Автор Тема: Избор на бюджетна, компактна 5.0 система  (Прочетена 3036 пъти)

nikosky

  • Гост
Избор на бюджетна, компактна 5.0 система
« -: Декември 09, 2016, 17:38:56 pm »
Здравейте,

Моля за вашето мнение за това коя от двете системи ако не по звучене,тъй като незнам дали въобще някой ги е чувал, то поне на книга коя е по добра.

Monitor Audio Mass Satelite System

Klipsch Quintet V

Благодаря


Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Избор на бюджетна, компактна 5.0 система
« Отговор #1 -: Декември 09, 2016, 18:02:15 pm »
Без суб тези системи няма да свирят добре така че си приготви поне още 600-700 лева за суб..
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Избор на бюджетна, компактна 5.0 система
« Отговор #2 -: Декември 09, 2016, 18:14:57 pm »
Действително, такъв род дизайнерски компактни системки често са компромис, дори когато са подкрепени от субуфер. Тук не става дума за това да си любител на супер ниски честоти или да обичаш да слушаш на високи нива. Просто бидейки изградени от миниатюрни сателити - колонките реално не възпроизвеждат нищо под примерно 800/100HZ и всички звуци под този диапазон се поемат от субуфера. Без такъв системата би звучала наистина непълноценно.

Едно от по-приличните предложения, ако на всяка цена се търси супер компактна система в достъпен бюджет е Focal Sib & Cub.

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Избор на бюджетна, компактна 5.0 система
« Отговор #3 -: Декември 09, 2016, 18:22:03 pm »
И аз съм на същото мнение като колегата по-горе но от ухо до ухо има голяма разлика както сме казвали не веднъж  :). Аз в къщи съм с Бостан акустик и за 700 лева свирят много по-добре от готовите ширпотреби.
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

nikosky

  • Гост
Re: Избор на бюджетна, компактна 5.0 система
« Отговор #4 -: Декември 09, 2016, 20:07:21 pm »
Благодаря за отговорите.

Да наистина ще трябва суб това е ясно.  Имам едно Онкио може и да свърши работа поне на първо време.
Специално мониторките имат награди от what hi fi и от други сайтове са доста хвалени. Клипсовете от друга страна са малко по мощни поне на книга а пък и цените на двете системи са приемливи в диапазона 750 - 800 лв.

nikosky

  • Гост
Re: Избор на бюджетна, компактна 5.0 система
« Отговор #5 -: Декември 12, 2016, 17:20:33 pm »
 :)И все пак никой не каза технически погледнато, коя е по добра от двете системи.
Фокал отпадат като опция тъй като са доста по скъпи от двете.

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Re: Избор на бюджетна, компактна 5.0 система
« Отговор #6 -: Декември 12, 2016, 17:43:17 pm »
Колега къде ги гледаш тия цени от 800 лева на Монитор аудиото при мен излизат 700-800 паунда е верно със суба. Ако наистина ги намираш за тия пари аз би избрал Монитор аудиото.
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,