Автор Тема: Проектор и екран.  (Прочетена 4986 пъти)

Активен johnyboy

  • Публикации: 23
Проектор и екран.
« -: Февруари 10, 2013, 20:48:11 pm »
Моята одисея с изграждане на домашно кино скоро ще приключи, (надявам се) та май е време да се ориентирам на какво ще гледам ::) Ще ви бъда благодарен ако споделите опит, впечатления, познания, мераци, линкове, мнения... всичко което може да бъде полезно за правилния избор.
Проектора ще е FHD 3D възможно най-тихия. Ограничение в цената е само моята преценка дали си заслужава. Понеже несъм на ти с проекторите, ще ви помоля спокойно да споделяте всякакви подробности.
Екрана трябва да бъде окло 150 инча или между 280-340см. широк и 225-260см. висок. Задължително моторизиран. Останалите характеристики също са ми мъгла, та като за проектора :) Благодаря предварително на отзовалите се. :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Проектор и екран.
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2013, 15:28:49 pm »
Здравей,
много полезни сайтове с ревюта и информация са Projector Central и Projector Reviews

Там има адски много информация на почти всички интересни модели за домашно кино.

Като цяло, преди да почнеш да избираш ще ти/ни е нужна следната информация:

Бюджет
Разстояние, от което ще се гледа
Разстояние, от което ще се прожектира
Екрана ще пада ли пред колоните
Колко е осветено помещението и може ли да се осигури пълна тъмнина
Ще се гледа ли под голям ъгъл.


Активен johnyboy

  • Публикации: 23
Re:Проектор и екран.
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2013, 22:49:54 pm »
Здравей.
Английския не ми е сила. Ще ги погледна всепак де, благодаря. Бюджета е без проблемен но, ... не ми трябват безсмислени екстри и ултра гъзарии :) Разтояниего е 3-4 метра за гледане и 5 за прожектиране. Колоните мислех да са зад екрана, но малко кънти баса та не е ясно. Ако не успея да ги наместя или да го изчистя това кънтене с някоя акустична гяволия, ще са отпред :'( Помещението може да бъде затъмнено напълно и през деня ;) И на последния въпрос, твърдо не 8)
Ако знаеш Руски сайтове, ще ми е без проблем (handshake)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Проектор и екран.
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2013, 11:52:39 am »
С увеличаването на бюджета на проектора се увеличава и най-важната екстра и гъзария - качеството на образа.
На първо четене се сещам за този модел - Mitsubishi HC7800 - адски тих, DLP, перфектно 3D. Достатъчно ярък е за толкова голям екран, но задължително в тъмни условия.
С него няма да имаш проблеми с 120" екран. 135" обаче ще максимума според мен ако искаш достатъчно ярък образ за 3D.
Друг, по-евтин вариант е Optoma HD33. Спрямо предното Mitsubishi е с една идея по-слабо черно ималко по-шумен. Има малко повече яркост на образа в реални условия и позволява лека светлина в стаята. Не е толкова гъвкав откъм разполагане, но предполагам това няма да е проблем при теб.
Виж с разположениете на колоните как ще се получи за да видим какъв екран ще е подходящ.

Активен johnyboy

  • Публикации: 23
Re:Проектор и екран.
« Отговор #4 -: Февруари 13, 2013, 19:22:42 pm »
Цитат
С увеличаването на бюджета на проектора се увеличава и най-важната екстра и гъзария - качеството на образа.
Е да де, ама колко? Май по-добре да погледна нещо, за да имам някаква база. HD33 го заглеждам отдавна, ама тоя примерно ми се струва по-добра оферта Epson Home Cinema 5020 UB
Последното експо го изпуснах, но предишното го посетих и бях впечатлен от проектора в стаята с Клипшовете. Ако някой си спомня модела, може да стане някаква база за сравнение. Друг вариант е ако има наоколо демо зала ::)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Проектор и екран.
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2013, 00:11:11 am »
Ако не се лъжа този е американския модел и аналога му е този:
EPSON TW9100
Не го намирам да се предлага в БГ, но предполагам, че може да се поръча. Като цена обаче сигурно ще е поне 6000 лв.
Така че е нормално да е на по-високо ниво от предложените от мен, макар че аз лично си имам предпочитания към DLP базирани модели.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Проектор и екран.
« Отговор #6 -: Септември 23, 2013, 12:18:48 pm »
Здравей, понеже стана ясно, че колоните ще останат зад екрана ти предлагам да разгледаш този модел:

Elite Screens CineTension2

Той се предлага с AcousticPro1080P2 платно.