Автор Тема: розетка за високоговорители  (Прочетена 4223 пъти)

milanss

  • Гост
розетка за високоговорители
« -: Ноември 27, 2014, 21:44:41 pm »
Здравейте,
Поздравления за хубавия форум. От днес и аз съм регистриран в него. И задавам първия си въпрос. Използват ли се такива розетки за свързване на тонколони с ресийвър? Ако не, напишете кой е правилния начин от техническа и естетическа гледна точка. Благодаря

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:розетка за високоговорители
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2014, 21:58:34 pm »
Здравей,
Въпросът ти не е много ясно зададен, но предполагам, че става дума за вариант за скриване на кабелите в стената?
Такъв тип розетки - били те с щипки или с други конектори, понякога се използват, но обикновено са твърде компромисно решение.
Кабелите играят сериозна роля за звученето на системата и колкото повече прекъсвания има по пътя на сигнала, толкова повече предпоставки за компрометиране на звука.
Далеч по-разумно е кабелите да стигат директно от рисивъра до озвучителните тела.
Ако трябва задължително да са скрити - това се прави като на етап Ремонт се полагат гофрирани маркучи (под окачен таван, в стени или пък под подовата настилка) и в тях се пуска кабела. Така не се прави компромис с връзката рисивър - колони, а освен това се запазва възможността за безпроблемна бъдеща смяна/ъпгрейд на кабелите.

milanss

  • Гост
Re:розетка за високоговорители
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2014, 22:14:01 pm »
Да, за скрити(под мазилка, замазка или гипсокартон) кабели става въпрос. За гофрираните маркучи съм наясно, но за розетките не бях и затова попитах. Явно повече естетически ефект имат, да изглежда завършено окабеляването. Благодаря