Автор Тема: Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?  (Прочетена 13794 пъти)

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« -: Март 23, 2014, 19:10:23 pm »
Здравейте.От скоро се наслаждавам на новият си yсилвател Naim Nait 5i в комбинация с Focal Chorus 714v.Музиката която слушам е от PC flac формат през USB към Dacmagic и към усилвателя със интерконект Van Den Hul Тhe Name.Кабелите за колоните са Naim Nac A5.Много съм доволен от това което се получи като краен резултат,но имам колебания относно връзката между Дак-а  и усилвателя.Въпросът ми е дали има смисъл да сменям и интерконектите с RCA и DIN към Naim,и ако да кои бихте ми препоръчали?От това което понаучих в нета би била добра комбинацията с Chord Cobra Plus.Благодаря ви предварително.

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #1 -: Март 23, 2014, 21:52:44 pm »
Няма да постигнеш WOW ефект както при включването на Naim. Разликите,ако има такива,ще трябва да търсиш с лупа. Разбира се,ще получиш и обратната препоръка.Моят съвет е да не си даваш парите без да си пробвал. В противен случай може да останеш разочарован, заради напразно похарчените пари.
Поздрави!


Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #2 -: Март 23, 2014, 22:34:43 pm »
Anto, мнението ти е базирано на опит с Naim, на опит с кабели на Chord или на опит с комбинацията от двете?  ???

Всеизвестен факт е, че Naim компонентите са твърде капризни към кабелите и аксесоарите, с които се използват.
В тази връзка, кабелите, с които Naim се съчетава добре (като изключим собствените им кабели) не се събират и на пръстите на едната ръка.
Chord са най-популярния избор за кабели от друг производител, които работят чудесно с Naim. Неслучайно Chord произвеждат кабели със специфични конектори за Naim системи. От друга страна, до сега не съм срещал Naim система или дори отзиви в интернет за Naim система, в която кабели на Van Den Hul да се представят добре. Това не означава, че тези кабели са лоши - просто явно не са добър партньор на Naim електрониката.

Според мен смяната на интеркънекта с такъв на Chord би донесла осезаема промяна на звученето в положителна посока.

ivogmarinov, Cobra Plus е стар модел, а според отзивите еволюцията в новите модели кабели на Chord е ясно забележима.
На твое място бих се ориентирал към Chord Cobra VEE 3 или по-висок кабел в гамата на Chord.

 

Radyson

  • Гост
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #3 -: Март 24, 2014, 08:40:22 am »
Здравей ivogmarinov, напълно подкрепям предложението на Rudra за избор на интерконект от Chord  (y)
Аз си взех  Chord Cadenza Reference още когато имах Naim Nait 5i и ъпгрейта беше осезаем.
Преди него имах QED Performance Audio, Atlas Equator, Audioquest  и други, но с Chord ми звучи най-добре.
Да, Cadenza Reference е по-висок клас от посочените по-горе и от Chord Cobra, но с питане, пробване и после всеки си преценява, кое го устройва най-много  :)
Скоро мисля да пробвам и RCA към DIN входа на Naim, така че ако не бързаш със смяната ще мога да дам впечатление, защото съм чел, че DIN  входа на Naim  звучи малко по-добре отколкото RCA.
До скоро!

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #4 -: Март 24, 2014, 14:45:41 pm »
Горните два поста създават впечатлението,че промените ще бъдат сериозни,поне аз така ги разбирам. За да бъдем коректни, трябва да се уточни, че става въпрос за дребни нюансни разлики, които при техника от този клас и в обикновено помещение  от неопитен слушател, едва ли ще бъдат усетени.
Поздрави!

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #5 -: Март 24, 2014, 15:55:50 pm »
Anto, ти от кое съдиш какви биха били промените?
Зададох ти въпрос, на който не отговори - това ме навежда на мисълта, че действително не си имал сериозно вземане-даване нито с Naim, нито с Chord.
За да бъдем коректни, трябва да се уточни, че публикациите ти в тази тема вероятно са плод единствено на теоритични разсъждения - които рядко са общовалидни, още повече пък в конкретния случай.

 


Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #6 -: Март 24, 2014, 16:34:52 pm »
Здравей,
Питаш ме от къде съдя? Съдя от позицията на потребител, който разчита на коректното мнение на тези от другата страна и който все пак има някакъв опит с кабели, пък дори и да не са Naim и Chord.
Аз просто изказах мнение и съвет и не искам да се конфронтирам с никого. Иначе мнения от рода "този кабел свири като моя Маранц" в нета има колкото искаш.
Поздрави и успех на колегата в търсенето на кабели!

Ако някой ден срещна кабел,който да ме изуми по някакъв начин- обещавам,че официално ще се извиня за мнението си!

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #7 -: Март 24, 2014, 19:00:57 pm »
Благодря ви за препоръките  :)!Преди да купя кабелите за предишният ми усилвател не отделях преди такова внимание на тях,не мислех че сте усетя такава разлика наистина в различните кабели.След като прослушах в къщи около 5-6 различни кабела за тонколоните и интерконекти за по 3-4 дни се уверих че наистина има.При някои по малка при други повече.Сега с Nait 5i разликите са по големи.Изпробвах в къщи старите си кабели  които вече не ползвам,те са доста по евтини от настоящите,е има разлика наистина.Та отосно препоръчаните от Rudra-Chord Cobra Vee 3,днес попитах за тях при офицялният фносител и имат RCA и RCA,които ще мога да изпробвам в къщи след няколко дни.Ако ми допаднат мога да поръчам RCA и DIN.Също искам да попитам,дали може да има голяма разлика между RCA и RCA с RCA и DIN.Ще се радвам Radyson да сподели мнение относно тестването си с DIN.Благодаря ви.

Неактивен dimstanchev

  • Публикации: 57
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #8 -: Март 26, 2014, 20:15:45 pm »
До колегата Anto: "Ако някой ден срещна кабел,който да ме изуми по някакъв начин- обещавам,че официално ще се извиня за мнението си!"
С тази нагласа надали биха му се давали пари за проби и вероятно такъв ден няма да дойде.
Колега ivogmarinov ако си от София бихме могли да пробваме ако имаш желание следните кабели: Chord Cobra plus, Chord Chameleon Plus, Chord Chorus2, QED Silver spiral, Merlin Chopin, имам и други, но тези са на-интересните. Всички са RCA-RCA, като имам и такива, които са XLR.

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #9 -: Март 27, 2014, 09:47:35 am »
Благодаря dimstanchev,значи бихме могли да ги тестваме.От София съм,а удобните за мен дни са събота и неделя.

Неактивен dimstanchev

  • Публикации: 57
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #10 -: Март 27, 2014, 10:36:51 am »
Колега ivogmarinov, сега от 28 до 31 март ще съм в Стара Загора и след това ще съм в София.

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #11 -: Март 27, 2014, 18:27:55 pm »
Ок 0884864554 Иво.

Неактивен ivogmarinov

  • Публикации: 140
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #12 -: Април 07, 2014, 19:44:57 pm »
Искам да споделя впечатленията си от прослушването на кабелите,които dimstanchev предложи и за което му благодаря (y)!От тестовете най-добре си паснаха с Chord наистина.Съответно колкото по-висок клас на Chord,по-доре.Звукът е най-естествен и реалистичен,което на мен ми харесва.Трябва да отбележя,че с настоящите ми Van Den Hul резултатът се оказа най-зле.Така ми стана ясно,че най-вероятно кабелът ще е Chord,вече зависи кой клас ще е,и затвърдих убеждението си,че наистина трябва да се обръща сериозно внимание на кабелите.Благодаря ви:)!

Неактивен dimstanchev

  • Публикации: 57
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #13 -: Април 07, 2014, 21:47:16 pm »
Радвам се, че съм бил полезен! Единствено съжалявам много, че забравих да взема няколко захранващи кабела. И от тях имам интересен избор Chord Powerchod, Merlin Tarantula, Russ Andrews (не е за невярващи захранващия кабел) ;D. Но може пак да се направи тест!

Radyson

  • Гост
Re:Интерконект кабел RCA и DIN за Naim Nait 5i?
« Отговор #14 -: Април 07, 2014, 22:36:31 pm »
Здравей ivogmarinov,
много се радвам, че от собствен опит достигна до извода, че кабелите са немаловажна част от цялата система.
Относно кой клас ще е, в повечето случаи зависи от парите които човек би отделил за конкретната покупка, но аз пък съм с идеята, че Мечо Пух е много прав: Колкото повече, толкова повече!   :P
По-нататък може да пробваш и различни захранващи кабели, както спомена колегата dimstanchev.
Аз съм с Chord Power Chord и съм доволен от крайния резултат.
Относно моята проба- RCA към DIN входа на Naim, по всяка вероятност ще бъде през празничните дни, така че тогава най-рано ще мога да дам мнение.

До скоро!