Автор Тема: Panasonic, Naim, Dune, Western Digital, Pioneer, Chord, Atlas, APC, NorStone  (Прочетена 7415 пъти)

the teos

  • Гост
Здравейте...
На този етап и на това ниво според мен, моята система придоби завършен вид.
Затова си позволявам да я споделя и с всички вас. Няколко години ми отне окомплектоването на всички компоненти.
Изграждах я постепенно с много проби, тестове и финансови лишения и не сгоди. В наши дни съм много доволен от това което постигнах и не съжелявам за нищо случило се. Компонентите ми са...
TV - Panasonic TX-P42GT30
Amp. - Naim Supernait
Box. - Naim N-Sat
Sub. - Naim N-Sub
CD - Pioneer PDR-609 Compact Disc Digital Recorder
MP - Dune HD Base 3D + 2TB Western Digital Purple
HDD - 3TB Western Digital Purple
Cable - Chord Power Chord * 4, Atlas Hiper HDMI, Chord Signature Coaxial Digital * 2, Chord Chamelion Plus, Chord Epic Twin,
APC Performance Surge Arrest Protection 8
NorStone Stylum 80
Дано ви е интересно да видите моята окомплектовка...
Поздрави и късмет за всички ви...

Неактивен Invisigoth

  • Публикации: 36
Re:Panasonic, Naim, Dune, Western Digital, Pioneer, Chord, Atlas, APC, NorStone
« Отговор #1 -: Юли 25, 2015, 10:22:35 am »
Поздравления, системата е интересна.
На твое място бих разкарал секцията и бих събрал колоните по-близо, като левият канал също кацва на стойка.
При наличието на толкова дискове бих се замислил за по-сериозен CDP, тъй като в момента източникът ти е най-слабото звено, след помещението.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Panasonic, Naim, Dune, Western Digital, Pioneer, Chord, Atlas, APC, NorStone
« Отговор #2 -: Юли 25, 2015, 11:31:21 am »
Поздравления и от мен.
Компонентите в системата са на ниво, но наистина разположението е крайно компромисно.
Вероятно премахването на секцията е сериозна стъпка, за която решението може би не е изцяло твое :P, но няма как да не подкрепя напълно Invisigoth в дадените съвети - както за разположението, така и за източника.

Надявам се, че не си включил усилвателя в APC...


Radyson

  • Гост
Re:Panasonic, Naim, Dune, Western Digital, Pioneer, Chord, Atlas, APC, NorStone
« Отговор #3 -: Юли 25, 2015, 12:39:26 pm »
Поздравления и от мен за усилвателя и специално браво за кабелите, на които обръщам особено внимание.  ;)

Компонентите в системата са наистина на ниво, единствено от ЦД плеъра нямам впечатление.

Разположението и според мен е много компромисно, убеден съм, че промяната която ще усетиш ще е многократно по-голяма. Надявам се, че в момента е само временно разположението  :)

И аз ще те питам как си включил усилвателя: в контакт на стената или в APC и ако си пробвал двата варианта в какво се състои разликата според теб, ако намираш такава?

Успех в начинанието и бъдещите подобрения!

Неактивен drpetar

  • Публикации: 239
Re:Panasonic, Naim, Dune, Western Digital, Pioneer, Chord, Atlas, APC, NorStone
« Отговор #4 -: Юли 26, 2015, 06:42:47 am »
Браво. Поздравления за системата, със здраве и кеф да си я слушаш  (rock)

the teos

  • Гост
Re:Panasonic, Naim, Dune, Western Digital, Pioneer, Chord, Atlas, APC, NorStone
« Отговор #5 -: Юли 27, 2015, 15:17:47 pm »
Отново здравйте на всички ви...
Благодаря за проявеният интерес, за добрите пожелания и препоръки.
Жилището ми има само две стаи, спалня - дрешник и всекидневна - кухня.
Няма как да стане без тази секция в всекидневната, а и живея с жена си. Надявам се, че разбирате проблема... жена и стерео принципно са несъвместими !
CD Recordera е най старият ми компонент. Купувал съм си го нов преди доста години и за мен има някаква сантиментална стойност. А и сега го използвам само за транспорт, свързан е в дака на усилвателя с Chord Signature Coaxial Digital. Мисля, че проблема с него така е по малак, отделно малко от многото ми дискове звучат подобаващо.
В момента съм се насочил към музикална колекция създадена и изграждана изцяло от lossless файлове. Това ми е приоритета за момента.
Цялата ми техника е включена в разклонителя на APC. Не съм тествал с него и без него системата. Използвам го защото мисля, че е сравнително качествен а и защитава компонентите от токови проблеми.
Бих бил благодарен на Rudra ако даде и внесе повече яснота по този въпрос, лично аз не съм наясно с проблема !
Тази система започнах да изграждам върху Naim N-Sat. Основното е, че тези малки колонки ме впечатлиха още с първото им прослушване, а и те са от малкото колони които са съвместими с проблемната ми стая. Окончателно се убедих, че това са колоните за мен и за тази стая след като им направих директен тест с ATC Scm 7. Според мен N-Sat бяха по добри в всяко едно отношение. Така взех решение за създаването на система около тях. Не искам обаче повече да си спомням лутането, компромисите и финансовите лишения докато тя придобие този вид.
Отворен съм за всякакви съвети за ъпгрейди и подобряване на нейното звучене лошото е, че помещението е най критичното нещо в системата а там не виждам и няма как да променя нещата.
Поздрави и късмет за всички ви...

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Panasonic, Naim, Dune, Western Digital, Pioneer, Chord, Atlas, APC, NorStone
« Отговор #6 -: Юли 27, 2015, 22:58:53 pm »
the teos, компютърните разклонители и защити може да осигуряват известно спокойствие по отношение на токовите удари, но твърде рядко не се отразяват негативно на звученето на системата.

Така или иначе компонентите на Naim са популярни с нетърпимостта си към разклонители и филтри. Докато в някои системи, разклонители, филтри и стабилизатори с аудио насоченост могат да направят чудеса със звученето на системата - в положителен аспект, то единодушното становище на ползвателите на Naim е, че такъв род устройства деградират звученето на техните системи значително.
Затова при Naim системи компонентите или се включват директно в контакт в стената, или се ползват разклонителите на една немска компания - music-line, без филтри, конструирани специално за Naim.

Има, разбира се и 1-2 изключения - срещал съм мнения на Naim потребители, които са доволни от други екзотични разклонители, но сред малкото такива никога не съм попадал на APC.
Това, разбира се, не е догма - ако ти харесват нещата с твоя разклонител - всичко е наред. Просто стотици ползватели на Naim, споделят опита си и той почти винаги води до едни и същи общи изводи. Може би си струва да направиш експеримент за себе си. А според мен, когато човек е инвестирал толкова в аудио компоненти, добре е да се опита да доведе крайния резултат до възможния оптимум :).

Успех!



the teos

  • Гост
Re:Panasonic, Naim, Dune, Western Digital, Pioneer, Chord, Atlas, APC, NorStone
« Отговор #7 -: Юли 28, 2015, 18:04:44 pm »
Здравейте...
Много благодаря на Rudra за бързия и изчерпателен отговор !
Не бях чел, не предполагах и не знаех за този проблем въпреки, че ми е ясно за максимално късия път на сигнала.
Принципно колкото по малко неща по веригата на звукът - толкова по малък е варианта за неговото компрометиране - правило !
Заложих на APC понеже знаех, че защитите им са надеждни и работят добре с офис електроника. Идеята ми беше да защитя компонентите от токовите удари лошото е, че не прочетох нищо по въпроса преди да купя какъвто и да е разклонител с защита. Осланях се на предишните ми познанства с APC. Даже и когато го купих не пробвах с него и без него системата.
Сега си спомням,че когато навързах нещата и пуснах музика резултата не ми хареса, но след час-два слушане всичко си дойде на мястото. Помислих си, че разклонителя се е разработил, а то просто аз съм свикнал с по лошото звучене. Както и да е, станалото - станало важното е, че сега пробвах с него и без него системата.
Разликата е ушивадна... Директно в контакта на стената системата свири в пъти по добре. Няма да описвам разликата в звукът, просто всичко в него е по добре отколкото с APC. Категорично ще продължа да ползвам нещата без този разклонител с защита...
Сега обаче проблема е как да защитя системата от лош ток и токови удари ???
От къде мога да си купя разклонител на Music Line ???
Още веднъж благодаря на форума и на Rudra за отношението и информацията, след здравето те винаги са едни от най важните неща в живота !
Дано да сме помогнали и на други членове и потребители на форума !
Поздрави и късмет от мен !

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Panasonic, Naim, Dune, Western Digital, Pioneer, Chord, Atlas, APC, NorStone
« Отговор #8 -: Юли 28, 2015, 18:43:02 pm »
the teos, ако си решил да експериментиреш с разклонител на Music Line ще трябва да търсиш от чужбина.
В Google излизат няколко немски онлайн магазина, в които се предлага. Друг вариант остава Naim Supernait да е включен в контакт в стената, а останалите компоненти в сегашния ти разклонител.

Успех!