Автор Тема: Ето и домашното забавление на Яни  (Прочетена 5419 пъти)

Неактивен яни

  • Публикации: 9
Ето и домашното забавление на Яни
« -: Август 31, 2014, 23:17:44 pm »
Ето с какво разпускам в къщи

Yamaha RX-V1073(1030)
Фронтални: Monitor Audio BX2
Ценър:Jamo E6C :-X
Субуфер:Yamaha SV-P130 :-X
Мултимедиен плеър: Egreat R6S
Надявам се, скоро буфера и центъра да ги сменя а фронталите колони да станат съраунд.
Малко збирщайн се получи но засега възможностите са такива.Лека полека се надявам нещата да се получат както трябва.
Ето и малко снимки:

Неактивен Coppermine

  • Публикации: 81
    • Планина.бг
Re:Ето и домашното забавление на Яни
« Отговор #1 -: Септември 01, 2014, 12:59:50 pm »
Честито със здраве да си слушаш и бързо да направш ъпгрейдите които си планувал.

Имам едно странично питане относно този мултимедиен плеър Egreat. Аз имах подобен модел на същата марка и се оказа че внася някакви смущения по hdmi кабелите. Докато е включен с HDMI кабел към рисивъра функциите за управление през HDMI не работят въобще.

Имам предвид функции от рода на като включиш телевизора, рисивъра се пуска автоматично и се слага на верния вход примерно ТV, като превключш телевизора на HDMI1 рисивъра си сменя входа на последния източник който си ползвал, като усилваш с дистанционното на телевизора се усилва рисивъра а на телевизора говорителите не работят въобще. На телевизорите на панасоник това се казва viera link, незнам другите марки какво търговско наименование ползват, но трябва да ги има тези функции.

В момента който разкача мултимедийния плеър, всичко работи. Включа ли му HDMI кабела в някой вход на рисивъра и всичко спира, почва да дава грешки по менютата и т.н, иначе всичко си се плейва и изглежда ок. Та да си дойдем на думата - ползваш ли ги тези функции и работят ли при теб?

Неактивен яни

  • Публикации: 9
Re:Ето и домашното забавление на Яни
« Отговор #2 -: Септември 01, 2014, 17:47:39 pm »
Здравей Coppermine
Тези функции са ми изключени и не ги ползвам, затова не мога да ти отговоря.Единствено се сещам,че при старата ми Yamaha RX-V467 когато изключвах телевизора с неговото дистанционно се изключваше и ресървара. Иначе имам 2 Egreat R6S и R200 с които няма никакви ядове.


Неактивен яни

  • Публикации: 9
Re:Ето и домашното забавление на Яни
« Отговор #3 -: Септември 02, 2014, 23:34:09 pm »
Ето и още няколко снимки на другите ми играчки.

Проектор: Benq MX514
Екран:Elite Screens 120' 4:3  

  

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Ето и домашното забавление на Яни
« Отговор #4 -: Септември 03, 2014, 10:22:21 am »
На мен ли ми се струва или екрана на проектора не пада на стената, където са колоните?

Неактивен яни

  • Публикации: 9
Re:Ето и домашното забавление на Яни
« Отговор #5 -: Септември 03, 2014, 17:17:25 pm »
Здравей lazarus18,точно така е както го виждаш.На стената на колоните няма как да го събера екрана, има климатик и растоянието между колоните е малко, а и да стига мястото за гледане става много близко към 1,5м.
Затова уж временно го сложих там докато взема подходящ екран,но така си остана.Та засега така но мисля и очаквам идеи за в бъдеще.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:Ето и домашното забавление на Яни
« Отговор #6 -: Септември 03, 2014, 17:53:44 pm »
Не виждам как може така да съчетаеш звука и картината. Ще трябва да мислиш нещо кардинално.

Неактивен яни

  • Публикации: 9
Re:Ето и домашното забавление на Яни
« Отговор #7 -: Септември 03, 2014, 18:45:15 pm »
Така е,затова и по рядко се използва проектора.Когато гледам на екрана колоните  се падат от дясно.......ще го измисля.Сега първо искам да си сменя фронталните колони, центъра и субуфера,след тях ще мисля  за стерео усилвател които да свържа към ресървара,подходящ DAC и тогава проектор и екран.Така си я представям последователноста,но стават бавно  нещата.