Автор Тема: Подходящи ОТ към рисивър Pioneer VSX-LX55  (Прочетена 12651 пъти)

Неактивен Coppermine

  • Публикации: 81
    • Планина.бг
Re:Подходящи ОТ към рисивър Pioneer VSX-LX55
« Отговор #15 -: Януари 11, 2014, 18:51:14 pm »
Изглежда имаш право, за сега ще мисля между Т9 и BK, като втория май е значително по-евтин и твърдят че е правен на ръка което е доста интересно.

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Подходящи ОТ към рисивър Pioneer VSX-LX55
« Отговор #16 -: Януари 11, 2014, 18:55:43 pm »
Ако Т9 ти идва над бюджета, BK XXLS400 е много добър вариант - лични впечатления.

Неактивен Coppermine

  • Публикации: 81
    • Планина.бг
Re:Подходящи ОТ към рисивър Pioneer VSX-LX55
« Отговор #17 -: Март 18, 2014, 16:10:17 pm »
Здравейте, последно се спрях на BK XXLS400 и мисля да го поръчвам, но гледам че има два модела XXLS400-FF и XXLS400-DF съответно с говорител разположен отпред и говорител разположен отдолу. Незнам по какви критерии трябва да си избера конструкция, така че ще помоля пак за помощ.

Благодаря.

CP

  • Гост
Re:Подходящи ОТ към рисивър Pioneer VSX-LX55
« Отговор #18 -: Март 18, 2014, 17:46:22 pm »
Аз като прясно сдобил се с въпросния субуфер да се включа.

Моят е DF, избрах го заради скрития говорител - по ми хареса на дизайн, освен това с деца вкъщи си е по-безопасно за говорителя  :) Четох преди това мнения, че разлика в звука почти няма, самите BK го твърдят в сайта си. Аз лично не съм чувал FF версията. Някои собственици на DF твърдят, че има вибрации по пода /но зависи и от пода/, затова някои ги слагат на гранитни плочи за по-добра изолация. При мен това определено не е проблем.

Имай предвид, производителят ги продава само директно - или от сайта им, или през англиския ebay. Наличните цветове в ebay са готови веднага за изпращане, останалите ги правят по поръчката и отнема около 3 седмици обикновено. Комуникацията с фирмата не е от най-добрите, да не кажа че е зле, но за сметка на това със самите поръчки, доставка и направа няма грижи, та се преглъща  :) Много добре опаковат също. Ако нещо друго искаш да питаш - на разположение съм.

Неактивен Coppermine

  • Публикации: 81
    • Планина.бг
Re:Подходящи ОТ към рисивър Pioneer VSX-LX55
« Отговор #19 -: Март 18, 2014, 18:28:03 pm »
Това което забравих да спомена и може би има значение е че стаята е със сух под (осб и гипсфазер плоскости върху гредоред) и с ламинат отгоре.

И на мен този с долното разположение ми харесва повече визуално, но все пак да питам да не би да има някои особености при разполагането при различните конструкции, както примерно има при ОТ с заден порт и разстояния от задната стена.

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Подходящи ОТ към рисивър Pioneer VSX-LX55
« Отговор #20 -: Март 19, 2014, 01:44:22 am »
Поради гредореда аз съм за FF

Неактивен Coppermine

  • Публикации: 81
    • Планина.бг
Re:Подходящи ОТ към рисивър Pioneer VSX-LX55
« Отговор #21 -: Март 19, 2014, 10:50:28 am »
А пробвал ли си някой модел с говорител насочен надолу да кажеш има ли разлика във вибрациите на пода

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Подходящи ОТ към рисивър Pioneer VSX-LX55
« Отговор #22 -: Март 19, 2014, 17:51:55 pm »
При мен подът е бетонен, не знам как са вибрациите при гредоред.

В мрежата ще намериш много противоречиви мнения по въпроса DF или FF. Изчетох доста теми в чужди форуми, които започват с този въпрос, след което обикновено някой отговаря, че е по-добре да е FF, за да се избегнат допълнителни вибрации, особено ако подът е гредоред. След това друг се намесва че не е прав, защото нямало никакво значение, тъй като нискочестотните звуци се разпространявали във всички посоки и се започва ожесточен спор.

На самият сайт на БК пише, че няма значение дали ще е ДФ или ФФ по отношение на звука. Но ако пишеш на имейла им, Том Пиърс (който обикновено е контактното лице) вероятно ще ти отговори, че при гредоред по-добър вариант е ФФ. Поне такива негови отговори срещнах цитирани в мрежата.

Всъщност защо не вземеш наистина да питаш самите БК. Те не са много по кореспонденцията, но обикновено отговарят при такива въпроси.

Моето лично мнение е че единственият начин да си сигурен кой е по-добрия вариант е с предварително пробване. И тъй като това не е възможно, изборът си е в някаква степен скок в тъмното.

В миналото имах XXLS400-DF и си свиреше чудесно. От скоро имам XXLS400-FF, но още не е разработен, малко по-нататък ще пиша впечатления. Мен лично като дизайн ми харесва ФФ, пък и нямам малки деца (и все още нямам внуци :) ), които да щъкат наоколо.

Писах ти, че при гредоред по-добре да е ФФ, защото смятам, че е по-малкия риск. Съвсем лично и субективно мнение. Така или иначе, който и от двата да избереш, смятам че ще останеш доволен.