Автор Тема: Питания за изграждане на киносистема от начален клас - бюджет около 650 евро  (Прочетена 3958 пъти)

LeonFR

  • Гост
Здравейте и весели празници.Предварително се извинявам ако напиша някакви глуости,но hi fi темата ми е тъмна Индия.Та по темата:реших да си оборудвам хола с нови технологий за забавление.Спрял съм се на 55 инчово 3D Сони.Смятам да сглобя компютър като наблегна на добра звукова карта.Имам и PS4.Накрая мисля да обединя вдичко с AV ресивър.Спрял съм се на готов комплект ONKYO HT-S 5805.Ако може мнения за комплекта добър ли е,или е по добре да си закопя компоненти по отделно.Очаквам предложения.Ще се ползва за слушане на музика и за филми.Слушам предимно Рап.В момента живея в Германия така че ще се закопува от тук.Бюджет около 650 евро.Благодаря предварително.С уважение:Петър!!!!

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Здравей,
Ако действително имаш намерение да слушаш сериозно музика, то не мисля, че такъв тип готов комплект би бил идеалното решение. Дори ако приемем, че рапът не е най-взискателната музика - от гледна точка на аудио система и коректно възпроизвеждане, прилична система изградена от отделни компоненти би предложила много повече - разбира се на доста по-висока цена.
Според мен, ако слушането на музика е от основните ти приоритети, постепенното изграждане на система - с нормални колони и т.н. би било много по-добро решение.

Добрата звукова карта също не мисля, че трябва да е основен приоритет - при положение, че явно ще се ползва рисивър и сигналът ще отива към него по цифров път.

LeonFR

  • Гост
Благодаря за отделеното време и изразеното мннение.Доста изчетох из интернет и съм съгласен с теб.Тогава от къде да започна.Първо ресивър ли да закупя или ОТ.Кое да гледам омове,ватове или нещо друго.Ще бъда благодарен за препоръки на марки на отделните компоненти.Може и от интернет да ги закупя,но не втора ръка.

Неактивен Anto

  • Публикации: 94
Нямаш ли възможност да разгледаш на живо и да получиш основна представа за изграждането на такава система. Най-добре е да имаш някакви впечатления, за да си наясно какво точно искаш. За бюджета, който си определил, може би е най-добре да си купиш нещо на старо. Аз бих подходил по този начин.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
LeonFR, в този бюджет действително нямаш кой знае какъв избор на варианти.
За мен разумен подход би бил взимането на рисивър + две букшелф колони и постепенно доизграждане на системата.
Нямам представа какво се продава около теб - но разгледай темите за изгравдане на бюджетна система във форума - може да се насочиш към примерни варианти.

LeonFR

  • Гост
Такаа.Да изразя малко некомпетентно мнение.Вчера почти целия ден обикалях и слушах.Ето и впечатления:най добре според мен бяха някаква нвпозната за мвн марка Heco.Невероятно кристалвн звук.Също мн ми хареса Bose.Само,че и при двете цените са ехей.От по достъпните добре се преставиха JBL.Критикуваните от мн хора по форумите Pioneer,на мен лично също ми харесаха.Големият губещ според мен е Harman.Някак си мн пластмасово звучаха и изглеждаха,а са почти едни пари със по скъпите.Ямахата съм със смесени чуства.Не успях да чуя Onkyo и Denon.Проблема е че всички говорители бяха тип кула.Букшелфа бяха само с-ми.Да попитам ако е с-ма звука ще е само от две колони и буфера или ще свирят всички 5.Извинявам се ако съм написал някоя простотия.Весело посрещане на новата година!!!!

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Хубаво е да споделиш конкретните модели, които си чул. Така излиза, че генерализираш цели марки.
Когато ползваш ресийвър и многоканална система има различни опции за слушане на всеки един тип сигнал.
Можеш да слушаш стерео звук само на две фронтални, на тях плюс събуфера или на всички 5.1 канала.