Автор Тема: Забиват субтитрите на Toshiba 40L7335DG - спешно моля за помощ.  (Прочетена 8876 пъти)

pepo

  • Гост
Здравейте ,моля за помощ.Купих си телевизор Toshiba 40L7335DG.
Имам проблем със субтитрите.
След включване на който и да е канал със субтитри  след около 1-2 минути субтитрите изчезват или просто блокират на едно изречение.
Ако сменя канала и се върна отново на блокирания от функцията на дистанционното subtitle ми показва ,че субтитрите са в положение изкл.Ако ги включа отново след 1-2 мин. субтитрите изчезват.
От кабелната казват ,че проблема е в телевизора а от  сервиза на тошиба ,че проблема е в кабелната.
Дайте някаква идея съвет ,че не ми се размъква нов телевизор по сервизите.
Благодаря Ви предварително.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
На какъв сигнал е телевизора?
Аналогова кабелна, цифрова с външен приемник, цифрова с вградения DVB-C на телевизора - с CA модул или без?

pepo

  • Гост
С  ка-модул е телевизора ,от кабелната искат да пробват да го сменяти да видим дали ще има резултат.
Но всичко вече отива в сферата на гадаене и предположения.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Това е първата възможна стъпка.
Другия вариант е да е от телевизора. Потърси ъпдейт за фърмуера му з всеки случай.

pepo

  • Гост
Пробвах да сваля Firmware (7.1.90.34.01.1.EXE) но не тръгва да се сваля.
И дори да го сваля не мисля че ще мога да го стартирам на телевизора.
Това е обновяване на софтуера доколкото разбирам.
Ако е това не съм сигурен ,че ще се справя без да направя по вече поразии.
Има ли  и други възможни причини за загубата на събтитрите?
Благодаря Ви за съдействието ,но за мен е сериозен проблем дано има някой с разрешен подобен проблем.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Може да е бъгав софтуер или по-скоро несъвместимост с твоя оператор.
На всички канали ли се държи по този начин?

pepo

  • Гост
На тези със субтитри всички филмови канали HBO-hd,HBO-comedy ,HISTORY .определено на тези канали.
Инъче не съм забелязъл на БТВ или на канал 1  ако филма е със субтитри да прави такива неща.
Един колега си закупи същият телевизор и е на същият оператор и го няма този проблем.
Другият вариант който ми предлагат от кабелната е външен приемник.
Но тук проблема е че отново ще съм с две дистанционни..
Другата седмица ще взема телевизора  и в колегата с неговия ка-модул.
Просто не виждам никакъв разумен ход.
В сервиза на тошиба ми казаха телевизора е нов и нищо не са чували за такъв проблем.Общо взето всеки гледа към небето и гадае.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Най-логично е да е от модула.
На бТВ няма как да имаш проблеми защото там субтитрите са във видеото вградени, така се излъчват.
При другите канали, които си изброил се избират като опция и са отделен поток.

pepo

  • Гост
Смених ка-модула и продължава да забива.Остава да сложа външен приемник,дано се оправи така казаха от кабелната. Но оставам с две дистанционни и дано и качеството на картината да не пострада от това.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Ако приемника е с HDMI изход няма да имаш проблеми.
Кофти е с 2 дистанционни, но не знам какъв друг избор имаш. Дори и да го пратиш на сервиз може да не възпроизведат проблема.

Неактивен Coppermine

  • Публикации: 81
    • Планина.бг
На твое място бих пробвал на друг доставчик на услуга дали е така, и ако е така телевизора на сервиз, ако е ок там се оплакваш на доставчика ти или го сменяш ако договора ти позволява.

pepo

  • Гост
От сервиза казаха ,че ще хвърлят боб по пълнолуние и каквото покаже,така обобщавам техните думи.
Ще взема външният цифров приемник и се надявам да няма разлика в картината.
А за дистанционните аз съм така от 8 години и дано поне не се губят субтитрите .В кабелната ме убедиха че с външен приемник ще се наредят нещата,щото приемника има грижата за субтитрите каквото и да значи това.
Благодаря Ви за отделеното време и съдействието.

Неактивен Coppermine

  • Публикации: 81
    • Планина.бг
Няма какво друго да направят в сервиза освен да налучкват и да обновят фирмуера. Това което ти може да пробваш е да върнеш заводските настройки на телевизора, както и да пробваш да избереш различна държава. Прилича на софтуерен проблем цялата работа по начина по който я описваш и за съжаление освен с налучкване няма как да се оправи при тези обстоятелства.

plamskiq

  • Гост
здравейте , случайно попаднах на тази тема. Скоро и аз си купих същият телевизор Toshiba и имам подобен проблем но не с субтитрите на каналите ,а когато пусна филм от флашката ( с вградени субтитри ) тръгват за около 30 сек. - 1 мин и изчезват. Когато превъртя малко по напреде отново се показват и след същото време изчезват. Дали моя проблем е същият като на КОЛЕГАТА или някой има идея от какво е ?
Мерси предварително