Автор Тема: Букшелф колони със заден порт закачени на стена - добра идея или не съвсем?  (Прочетена 4154 пъти)

Неактивен dnedkov

  • Публикации: 19
Честито, колега. От около две седмици и аз съм с Dali Zensor 7, захранени от ресивър Yamaha RX-v677. Без да имам голяма база за сравнение (във Варна няма много варианти за прослушване, а и това ми е първата читава система), смятам че колоните се чуват много добре. Помещението ми в момента е около 18м2 (на квартира съм). Идеята ми е съвсем скоро да ъпгрейдна до 5.1, като за момента нямам никаква нужда от суб, дори на колоните съм намалил баса.
Имам обаче и въпроси към по компетентните:
1. Има ли смисъл за заден ред да закупя Dali Zensor 3, или и единицата върши работа?
2. Нямам къде да ги разполагам на стойки, затова ми се иска да са закрепени на стената. Самите колони имат в задната част за закрепяне на стена, но в същото време бас рефлектора е също отзад. Та въпросът ми е могат ли да се закачат на стената?
Предварително благодаря  (rock)

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Здравей,
ако използваш подходящи стойки за озвучителни тела (стенни), които да изнасят колоните напред, най-вероятно няма да имаш проблем. Имам в предвид Zensor 1.

Неактивен dnedkov

  • Публикации: 19
Сега се загледах и замислих, че и кабелите също няма да позволят директен монтаж. Явно трябва да се мисли за стойки.