Автор Тема: Свързване на субуфер REL  (Прочетена 19822 пъти)

Неактивен sabrax

  • Публикации: 12
Свързване на субуфер REL
« -: Февруари 21, 2013, 17:08:05 pm »
Понеже по-нагоре стана въпрос за Rel да попитам. Ползвам Rel T3 в системата си, която е изградена от букшелф колони и ресивър. Свързал съм го чрез Neutrik Speakon High Level Interconnectсе и в стерео се справя чудесно. Въпросът ми е при гледане на филми с тази си връзка ли да остане? Съответно на ресивъра да се зададе от настройките, че няма суб. Или е по-правилно за кино да го свържа чрез някой от другите входове? Но така пък може би да се повреди, защото сигнал ще идва от две места? Простете невежеството ми :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #1 -: Февруари 21, 2013, 18:34:46 pm »
Няма проблем да е вързан на две места. И моя е така. Един път взима сигнал през Neutrik от изходите за предни /те са сложени на Large/Full/ и един път през коаксиален от SUB PreOut във LFE входа.

Неактивен sabrax

  • Публикации: 12
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2013, 14:49:31 pm »
Благодаря за отговора lazarus18.
След многократни опити установих, че при мен осезателно по-дълбок бас се извлича от филм, когато буферът е свързан само чрез  Neutrik Speakon и на ресивърът е задедана настройка -без субуфер.   
Когато е вързан с коаксиален кабел във LFE входа и на ресивърът е зададено, че има бас, тои става по-разсеян и не е толкова дълбок(направена е калибрация с микрофона) Всякакви промени по настройките (LARGE, SMALL на предните колони и промяна на честотата на среза) не доведоха до положителен резултат.
Може би има разлика при различните ресивъри. В моя случай той е Yamaha RX-V1800.
 

vessk0

  • Гост
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2013, 15:13:00 pm »
А сравнявал ли си без калибрации? :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2013, 11:59:13 am »
Благодаря за отговора lazarus18.
След многократни опити установих, че при мен осезателно по-дълбок бас се извлича от филм, когато буферът е свързан само чрез  Neutrik Speakon и на ресивърът е задедана настройка -без субуфер.   
Когато е вързан с коаксиален кабел във LFE входа и на ресивърът е зададено, че има бас, тои става по-разсеян и не е толкова дълбок(направена е калибрация с микрофона) Всякакви промени по настройките (LARGE, SMALL на предните колони и промяна на честотата на среза) не доведоха до положителен резултат.
Може би има разлика при различните ресивъри. В моя случай той е Yamaha RX-V1800.
 
Явно е въпрос на настройки. В началото наистина имаше голяма разлика като махнах коаксиалния кабел, но с малко игра на врътките за усилване на LFE и High Level постигнах съизмеримо звучене.
При двойно свързване имам възможност за постигане на различно усещане в баса при филми и при музика.

Неактивен sabrax

  • Публикации: 12
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2013, 13:40:19 pm »
Да това определено е голям плюс. Ще си играя още..

vessk0

  • Гост
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #6 -: Февруари 25, 2013, 20:03:17 pm »
И в крайна сметка, кое е по-"аудиофилския" начин за свързване? Чел съм, че "high level" свързването намалява забавянето на баса, в което има известна логика.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #7 -: Февруари 25, 2013, 23:37:32 pm »
Не числя, че има спор по въпроса.
REL са коментирали достатъчно ясно в упътването.
За свързване към стерео системи -  "high level" - това е и единствения тип "аудиофилско" свързване.
За свързване към кино системи -  "high level" + LFE или само LFE. Да се изключи LFE канала, означава да се лишиш от цял канал в 5.1 /7.1 сигнала  и да се надяваш рисивъра да го разпредели добре към фронт колоните.

koko101

  • Гост
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #8 -: Февруари 26, 2013, 13:20:53 pm »
Здравейте! За да не отварям нова тема ще попитам в тази. При Focal sw 700 има ли възможност за същия начин на свързване (high level + LFE)?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #9 -: Февруари 26, 2013, 13:34:03 pm »
Наистина не разбирам, толкова сложно ли е човек да си прочете упътването ???
Упътването на субуферите на Focal е 3-4 страници, с картинки!
Там такъв тип свързване не е описано.

koko101

  • Гост
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #10 -: Февруари 26, 2013, 13:38:56 pm »
Прочел съм упътването и такъв тип свързване не е описан, но пък и никъде не пише, че не може или не трябва...

Неактивен spiritch

  • Публикации: 35
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #11 -: Декември 03, 2014, 15:45:32 pm »
В ръководството на новия REL Longbow Wireless Transmitter пише, че се свързва с REL S до около 13-14m в рамките на същата стая. А в рамките на съседната стая, дали може да се свърже до 3-4m,  ако има само една тухлена стена.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #12 -: Декември 03, 2014, 16:36:54 pm »
Не бих разчитал на това.
Идеята на този трансмитер е да се осигури по-свободно разполагане на субуфера в основното помещение, като нужните кабели се сведат единствено до захранващия. Не мисля, че е предвиден за мултирум система. А и след като в описанието не е споменато и дума за такава възможност, не мисля, че това би следвало да е основна причина за избор на субуфери от тази серия. На твое място бих се съсредоточил по-скоро върху звуковите им качества и ако е крайно наложително субуферът да е в съседна стая - да предвидя вариант за връзка посредством кабели.

Неактивен spiritch

  • Публикации: 35
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #13 -: Април 25, 2017, 01:30:28 am »
Къде в България може да се купи кабел за свързване "high level" на субуфер BK?

Неактивен PIP

  • Публикации: 44
Re: Свързване на субуфер REL
« Отговор #14 -: Май 31, 2017, 01:14:47 am »
това е първия сайт, който ми излезе в Гугъл за speakon накрайник, със сигурност ще намериш и на други места за профи озвучаване, режеш единия конектор и готово.