Автор Тема: Мултимедиен плеър с дисплей ?  (Прочетена 11764 пъти)

jjf

  • Гост
Мултимедиен плеър с дисплей ?
« -: Юни 07, 2013, 00:34:22 am »
Здравейте,

 Писах в един друг форум, преди да попадна на този, но там за съжаление никой не ми отговори. Тук гледам обаче, че има доста компетентни потребители и се надявам да ме ориентирате. Пускам и нова тема, защото ме интересува конкретно плеър с дисплей.
 В момента ситуацията е следната. Разполагам с ТВ Panasonic ST50, рутер TP-link 1043 (който има вграден DLNA и на него мога да закача външен твърд диск), усилвател, който няма цифров изход, тонколони и лаптоп, както и едно ДАК-че, което се включва към usb порта на лаптопа и е свързано с усилвателя.
 Филмите ги пускам чрез DLNA и макар че имам понякога проблеми с някои от тях, в повечето случаи успявам да ги подкарам. Тъй като лаптопа го преместих в другата стая и вече не ми е удобно постоянно да го пренасям, за да слушам музика от него, започнах да се замислсям за някакво устройство, което да плейва музика от хард диск.
 Възможно ли е следното: ако си закупя някакъв мултимедиен плеър по някакъв начин да пускам музика от твърд диск без да се налага да пускам компютъра или телевизора. Предполагам, че за целта плеъра трябва да има някакъв дисплей, на който да се вижда кой албум избирам. Основното е да не изполвам лаптопа или ТВ-то като монитор, когато плейвам музика (flac и ape). Без да съм напълно наясно дали изобщо е реалистичен, бюджетът ми за плеър е около 300 лв + около 150 лв. за твърд диск.
Не разбирам много от звук, затова да ме извините ако задам някой индиански въпрос :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #1 -: Юни 07, 2013, 00:40:56 am »
Плеър с дисплей за тези пари няма да намериш, а и не съм сигурен, че са добро решение защото са малки и почти неизползваеми.
Ако разполагаш с таблет или смартфон може да използваш плеър с мрежово управление чрез Android/iOS.


Неактивен vanquished

  • Публикации: 12
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #2 -: Юни 07, 2013, 03:34:32 am »
Logitech Squeezebox Touch е това ,което ти трябва, но цената му на старо варира 200+ паунда.
Dune HD TV101 - Roksan Kandy MKIII + ATC SCM 11 - TH42PV80

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #3 -: Юни 07, 2013, 09:54:55 am »
Аз съм със Squeezebox Touch и потвърждавам, че е добър избор. Виж тук.

За съжаление Logitech спряха линията и не знам дали може да се намери нов, мисля че употребяван може да се намери за около 300 лв.

Плеърът има достатъчно голям дисплей, а може да ползваш и SqueezeApp, инсталииран на смартфон  или таблет.

Плеърът работи с Logitech Media Server и ако ползваш външен източник трябва да се инсталира на него.
Мисля че външен хард диск, закачен към рутъра (между другото аз съм със същия като твоя рутър) през USB, няма да можеш да ползваш за плейване през Squeezebox Touch, защото няма опция за инсталиране на Logitech Media Server.

Имаш два варианта - да закачиш външния хард диск директно към плеъра (в плеъра има инсталиран медия сървър) (но тогава няма да можеш да ползваш харда за другите източници), или да си вземеш някакъв мрежов сторидж (както направих аз), който да се ползва от всички източници, компютри и пр.

Неактивен vanquished

  • Публикации: 12
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #4 -: Юни 07, 2013, 15:38:48 pm »
Там е работата,че поради спряното производство цената спекулативно се вдигна. Две седмици следях ebay.co.uk и най-ниската цена беше buy now 210GBP . Търговете често минават и 300GBP !!! и това за second-hand. Въпреки,че е много хубаво устройство,аз се отказах от него ,особено като знам,че последно е бил нов в Амазон за 135GBP.
Dune HD TV101 - Roksan Kandy MKIII + ATC SCM 11 - TH42PV80

jjf

  • Гост
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #5 -: Юни 08, 2013, 00:48:50 am »
Благодаря ви за коментарите.
Действително Squeezebox дори на старо е доста пари, като се има предвид, че е от 2010г., а и е само за музика (или поне така разбрах).
Аз тези 300 лв. си бях определил на база масовите мултимедийни плеъри, но явно са крайно недостатъчни. За мен обаче повече от 500-600 лв не е разумно.
Впрочем за мен не е проблем устройството да е с малък дисплей, например като Popcorn c-200, но и то виждам, че  е над 600 лв. Нямам таблет или смартфон, а и не искам да купувам нещо, което щя трябва да зареждам всеки ден.
Ще мисля  ??? някакви варианти, а ако някой се сети да предложи някакво решение, да сподели.

jjf

  • Гост
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #6 -: Юни 25, 2013, 00:58:29 am »
Здравейте, отново,

За мое съжаление не успях да намеря някакво бюджетно решение за плеър с дисплей, така че се ориентирах към DUNE HD TV-303D. Искам да попитам какво ви е мнението за плеъра и преди всичко дали е удачен избор за слушане на музика? Как да точно се свързва с усилвател- с чинчове ли, защото нещо не можах да видя къде точно ще се включат? Може ли да се възпроизвежда музика, пусната от лаптопа през рутера, посредство wi-fi на плеъра?
Виждам, че има и по-скъп модел- Base. Той с какво толкова се различава, тъй като, ако не бъркам, е базиран на един и същи чип?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #7 -: Юни 25, 2013, 11:10:51 am »
Като интерфейс и организацията на музиката не е кой знае какво плеъра, но можеш да си инсталираш някакъв джубокс. Примерно Zappiti. Можеш да го управляваш и от смартфон/таблет.
За свързването имаш кабел в комплекта, който ще ти изкара стерео сигнал аналогово. Пишеш, че имаш ДАК към системата и ако той има оптичен вход и по-добре да ползваш такова свързване.
Със плейването на видео и аудио от мрежов източник няма да имаш никакви проблеми.

Sergey_V

  • Гост
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #8 -: Юни 26, 2013, 16:35:52 pm »
Здравейте,
Аз обмислям две опции:
- HDI Dune HD TV-303D
- Mede8er MED600X3D High Definition 3D Network, WiFi
Повече музика отколкото видео.

Моля за мнения?

jjf

  • Гост
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #9 -: Юни 27, 2013, 01:11:09 am »
Да попитам и аз още нещо във връзка със стерео слушането на музика, с каквато основа цел съм се насочил към DUNE HD TV-303D. Сега попаднах на информация в чужди форуми, че плеъра не възпроизвежда звук при TRUEHD  формат от mkv файлове (при блу рей ако правилно съм разбера-възпроизвежда).
Аз си признавам, че нищо не разбирам от формати, кодеци и т.н., но доколкото успях да схвана при TRUEHD качестовото на звука е на възможно най-високо ниво. Отделелен е въпросът колко често се среща при концерти в mkv формат.
Някой може ли да даде повече информация за този недостатък на плеъра и дали той има голямо практическо значение с оглед на това доколко е разпространен този формат?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #10 -: Юни 27, 2013, 12:54:56 pm »
Би ли дал къде си го чел това за HD звука при MKV защото по това, което аз знам /не съм пробвал/ се четат.
Аз лично досега HD звук при mkv съм срещал само при филми в REMUX.
Не знам дали ти имаш или планираш да имаш ресийвър, който има поддръжка на въпросните формати, но ако ще ползваш аналоговите изходи на плеъра или някакъв външен ДАК по оптика не мисля, че трябва да те вълнуват тези формати.

SergeyV, за филми и двата плеъра ще ти свършат работа. Нямам опит с този Mede8er, но мненията в интернет за него обикновено са положителни.
За мен всички мултимедийни плеъри не са много подходящи за музика от гледна точка на функционалност.
Ако аз търся плеър за музика бих избрал някакъв стриймър като SONOS, Denon DNP-720AE, NAD C446, Pioneer N50 и други подобни.

jjf

  • Гост
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #11 -: Юни 27, 2013, 21:30:16 pm »
Ето в това ревю можеш да прочетеш по-подробно http://www.mediasmartserver.net/2013/02/07/review-dune-hd-tv303d/

Информацията е от февруари, но доколкото разбрах, този недостатък на плеъра не е отстранен.
Не планирам да купувам ресивър, евентуално може да заменя сегашния ми стерео усилвател.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #12 -: Юни 28, 2013, 13:12:29 pm »
Снощи, специално по повод темата, изпробвах на HDI Dune HD TV-303D - по оптика (downmix до стерео) в DACа на стерео усилвателя ми следните файлове:

Final Destination 5 2011 1080p Blu-ray Remux AVC DTS HD-MA 5.1-HDRemuX
The.Hangover.2009.Unrated.Blu-ray.Remux.1080p.VC-1.TrueHD.5.1-HDRemuX

И двата файла са MKV и двата са с новите HD аудио формати - съответно единия с HD-MA, другия с TrueHD.

Резултатите:

DTS HD-MA - върви без проблеми.
TrueHD - няма звук. В самия филм имаше и Dolby Digital поток, който върви без проблеми.

При .m2ts файлове и двата формата - TrueHD и DTS HD-MA вървят без проблеми.

jjf

  • Гост
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #13 -: Юни 30, 2013, 18:46:04 pm »
Благодаря за инфото. Аз в крайна сметка се насочих именно към този плеър, защото ми се струва, че за парите си е едно от най-добрите предложения на пазара. Опциите на lazarus18 за стрийминг на музика със сигурност са по-добри, но за жалост за момента са доста над бюджета ми.
Имам обаче един въпрос, защото не успях да открия информация. Доколкото разбрах е възможно да се пусне музика от смартфон или таблет към Dune, като тогава не ми е необходим телевизора. А възможно ли да се пусне музика от самия компютър през Dune към колоните, пак без да се включва ТВ-то? Може би има някаква програма за pc, която е подобна на приложенията за таблет или смартфон ?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Мултимедиен плеър с дисплей ?
« Отговор #14 -: Юни 30, 2013, 20:28:40 pm »
Не съм го опитвал, но това изглежда, че ще върши каквото ти трябва:
Musicnizer

Разгледай и тази секция в сайта, където има всякакъв тип софтуер по темата:
http://dune-hd.com/eng/support/applications_and_drivers