Автор Тема: Начални стъпки (Yamaha+Klipsch)  (Прочетена 23581 пъти)

Неактивен Joro

  • Публикации: 33
Начални стъпки (Yamaha+Klipsch)
« -: Октомври 21, 2015, 11:42:05 am »
 Здравейте
След дълго умуване и последвалото го чакане получих първите компоненти на моето домашно кино.
1 YAMAHA RX-A2050
2 Klipsch Reference Premiere RP-280F
3 Klipsch Reference Premiere RP-450C
В последния момент реших да сменя RP-260F с RP-280F и да ви кажа изобщо и не съжалявам. Първи изводи който мога да си направя е че акустиката на една стая е сложна и може да се каже доста индивидуална. Какво имам на предвид, препоръчвани ми бяха RP-260F заради отстоянията от стените ,но се оказа че RP-280F се разгръщат много добре в моето помещение на отстояние от задните стени на 30-35 см. Не казвам че съветите който сте ми давали са грешни , но всяка една стая със своя обем и мебели има различна акустика. Може би след като ги послушам 10-тина дни ще започнат малки размествания  ;)
Тъй като от скоро всичко това е при мен мога да кажа че първоначалното ми мнение за момента е отлично и много се радвам за покупката. Благодаря на всички за оказаната помощ . Ето и малко снимки  ;)

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:Начални стъпки (Yamaha+Klipsch)
« Отговор #1 -: Октомври 21, 2015, 12:10:36 pm »
Радвам се, че си доволен :).
Все пак пробва ли различни разположения на колоните?
Един килим пред тях няма да навреди - нито на уюта, нито на звука :).

Приятно слушане!

Неактивен Joro

  • Публикации: 33
Re:Начални стъпки (Yamaha+Klipsch)
« Отговор #2 -: Октомври 21, 2015, 14:52:54 pm »
Благодаря Rudra
Не съм експериментирал все още , не ми е останало толкова време но и това ще стане .
Колкото за килима жената не ще и да чуе  :( , все пак може би само за проба бих сложил един  ;)
Истината е че на първо четене съм много доволен от звука дори и при това доста компромисно разположение на ОТ

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re:Начални стъпки (Yamaha+Klipsch)
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2015, 16:20:18 pm »
Честито за системата! Със здраве да си я ползваш!
Според мен обаче това е възможно най-неудачното разположение, дори и само визуално погледнато. Няма ли възможност да се измести на една от страничните стени?
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

mitko1234

  • Гост
Re:Начални стъпки (Yamaha+Klipsch)
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2015, 19:10:13 pm »
Страхотни придобивки и със здраве да си ги слушаш,Един буфер няма ли да вземеш на клипш,

Неактивен Joro

  • Публикации: 33
Re:Начални стъпки (Yamaha+Klipsch)
« Отговор #5 -: Октомври 22, 2015, 10:51:42 am »
Здравейте, благодаря и на двамата  :)
  dimi123, съгласен съм с критиките ти относно разположението , но нямам варианти за друго разположение ,в противоположния край имам голям ъглов диван който заема почети цялата стена и няма място в стаята за да бъде разположен другаде, все пак тази стая не е предвидена само за гледане на филми и слушане на музика така че компромисите са неизбежни  ::)
  mitko1234, естествено  ;) и не само буфер но и съраунд ще трябва , започнаха преговорите с жената  :D но ме натиска за едни ремонти и може би ще почака , иначе съм хвърлил око на Klipsch R-115SW и Klipsch RP-240S , засега под секрет ти казвам че карам с буфер и съраунд от комплект на Harman/Kardon HKTS 11 5.1 не казвай на никого че голям смях ще падне  :D  :D