Автор Тема: Разполагане на Sib&Cube  (Прочетена 3271 пъти)

Неактивен dr_slavov

  • Публикации: 133
Разполагане на Sib&Cube
« -: Април 21, 2013, 22:40:50 pm »
След като се реших да изграждам отделно помещение за домашно кино, искам със съществуващия Sib&Cube и Denon 1910 просто да подобря звука на мястото за гледане на телевизия(и филми докато изградя киното). Има къде да сложа фронталните и центъра, но страничните колони остават във въздуха (или поне едната със сигурност. Разпределението на помещението все още не е завършено.). Въпроса ми е ще бъдели голям негативния ефект върху звука, ако ги сложа на тавана?
A-200
Denon 1910 + Focal Sib&Cub
Sony KDL46W5500

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Разполагане на Sib&Cube
« Отговор #1 -: Април 22, 2013, 11:29:13 am »
По принцип, слагането на колони толкова високо трудно може да остане без последствия от гледна точка на звука.
Focal Sib имат стойки позволяващи насочването им, което компенсира до някаква степен негативите.
Все пак, ако искаш нещата да са изрядни и няма как да ги монтираш на стената - на подходящата височина, можеш да ползваш някакви стойки - предвидените за тях Focal Hip Stand или друг, по-евтин вариант.
От друга страна, пишеш  че това няма да е основната ти система за домашно кино. В такъв случай не съм убеден, че си струва инвестицията.

Неактивен dr_slavov

  • Публикации: 133
Re:Разполагане на Sib&Cube
« Отговор #2 -: Април 22, 2013, 15:45:04 pm »
Гледах ги стойките, но ми се вижда доста висока цена за ниско бюджетна система която няма да бъде основна. Другия проблем със стойките е, че имам две момчета на 3 и на 7 и е въпрос на време(и то не много) за да имам строшени колони :)
Явно нещата отиват към тавана с насочване и компенсиране от рисивъра до колкото е възможно.
Ако имам възможност да монтирам едната на стената да го направя ли? Или е по добре и двете на тавана за да има симетрия. 
A-200
Denon 1910 + Focal Sib&Cub
Sony KDL46W5500

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Разполагане на Sib&Cube
« Отговор #3 -: Април 22, 2013, 15:52:39 pm »
Не мисля, че ако монтираш едната на тавана, а другата на стената, ще постигнеш нещо в положителна посока.
Ако варианта за стойки не е удачен в твоята ситуация и няма как да закрепиш и двете на стената в оптимална позиция, по-добре ги сложи симетрично на тавана - хем няма да се наложи да разчиташ още повече на компенсиране от настройките на рисивъра, хем поне естетически нещата ще са по-приемливи и шанса жената да те изгони - малко по-малък :)


Неактивен dr_slavov

  • Публикации: 133
Re:Разполагане на Sib&Cube
« Отговор #4 -: Април 22, 2013, 20:40:26 pm »
шанса жената да те изгони - малко по-малък :)
Това винаги е водещо когато вземат решения касаещи AV техниката.  ;D
Благодаря за отговорите.
A-200
Denon 1910 + Focal Sib&Cub
Sony KDL46W5500