Автор Тема: Съвет за компактна 5.1 система с възможност за монтиране на стена/таван  (Прочетена 4632 пъти)

peter_m

  • Гост
Предстои ми обзавеждане с техника на хола. Тъй като съм бос в тази област моля за съвети. Като за начало само колонки и усилвател. След това телевизор. Бюджет за двете неща - до 2000лв ... но максимум толкова.

С какво разполагаме: Хол с размери 5.50/4.50, телевизор в ъгъла (което усложнява задачата, но няма как иначе), пуснати кабели за тонколони в четирите горни ъгли. Диваните са в центъра на стаята в посока телевизора. Бих предпочел да няма размотаващи се кабели по пода ...



Което означава малки (като размер) тонколони (и четирите) с възможност за закачане в ъглите. Центъра и баса - до телевизора ...  Наясно съм че тази схема не е "идеалната" но с това разполагам като разположение на мебелите (вече налични). Вариант за разместване не се предвижда.

От четенето във форума май се спрях на Focal Sib&Cub 5.1  Голямо предимство ми е че са със стойки.  
Колоните ще се използват за всичко - от радио и mp3 до домашно кино ...
В предвид условията на задачата подходящ избор ли са ? Алтернативи ? Може ли някой да ми обясни разликата между cub2 и cub3 ... не успях да се ориентирам  ::)


Втория компонент - усилвател - до 600 лв.   Какъв бихте препоръчали подходящ за колонките.

Благодаря предварително.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:съвет за озвучаване
« Отговор #1 -: Март 12, 2013, 15:51:40 pm »
Хубаво е дадеш по-подробна схема на стаята с прозорци, врати, мебели, диван и къде излизат кабели.

peter_m

  • Гост

 
на срещуположната стена по същия начин горе са изведени кабелите.
 кабелите свършват под тв шкафа ...

Кабелите са от този тип - прозрачни - снимката е илюстративна, дебелички са, не са тип телефонен кабел



Удачно ли е да се купува готов комплект колони и усилвател ... в предвид промоционалната цена ако са закупени заедно ... въпреки че в България не виждам да се продават много комплекти ...


Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Ситуацията при теб е вече завършена. Мебелите, кабелите, всичко е фиксирано и нямаш кой знае какъв избор.
Слагаш някакви колони по ъглите и каквото стане.
Sib/Cube комплекта е добър вариант за теб защото може лесно и дискретно да се закачат на стената.
Гледай да си осигуриш колкото може по-широк фронт между каналите и да не са заврени до тавана все пак.

peter_m

  • Гост
Май нещата вървят към sib/cube.  Малко се изкривяват нещата с това разположение на ТВ-то ама това е положението.

 Моля препоръчайте подходящ ресивър за тези колони - в рамките на 600лв.

На пръв поглед се набива YAMAHA 473

За тези пари: HARMAN KARDON AVR-156 ; DENON AVR-1312; PIONEER VSX-527-K ; SONY STR-DH730 ; STR-DH810 ... или нещо друго

Кой е най-качествен като сглобка, кой ще ми даде най-много като възможности и качествен звук.

Забравих да доуточня - нямам за цел да правя дискотека, не съм привърженик на силния шум.
Благодаря