Автор Тема: Иизбор на AV ресивър 7.2 + подходящи тонколони  (Прочетена 5099 пъти)

Arkadietz

  • Гост
Здравейте!

Предстои ми скоро да си закупувам AV Reciever + тонколони.

Hямaм ниĸaĸвa идeя в мoмeнтa, ĸoи ca дa peчeм нaй-дoбpитe тpи мapĸи или вoдeщи тaĸивa c нaиcтинa дoбpa изpaбoтĸa, coлидни ĸoмпoнeнти и нaй-виcoĸи пoĸaзaтeли. Бюджeтa ми e cлeдния зa АV Rесіеvеr oĸoлo 1500-1800 лeвa. и зa тoнĸoлoни 1200-1300. Дo мoмeнтa cъм ce нacoчил ĸъм cлeднитe пpoдyĸти. Щe ce paдвaм дa cпoдeлите вашето ĸoмпeтeнтнo мнeниe и дa ми ĸaжeте в тoзи цeнoви ĸлac, ĸoи ca нaй-дoбpитe нeщa.

Cъщo тaĸa нe ce ceщaм, нo aĸo нe ce лъжa 8 oмa бeшe нaй-дoбpoтo, ĸoeтo мoжe дa взeмeш.
Чeтa, чe в мoмeнтa ATMOS е must have

AV Reciever:

Yаmаhа RX-A850/1050
Ѕоnу STR-DN1070
Denon AVR-X2200W

Toнĸoлoни:

JBL ES90BK

Неактивен dimi123

  • Публикации: 184
Re: Иизбор на AV ресивър 7.2 + подходящи тонколони
« Отговор #1 -: Април 29, 2016, 10:48:21 am »
Ако искаш истински Dolby Atmos, рeсивърът трябва да е 9-канален. Всичко останало е половинчато. Иначе за марки - Denon, Marantz и Yamaha.  :)
Epson EH-TW9300W/135" 2.40 Stewart StudioTek 100/Prismasonic P-100M/Denon AVR-X7200WA/SMSL SU-10/3x Naim Nait 5si/Oppo BDP-103D, Oppo BDP-95, RTX 4090/JBL Studio L Series, 7.2.4/BlackNoise 1000 V2, BlackNoise 2500, ISOL-8 VMC1080/Chord Cadenza Reference, Chord Epic Twin, Chord Signature ARAY

Arkadietz

  • Гост
Re: Иизбор на AV ресивър 7.2 + подходящи тонколони
« Отговор #2 -: Април 30, 2016, 13:26:46 pm »
Ако искаш истински Dolby Atmos, рeсивърът трябва да е 9-канален. Всичко останало е половинчато. Иначе за марки - Denon, Marantz и Yamaha.  :)

T.e, ако нямаш 9 тонколони все едно нямаш ATMOS? Така ли да го разбирам? А иначе по темата, от тези които съм посочил Yamaha RX-A1050 ли е най-доброто? И някакви наблюдения относно въпросните тонколони? Подходящи ли са или трябва да видя за нещо по-добро?

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Иизбор на AV ресивър 7.2 + подходящи тонколони
« Отговор #3 -: Април 30, 2016, 13:36:05 pm »
Здравей Arkadietz ,

Според моето мнение  бих подредил рeсивърите - 1. Yamaha  и  2. Marantz  или  Denon .                                                         Относон тонколоните ми допада звученето на Klipsch .

Arkadietz

  • Гост
Re: Иизбор на AV ресивър 7.2 + подходящи тонколони
« Отговор #4 -: Април 30, 2016, 13:58:02 pm »
Здравей Arkadietz ,

Според моето мнение  бих подредил рeсивърите - 1. Yamaha  и  2. Marantz  или  Denon .                                                         Относон тонколоните ми допада звученето на Klipsch .

Може ли да кажеш, като модел. И ако не ме лъже паметта нали колоните трябваха да бъдат с по-голяма мощност от ресивъра. Да речем, ако ресивъра ти е 100W то тонколоната трябва да е 120W, за да не изпуши при пълен напън ;).

Освен JBL-а, който съм посочил разгледах и за други опции, които са по-скъпи разбира се, но нямам поглед върху тях и да знам, че е най-добре да се отиде на място и да се преслушат и това ще стане ,но най-хубаво е да имаш feedback от човек, който ги претижава вече.

Ето моделите към които съм се насочил:

- Monitor Audio Bronze6 - Link
- Klipsch RP-280F - Link
- KEF Q700 - Link

Надявам се да споделите, кой от посочените модели си заслужава най-много парите , защото не са малко със сигурност. И кажи речи е инвестиция за цял живот. Колоните ще ги ползвам да слушам музика и да гледам филми може би малко повече музика и по-малко филми.

Неактивен b0rchy

  • Публикации: 23
Re: Иизбор на AV ресивър 7.2 + подходящи тонколони
« Отговор #5 -: Април 30, 2016, 19:55:18 pm »
Здравей, тук в Моята система има потребител с Ямаха и посочените от теб Клипш http://www.avguide.bg/forum/index.php?topic=2664.0 Може той да ти каже повече за тази комбинация, защото и на мен ми е интересно дали си подхождат добре с Ямахата.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Иизбор на AV ресивър 7.2 + подходящи тонколони
« Отговор #6 -: Април 30, 2016, 21:59:16 pm »
b0rchy, всъщност във форума има доста потребители, които ползват Klipsch + Yamaha за домашното си кино - в най-различни варианти. Мисля, че въпросът за подхождането отдавна е изяснен. В случай, че все още имаш съмнения - ако не друго има доста теми за четене по въпроса.

Arkadietz, щом ще наблягаш повече на музиката - защо държиш да изграждаш кино система?

P.S.
Arkadietz, може би е добре да прочетеш отново правилата на форума. Бутоните "Цитат" и "Отговор" имат различни функции.

Arkadietz

  • Гост
Re: Иизбор на AV ресивър 7.2 + подходящи тонколони
« Отговор #7 -: Април 30, 2016, 23:35:30 pm »
Също така може да добавя и

Focal Chorus 726 Link