Автор Тема: Denon DA-300 USB DAC ?  (Прочетена 7127 пъти)

saandy

  • Гост
Denon DA-300 USB DAC ?
« -: Септември 22, 2014, 14:58:29 pm »
Здравейте!
Започнах да се навивам да сменя сегашната ми външна, USB звукова карта Asus Xonar U7, с посочения ДАК на Denon.
Усилвателят ми е Denon PMA-1500R, а озвучителните тела са Dali Concept 2.
При тази система, ще има ли смисъл от това начинание?
Някой, ако го е слушал, ще се радвам да сподели някакво мнение.

Благодаря!

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Denon DA-300 USB DAC ?
« Отговор #1 -: Септември 23, 2014, 00:18:16 am »
Според мен във всяка стерео система би трябвало да се обърне изключително сериозно внимание на източника.
Ако звукът се компрометира още в източника, по-натам в системата няма как нещата да станат по-добре.
Имайки предвид това, мисля че е безпредметно да се сравнява компютърно насочена 7.1 канална звукова карта в бюджет около 150лв. със самостоятелен стерео DAC струващ 5 пъти повече.

От друга страна колоните ти са от начален клас и мисля, че ако си решил да ъпгрейдваш системата си, то рано или късно  ще трябва да обърнеш внимание и на озвучителните тела.



saandy

  • Гост
Re:Denon DA-300 USB DAC ?
« Отговор #2 -: Септември 23, 2014, 13:13:22 pm »
Благодаря за отговора!
Озвучителните тела също ми се иска да ги сменя, но това ще е в бъдеще.
Та освен този Denon има ли друго интересно предложение, което да си струва в посоченият бюджет от около 500 - 800лв.

Благодаря!

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Denon DA-300 USB DAC ?
« Отговор #3 -: Септември 23, 2014, 19:37:57 pm »
На нашия пазар възможните варианти не са много.

NAD DAC 2 е атрактивен с ниската си цена и възможността за безжична връзка с компютър, но пък е силно ограничен от гледна точка на входове (има един единствен вход - USB), както и на функционалност.

Arcam irDAC е интересно решение за малко повече пари, в случай, че харесваш звука на Arcam, нямаш нужда от слушалков усилвател и не те вълнува DSD.

Даковете на Cambridge Audio отпадат от надпреварата, тъй като изглежда вече нямат представител за България.


Другите ДАКове, за които се сещам на първо четене и се предлагат официално на нашия пазар, са или в доста по-висок бюджет, или са съвсем начален клас решения.

saandy

  • Гост
Re:Denon DA-300 USB DAC ?
« Отговор #4 -: Септември 23, 2014, 20:26:02 pm »
Благодаря!

Предлагат ми запазен екземпляр cambridge audio dacmagic,
трябва ми дак, който да има usb и оптичен вход и за това нада отпада.

Принципно за този дак на cambridge audio чета уж положителни коментари, но си нямам и представа как би звучал?

saandy

  • Гост
Re:Denon DA-300 USB DAC ?
« Отговор #5 -: Септември 25, 2014, 23:23:12 pm »
От днес ( от преди 4-5 часа ) вече слушам дака на Denon и съм много доволен ( без думи останах, след като го пуснах)!
Дума, не може и да става за сравнение с него и Asus Xonar U7 ( за целта и парите си Asus-a е прекрасен ), но като цяло всичко се подобри, не мога да позная системата си! Звука, няма как да го опиша, но е навсякъде около мен, няма ги вече иглените високи, вокалите са все едно в самата стая до мен, а ниските честоти поомекнаха, но в никакъв случай размазани и ударността си я има. Получи се страхотна комбинация с усилвателя, който е същата марка и озвучителните тела на Dali.
Не мога да си представя, какво ще да е, ако сменя живот и здраве тонколоните с по-висок клас след време!

Преди време подмених колонните кабели с такива на Chord Carnival Silver Screen, разликата е чуваема и в положителна посока, преди 2 седмици подмених интеркънектите с всевдобалансирани Neotech KCS-210, които са нисък клас в сравнение с други предложения, но въпреки това и тук се усети подобрение!

Замислил съм се в скоро време да се сдобия и с интеркънекти Chord Cobra, като се надявам да сложа още едно + (плюсче), към полученият резултат.

Благодаря на екипа на AVguide, за бързото изпълнение на поръчката!
Поздрави!

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Denon DA-300 USB DAC ?
« Отговор #6 -: Септември 26, 2014, 12:47:02 pm »
Чудесно е, че си доволен! Успешният ъпгрейд е наистина много приятно изживяване, а често и откритие - човек открива на какво е способна системата му, открива понякога и доста интересни новости в любимата си, уж напълно позната музика. :)

Приятно слушане!