:

1. Кое решение ще бъде по-доброто за гледане на филмиMonitor Audio Bronze BX 5 или Monitor Audio Bronze BX 2 ?
Заслужава ли си двойно по-високата цена (като качество на звученето и възможности ) на по-големите ?

2. Оказа се, че  Monitor Audio Bronze BXFX са пригодени за стена , а аз нямам възможност да ги монтирам на такава, на стойки не ставали,  каква може да бъде алтернативата за "задни" колони в този сет, така че да се случи системата както трябва?

Благодаря!

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
И двата варианта са добри, с различни силни страни.
BX5 предлагат повече налягане и фундамент, но пък изискват повече разстояние зад себе си.
BX2 са доста по-лесни за разполагане и доста по-евтини.

За съраунд колони, ако трябва да стоят на стойки и приоритет са филмите, при изграждане на система в стегнат бюджет бих се спрял на BX1.

Zarul

  • Гост
Благодаря за коментарите !

Мился , че избрах какво ще е :)