Автор Тема: мнение за Klipsch Reference Premiere RP-160M  (Прочетена 2773 пъти)

pdt73

  • Гост
мнение за Klipsch Reference Premiere RP-160M
« -: Април 21, 2017, 15:11:50 pm »
Здравейте !
Вълнува ме дали посочените ОТ ще са подходящи като основни само в стерео за сравнително малко помещение (около 12 - 15 кв.м).Усилвател Denon PMA-860, източници - грамофон , Pioneer bdp 150 и разбира се компютър.Стила е разнороден хард рок, прогресив рок, тук там малко джаз и залитания от време на време по разни по- шумни изпълнения.Бюджет - добре е да се включим около 1500 - 1800 лева.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: мнение за Klipsch Reference Premiere RP-160M
« Отговор #1 -: Април 21, 2017, 16:04:08 pm »
Здравей, Klipsch са подходящ избор за слушане на "по-груба" музика и високи нива. Предполагам ще задоволят изискванията ти. Стаята е малка и стоящи колони вероятно биха създали проблеми. Klipsch Reference Premiere RP-160M предполагам биха те задоволили като налягане, дори за високи нива на слушане. А ако след време усетиш огромна нужда от повече бас - лесно можеш да добавиш добър компактен субуфер.
Друго, чудесно решение в горната граница на бюджета ти е Monitor Audio Silver 2, но не съм убеден, че ще можеш да им отделиш необходимото място до задната стена - 40-50 см минимум. Иначе с тях надали би усетил липса на бас и налягане :)
На които и колони да се спреш, помисли за доброто позициониране и стабилни, запълнени донякъде с пясък стойки.

Успех!

pdt73

  • Гост
Re: мнение за Klipsch Reference Premiere RP-160M
« Отговор #2 -: Април 21, 2017, 16:14:22 pm »
Благодаря за бързия отговор.Досега бях с хорни, които ме задоволяваха напълно, но поради преместване просто нямам къде да ги събера затова съм се насочил към нещо доста по малко стоящите колони не са опция.А на какво минимално разстояние  от стената трябва да се разположат ?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: мнение за Klipsch Reference Premiere RP-160M
« Отговор #3 -: Април 21, 2017, 16:30:05 pm »
Често тук сме обсъждали разположението на колони в помещението. Няма абсолютно твърди правила и мерки - нещата варират според конкретно помещение, конкретни колони и т.н. Но в 99% от случаите, за да свирят колоните оптимално изискват място зад и около себе си. Аз не бих сложил колони със заден порт на по-малко от 40-50см от стената зад тях. Но дори и с преден порт или затворен обем - поставянето на колоните твърде близо до стената обикновено не води до нищо добро.