Автор Тема: Обработка на стените на домашно кино.  (Прочетена 4088 пъти)

Неактивен dr_slavov

  • Публикации: 133
Обработка на стените на домашно кино.
« -: Август 15, 2015, 18:08:03 pm »
Прди повече от две години пуснах тази тема
Най-накрая къщата е факт и съм на етап как да изградя стените (интериорно) на домашното кино.
В момента две от стените са бетон, а две от стените тухла. Тавана е бетона плоча. Слагам смимки за по-добра визуализация. сн1 ; сн2
За мен вариянтите не са много. Някъкъв тип циментова мазилка или гипс картон с подходяща изолация. Всъщост всякакви предложения са добре дошли.
Преди да се направят стените ще трябва да уточня вида и позицията на проектора за да му пусна окабеляването(и задните колони). Но за това може би ще е по-добре да бъде отделна тема.

Благодаря предварително за помоща.
A-200
Denon 1910 + Focal Sib&Cub
Sony KDL46W5500

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Re:Обработка на стените на домашно кино.
« Отговор #1 -: Август 16, 2015, 10:18:45 am »
Здравей,
опитай се да събереш повече инфо за акустичния гипсокартон. Според мен, не много скъп начин за акустична обработка на помещението. Разгледай в нета, има различни варианти за подобряване на акустиката, включително и декоративни завеси по стените. Това е моето мнение, но хора, които не знаят и не са усетили ефекта и значението на акустиката, не могат да разберат, че тя е от Изключително значение за крайния резултат.
Поздрави!

Неактивен dr_slavov

  • Публикации: 133
Re:Обработка на стените на домашно кино.
« Отговор #2 -: Август 16, 2015, 11:43:29 am »
Завеси ще има. Един път заради светлината и втори път заради акустиката.
Към момента въпроса е как да довърша стените. Това с перфорирания картон изглежда интересно интересно.
A-200
Denon 1910 + Focal Sib&Cub
Sony KDL46W5500

Неактивен dr_slavov

  • Публикации: 133
Re:Обработка на стените на домашно кино.
« Отговор #3 -: Август 21, 2015, 15:49:25 pm »
Четох доста и нещата отиват към вата с гипскартон. Като основно стаята ще бъде реализирана с този.
A-200
Denon 1910 + Focal Sib&Cub
Sony KDL46W5500

mutha

  • Гост
Re: Обработка на стените на домашно кино.
« Отговор #4 -: Декември 03, 2016, 04:09:58 am »
Благодаря за идеята за гипс картона. Монтажа предполагам излиза около 7-8 лв. на квадратен метър?

Неактивен dr_slavov

  • Публикации: 133
Re: Обработка на стените на домашно кино.
« Отговор #5 -: Декември 03, 2016, 08:07:32 am »
Какво имаш предвид под монтаж? Само труд или крайна цена? Моя е от фирма Ривагипс и само цената на картона е 7+лв на квадрат.
A-200
Denon 1910 + Focal Sib&Cub
Sony KDL46W5500

pintomp

  • Гост
Re: Обработка на стените на домашно кино.
« Отговор #6 -: Декември 13, 2016, 13:19:00 pm »
А какво ще кажете за корка, защото и аз съм пред същата дилема ?