Автор Тема: Коаксиален аудио кабел  (Прочетена 6937 пъти)

Zipich

  • Гост
Коаксиален аудио кабел
« -: Май 03, 2010, 22:52:31 pm »
Здравейте,имам следния въпрос.Искам да свържа ХД плеара си с коаксиален кабел към сараунд система 5.1 но разстоянието е пак много(около 20 метра).Ще има ли проблем със звука от голямата му дължина,както и какъв модел кабел трябва да се вземе 50ома или 75ома и от къде мога да си го закупя.Благодаря

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Коаксиален аудио кабел
« Отговор #1 -: Май 03, 2010, 22:59:03 pm »
Да не би като гледаш филми да слушаш у съседи си? Как се получава това разстояние.
Кабела трябва да е 75 ома.

Zipich

  • Гост
Re:Коаксиален аудио кабел
« Отговор #2 -: Май 03, 2010, 23:04:24 pm »
не, в нас съм си .. просто телевизора в единия край на стаята,а сараунда ми е в другия край заедно с компютъра и като скрия кабела по ъглите става горе долу 20 метра.
някакви по специални ли да са кабелите или става и с обикновените евтини кабели.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Коаксиален аудио кабел
« Отговор #3 -: Май 03, 2010, 23:21:06 pm »
Добре де, тази система как е подредена? Да се гледа от седящи на компютъра или пред телевизора. Целта не е просто да се чува отнякъде звук.
Иначе аз не съм пробвал толкова дълъг кабел, но практиката показва, че колкото по-голяма е дължината, толкова има нужда от по-качествен кабел.
Аз не съм и виждал да се продава в такива дължини.

Zipich

  • Гост
Re:Коаксиален аудио кабел
« Отговор #4 -: Май 03, 2010, 23:31:02 pm »
Добре де, тази система как е подредена? Да се гледа от седящи на компютъра или пред телевизора. Целта не е просто да се чува отнякъде звук.
Иначе аз не съм пробвал толкова дълъг кабел, но практиката показва, че колкото по-голяма е дължината, толкова има нужда от по-качествен кабел.
Аз не съм и виждал да се продава в такива дължини.


ами системата е лоджитек з-5500,подредена е както би трябвало да бъде отпред са двете фронт колони (в двата ъгъла) посредата е центъра,а отзад реарите..буфера е в десния ъгъл.но мисълта ми е друга,понеже телевизора не изкарва звук на филмите с ДТС ,затова искам от плеара с един коаксиален кабел да го свържа към лоджитека и да нямам проблеми.


аз също не можах да намеря 20 метра коаксиален кабел,най-дългия който видях беше 10 метра ..

civica

  • Гост
Re:Коаксиален аудио кабел
« Отговор #5 -: Май 04, 2010, 00:27:35 am »
Колега , нали Лоджитеха ти е до ТВ-то ? Какъв е проблема , ако и ХД плеъра ти е до ТВ-то и с един къс цифров оптичен кабел го вързваш за субуфера ! Нали ще ползваш външен хард диск !

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Коаксиален аудио кабел
« Отговор #6 -: Май 04, 2010, 10:34:37 am »
И аз не мога баш да си го представя.
Фронталните са отпред, но като гледаш ТВ или като стоиш на компютъра?

Zipich

  • Гост
Re:Коаксиален аудио кабел
« Отговор #7 -: Май 04, 2010, 23:07:14 pm »
ще ги направя така съобразно ТВ-то (за гледане на филми)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Коаксиален аудио кабел
« Отговор #8 -: Май 05, 2010, 00:19:56 am »
Ами тогава сложи баса, където ти са входовете за звук да е близо да ТВ-то и да смалиш разстоянието.