Автор Тема: Озвучителни тела за Yamaha RX-A3050  (Прочетена 3524 пъти)

Ivan Mitev

  • Гост
Озвучителни тела за Yamaha RX-A3050
« -: Март 19, 2016, 10:01:19 am »
Здравейте,
предстои ми покупка на този ресивър. Знам, че тук има доста колеги с Ямахи и имат впечатления в/у тях. Моля за съвет при избор на колони. Иска ми се да изградя система до първо 5.1.2, после до 7.1.2
Сега съм на стерео с Audio Analogue Puccini MK2 и Focal Chorus 716V. Знам, че Фокалите имат трески за дялане. Не съм много очарован от тях. Ваш колега изрази мнение, че са под нивото на ресивъра. Мога да допълня системата пак с тази серия Фокали или просто други ОТ. Моля за препоръки за Atmos система (с малко канали).

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Озвучителни тела за Yamaha RX-A3050
« Отговор #1 -: Март 19, 2016, 11:56:18 am »
Здравей,
За да ти бъдат препоръчани колони ще трябва да научим доста повече неща от това с какъв рисивър ще ги захранваш. Например колко е голямо помещението ти, колко далече от стените могат да стоят колоните, какво търсиш като звучене, какво не ти допада в сегашните ти колони, какъв е максималния бюджет и т.н.

Ivan Mitev

  • Гост
Re: Озвучителни тела за Yamaha RX-A3050
« Отговор #2 -: Март 19, 2016, 15:31:57 pm »
Ресивъра съм го написал в заглавието - Yamaha RX-A3050. Помещението е правоъгълник 44м2. Но засега (за съжаление) ще бъдат разположени на късата страна (5 м). Затова първоначално конфигурацията ще е 5.1.2 или 5.1.4. OT трябва да са близо до стените - тоест с преден порт задължително. Бюджет в рамките на Chorus 700 серия + още около 2000 лв отгоре.
Относно 716V - басът ми е малко в повече и средите са по-мътни. Това за средите може да се дължи на басът. Сякаш ми се губят детайлите.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Озвучителни тела за Yamaha RX-A3050
« Отговор #3 -: Март 19, 2016, 16:25:21 pm »
Слушал съм Focal 716V десетки пъти и последното, което би ми хрумнало за тях е, че басът им е в повече.
Единственото, което ми идва на ум, е че става дума за крайно неправилно разположение, крайно неуспешно напасване с усилвател, кабели и т.н. които водят до бумтене в ниските честоти.

Да разположиш близо до стените колони в 44м2 помещение определено не е добър подход и в тази връзка не се сещам какво да предложа като ъпгрейд, което да има "по-малко" бас от 716V. Ако успееш да осигуриш по-адекватно разположение на озвучителните тела, то опциите ти за ъпгрейд биха се разширили значително. Било с модели от Aria серията или, ако си решил, че звученето на Focal не ти допада, с предложения от други производители, които обаче според мен носят усещане за значително повече присъствие в ниските честоти спрямо Focal.



Ivan Mitev

  • Гост
Re: Озвучителни тела за Yamaha RX-A3050
« Отговор #4 -: Март 19, 2016, 16:52:53 pm »
Не говоря за ниския бас. Те не слизат толкова надолу. И на други колеги не им харесаха. Средния басов обхват мисля, че преобладава.  Освен това  явно има проблеми и с дебелината на MDF-фа и вътрешното оребряване. Кутиите малко "свирят".

Както и да е. Сигурно си прав за тях, щом си ги слушал стотици пъти. Сигурно не стават много за кино, а за стерео. Все пак няма да са плътно до стените, а поне на 30см от задния им край. Засега нямам друго разположение