Автор Тема: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2  (Прочетена 11901 пъти)

Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Здравейте
Отдавна ги имам колоните,преди бях с ресивър Sony нисък клас - но го продадох понеже не ми харесваше и т.н.
Сега искам да си взема хубав усилвател но втора употреба - понеже нямам пари за такъв качествен.
Насочих се към усилвател понеже не искам да упгрейдвам след време(само тези двете са ми достатъчни),ако има някакво предимство ресивъра(освен повече изходи) спрямо усилватела кажете ги.
Целта е:
- гледане на тв
- слушане на музика(yuo tube),радио
- и филми
Понеже до сега не съв взимал такава усилвател втора употреба - рисковете големи ли са(в смисъл ремонтират ли се или изгорили хвърляш)
Характеристики на колоните
Характеристики на телевизора
Прикачвам снимка да разберете какво точно мисля да правя - IMG-1471270699742-V.jpg" border="0
Под Тв-то ще има стойка както при телата още не съм я направил.
От вас искам да ме посъветвате какъв усилвател да взема(характеристики).

Бюджет 300лв.


Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2016, 22:41:09 pm »
Трудно ми е да си представя как очакваш звука да ти хареса при колони залепени за стената и почти залепени за тавана.
При положение, че във всяка втора тема тук обсъждаме разположението на озвучителните тела, наистина не мога да си обясня този подход.

За тези колони бих търсил усилвател на NAD от близкото минало - евентуално с гаранция, но 300лв бюджет не ти дава много варианти. Ще имаш нужда и от DAC.

Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2016, 22:50:59 pm »
Качването им там е заради деца  :)
има 5см разтояние до стената,това ще е....
Задължително ли трябва усилвателя да е 2x100w 8-ома(телата са тази мощност)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2016, 23:02:29 pm »
В характеристиките на колоните, линк към които сам си дал, е описана препоръчителната мощност на усилвателя - "Recommended Amplifier Requirements (RMS) 30 - 100 W"

Да избираш усилвател по характеристики рядко води до добър резултат.
Добре би било да отделиш повече време за четене - тук тези колони са обсъждани многократно.

Неактивен dimstanchev

  • Публикации: 57
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2016, 22:01:48 pm »
Колега! 100W усилвател при 8ома е нещо много сериозно! Това са малки колонки. Захранвам такива с ресивър и идват слабички. Това са хубави колони за не претенциозно и нормално слушане. И все пак както каза и колегата и от мой проби, отдалечи ги от стената с по-дълги стойки, ще си доволен от резултата. А ако сложиш и нещо против вибрации ще стане супер!

Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #5 -: Ноември 04, 2016, 21:32:53 pm »
Знам,че въпроса ми може да не е на място,но се надявам да отговорите.
Разглеждам ресивъри в ebay-Англия и се учудвам са разлика в цените.
Даден модел тук го продават за около 300лв, а същия модел в Англия струва 50-90лири - което си е голяма разлика.
Някой по-запознат ако може да пише за повече информация - може и на лично.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2016, 23:53:19 pm »
Може би защото тези от 50-90 паунда идват тука да се продават с някаква надценка /плюс транспортни разходи/.

Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2016, 00:02:39 am »
След преглед на много обяви се спрях на 4-5 модела,но имам едно питане.

1 - Тв-то  има Dolby Digital изход - и ресивъра трябва също да има вход Dolby Digital - иначе няма как да се осъществи връзката(освен от изхода за слушалки от тв-то - което не е за предпочитане)Така ли е?

2 - Забелязвам,че има ресивъри с 2 или повече OPT(мен само OPT-TV ли ми е нужен)Така ли е?


Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2016, 09:05:58 am »
Може би въпросите са ми елементарни - но не съм запознат.
В крайна сметка не разбрах - каква е разликата чежду Optical и HDMI.
И през двете ли мога да изкарвам картина и звук от Тв-то.

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2016, 10:20:54 am »
HDMI прекарва видео и аудио а пък оптичния кабел прекарва само аудио сигнал. Кажи на какъв ресийвер си се спрял така можем да сме ти по-полезни.
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2016, 13:57:19 pm »
Ясно
За сега се спрях на тези:

 - YAMAHA HTR-6050

 - Yamaha HTR-4065
 
 - Yamaha HTR-6240

 - PIONEER VSX-819H

 - Pioneer VSX-918V-K

 - PIONEER VSX-521

 - Pioneer VSX-524-K

 - DENON 5.1 AV Surround Receiver AVR-1513

Някой имат Network  - За какво служи?

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2016, 16:03:42 pm »
Колега  тия модели не-стига че са стари като технология ама са и нисък клас, аз би те посъветвал ако няма да дигаш системата до 5.1 да се замислиш сериозно на Стерео усилвател + един дак и ще заспи всичко, вместо да наливаш пари в тия боклуци.
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2016, 16:53:46 pm »
Не съм запознат,и за това не съм гледал този вариант.
Незнам дали ще се вредя до 300лв за усилвател и дак - дай някакви примери...

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #13 -: Ноември 07, 2016, 17:49:56 pm »
Може като за начало да си вземеш един стерео усилвател а пък после като събереш пари един дак. Погледни за усилвател Денон PMA-520AE не е лош като вариант.
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Неактивен Jor0o

  • Публикации: 25
Re: Избор на усилвател (втора употреба) за Monitor Audio BX2
« Отговор #14 -: Ноември 07, 2016, 18:05:03 pm »
Аз не знам защо въобще гледам да е със HDMI(Това можеби ми трябва ако вържа PC - Receiver - Tv - та да подкарам филм на Pc-то и да го прехвърлям  от там на ресивъра и после на Тв-то картина и звук) За това ли е това HDMI?
В моя случай аз ще ползвам винаги Тв-то за картина -  искам само да подкарам колоните и да има звук(когато гледам Tv-филм или радио  и т.н.).В този случай няма смисъл от HDMI,а само от Optical.Така ли е?
Ако написаното горе е вярно(пак казвам не съм се интересувал никога с такава техника и задавам елементарни въпрси към вас),можеби трябва да търся малко по-стар стерео ресивър(той по-добре ли от ресивър - Cinema)
Примено този - Yamaha RX-V461DAB
Или няма смисъл дали ще е по-стар(Stereo) ресивър или по-нов(Cinema) -> няма да има кой знае каква разлика.
 А за усилвател и DAC - не е опция.
Дилемата е за ресивър само.