Автор Тема: избор на колони за ямаха 777  (Прочетена 5644 пъти)

Неактивен iuli1971

  • Публикации: 96
избор на колони за ямаха 777
« -: Януари 06, 2016, 22:45:53 pm »
Здравейте.Въпросът с пълната подмяна на озвучителните тела в домашното ми кино система стои отдавна на дневен ред ,но все нещо не достига да се реша.Както и да е.
В момента съм с ресивър ямаха 777 , плеъри дюн дуо  и  med1000,прожектора е панасоник 6000,екран на елит 110" -16:9.
Помещението е около 30кв. ,гледа се от около 4м.Прожектора е монтиран на таван на малко над 5м.от екрана.Между другото картината е зашеметяваща. :)
Колоните ми са джамо 606 ,суба е джамо ,съраундите и те са джамо.Това към което гледам е клипш.Да уточня ,че фронт колоните стоят на 10-15см от стената и нямам възможност да ги изнеса напред.Пода на помещението е гранитогрес.Клипш R-28 е колона с предно разположен порт и затова първо в нея се загледах.Говорих и по телефона с колега от магазина на форума но общо взето не стигнахме да твърдо решение.На първо време смятам да заменя фронтове плюс център и нови кабели.По-натам и останалите неща.Съображенията са финансови и като стана въпрос за тях сумата която мога да отделя за фронт плюс център е 2000-2300.Освен гореспоменатите R-28 заглеждам и RF- 82ii Само ,че ме притеснява задно разположения бас рефлекс.Обновената серия не я поглеждам,че ще прехвърля бюджета сериозно.
Няколко думи от Вас колеги може би ще ме насочат в правилната посока.



PANASONIC TX-P50VT50E,samsung LE-40 C650,samsung UE-46EH6030,HDI Dune HD DUO,Denon AVR-1611,JAMO S-606+JAMO SUB-250.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re:избор на колони за ямаха 777
« Отговор #1 -: Януари 06, 2016, 23:19:08 pm »
iuli1971, както говорихме по телефона, за мен е наистина неразумна идея да сложиш колони от рода на  Klipsch RF-82II плътно до стената. Дори и да се абстрахираме от факта, че вече не се произвеждат и ще трябва да търсиш на старо или евентуално от чужбина изостанали бройки, самата идея да поставиш толкова големи колони, при това със заден порт, залепени до стената, според мен ще доведе до сериозни проблеми в звуково отношение и реално инвестицията би била до голяма степен съсипана.
Така или иначе, както сам знаеш, такъв тип разполагане често води до проблеми, без значение с какво акустично оформление са колоните, но при липса на алтернативи поне бих се насочил твърдо към колони с преден порт или затворен обем - не, че при тях е добра идея да се разположат така, но поне потенциалът за проблеми е по-малък.

В тази връзка бих се спрял примерно на посочените от теб Klipsch R-28, някое Dali или (в малко по-висок бюджет) Focal Chorus 716

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:избор на колони за ямаха 777
« Отговор #2 -: Януари 07, 2016, 00:45:44 am »
Липсата на място ще ти е голям проблем. Не го подценявай.
Честно казано, аз и сега не знам как си го решил с настоящите ти колони. Имал съм подобен модел на Jamo със страничен говорител и са кошмар за разполагане.

Неактивен iuli1971

  • Публикации: 96
Re:избор на колони за ямаха 777
« Отговор #3 -: Януари 07, 2016, 01:54:22 am »
Нищо не съм решил.Освен че е странично разположен басовия говорител ,колоните са със заден бас рефлекс.Има си сериозни бумтежи в определени сцени от филмите.
PANASONIC TX-P50VT50E,samsung LE-40 C650,samsung UE-46EH6030,HDI Dune HD DUO,Denon AVR-1611,JAMO S-606+JAMO SUB-250.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re:избор на колони за ямаха 777
« Отговор #4 -: Януари 07, 2016, 12:45:40 pm »
Ти при филмите може да го елиминираш като отрежеш ниските към събуфера. Примерно на 80Hz.
Тогава може да се получи, но при слушане на музика в Pure Direct без субуфер проблема ще стои.

Неактивен iuli1971

  • Публикации: 96
Re:избор на колони за ямаха 777
« Отговор #5 -: Януари 07, 2016, 14:36:32 pm »
Ето нещо което съм пропуснал.Отдавна няма време за слушане на музика.Всичко се ползва единствено за гледане на филми.Ще погледна настройките на ресивъра.
Днес си говорехме с едно приятелче което ми даде интересна идея.Лека преработка на помещението / с гипс картон / ще ми позволи да изнеса фронт колоните с над 50см. напред.Смятам точно това и да направя.Малко ще се усложнят нещата ,но пък ще имам свобода в избора си на колони.Сега ще поръчам кабел от магазина за да бъде положен преди ремонта.
PANASONIC TX-P50VT50E,samsung LE-40 C650,samsung UE-46EH6030,HDI Dune HD DUO,Denon AVR-1611,JAMO S-606+JAMO SUB-250.