Автор Тема: Избор на употребяван субуфер за 16м2 отворена стая със свод за около 500лв  (Прочетена 4418 пъти)

Неактивен Dido1

  • Публикации: 14
Здравейте, купих си преди няколко месеца ресивър Онкйо 805, започнах да го ползвам с колони от домашно кино Панасоник и е страшна трагедия, понеже нямах търпение за бас, купих Тъндър 12 буфер(страшно дърво и днес го продадох). Купил съм център Klipsch рц 24 и свири много добре, остана ми да купя Klipsch Reference Premiere RP-150M за предна линия и задни Klipsch R-14M. Какъв буфер да закупя за тази стая 16кв. странично отворена със свод. 2 нови pioneer s-21w който ще ми паснат отсрани на секциятя от двете страни или се продава втора употреба REL Acoustics Stampede или Klipsch SW-110  почти на една и съща цена 500лв.
Ето стаята ми и разположението, не разбирам от акустика и не знам кой ще свири най добре и е подходящ. Ще слушам музика и за филми. Дори и да клони към едното, няма значение. Исках големи фронтални колони, но няма къде да седи буфера.

Неактивен Dido1

  • Публикации: 14
Това е слушателското място, диван и 2 колони острани на него. Дължина е 4.5м, ширина 3.5м

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
На твое място бих се отказал от субуфери на pioneer, както и от субуфери напъхани отстрани на секцията.
REL и Klipsch са далеч по-интересно предложение за твоята ситуация.
REL би се представил по-добре в стерео, но имайки предвид системата, която градиш, това надали твърде много те вълнува.
Освен това моделът на REL е много по-стар и не се знае в какво състояние е.

Неактивен Dido1

  • Публикации: 14
Нямам избор за местото на буфера,  при по голям буфер долната част на секцията, се измества за да се събере буфера, поне бяха така с тъндъра.

 
Admin:Изглежда е наложително да прочетеш внимателно правилата на форума. И да провериш какво е Буфер и какво Субуфер (subwoofer).

Неактивен Dido1

  • Публикации: 14
Един път съм написал буфер и съм се объркал, не мисля че това е проблем

Знам какво е Субуфер и за това съм го написал в заглавието, тази дума не я използвам ежедневно и съм се объркал.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Няма нужда да се засягаш, просто преглеждай написаното преди да го публикуваш. В заглавието също беше "буфер", но го коригирах изцяло, за да е по-ясно за какво става дума в темата.

Относно разположението - силно вероятно е да дадеш 500лв за субуфер и той да звучи доста далеч от възможностите си, защото си го разположил плътно между стена и секция. Разбирам, че помещението е малко и нямаш възможност за вариации, но при такава ситуация бих опитал да пробвам как ще се представя субуфера, преди да го купя. Възможно е да се разбумти неприятно на мястото, където си предвидил да го поставиш и тогава може да се окаже, че си дал 500лв напразно. Ако не пречи твърде много, изнасянето на субуфера пред секцията - в най-дясната част, вероятно би било по-добро решение от гледна точка на звука.

Неактивен Dido1

  • Публикации: 14
Благодаря,а със какво разположение да търся колоната на субуфера, да сочи надоло или напред. При толкова малко място, отворен или затворен.

Неактивен Sper

  • Публикации: 97
Може да погледнеш и за Бостан акустик чисто нов е към 500 лева, за разположението на говорителя е много относително да се каже при теб ще е по-добре да търсиш затворен обем ама за тия пари трудно ще намериш .
PSB Imagine T, NAD C355Bee, Rega Apollo, RCA QED Performance Audio 1, In-akustik  SuperFlat 2 x 2,5 mm²,

Неактивен Dido1

  • Публикации: 14
Намерих вора употреба Kef psw 2010 затворен обем, но лошото е че няма как да го чуя, има ли добри отзиви за този субуфер