Автор Тема: Питане за избор между два модела субуфери  (Прочетена 3740 пъти)

Неактивен mancho

  • Публикации: 12
Здравейте,решил съм да си взимам субуфер и съм се спрял между Klipsch R-115SW и SVS PB-2000 Какви качества и недостатъците имат двата модела ? Кой от двата субуфера може да се каже че привъзхожда другия ?  По принцип съм се спрял на Klipsch R-115SW но исках да чуя мнения и за SVS PB-2000

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Питане за избор между два модела субуфери
« Отговор #1 -: Юни 08, 2017, 12:03:36 pm »
Здравей,
ако гледаме единствено от гледна точка на качеството на звука, мисля, че модела на SVS e за предпочитане.
Плюса на Klipsch е по-добрата визия и малко по-ниската цена.
SVS пък идва с 5 години гаранция.

ДОбре да кажеш и в какво помещение ще се ползват и каква е останалата част от системата.

Неактивен mancho

  • Публикации: 12
Re: Питане за избор между два модела субуфери
« Отговор #2 -: Юни 09, 2017, 00:04:47 am »
Помещението ми е хол около 20-27 кв.Другата част от системата ми е ресивър Sony STR-DG700 предни колони Quadral all craft AC 4100, център и съраунд от компакните на Sony.
И на мен ми харесва SVS SB12-NSD но парите ми идват множко,затова от един "световен сайт"  си поръчах чисто нов klipsh R-115SW при това на много изгодна цена и с гаранция.А гаранцията и да не важи за България не е болка за умиране,триста и малко кинта съм спестил  ;)
По на там съм решил от същия този сайт да си поръчам ресивър Onkyo TX-RZ810 или Onkyo TX-RZ1100,център KLIPSCH RP-440C и KLIPSCH RP-250S.
Да те питам и друго,какво значи това "MAXIMUM ACOUSTIC OUTPUT" звуково налягане което прави субуфера при работа или ... ?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Питане за избор между два модела субуфери
« Отговор #3 -: Юни 09, 2017, 02:24:20 am »
Дано не ти се налага да ползваш гаранцията, че тия 300 лева може и да не стигнат.

Със голямо удоволствие да си го ползваш.

Ще чакаме впечатления.

Мисля, че ще ти дойде голям за стаята и прекалено мощен за помещението, но дано ресийвъра успее да се справи с калибрацията.

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Питане за избор между два модела субуфери
« Отговор #4 -: Юни 09, 2017, 12:41:19 pm »
Здравей mancho ,

аз ползвам два модела на - Кlipsh R-115 SW и Кlipsh R-112 SW .
Един Кlipsh R-115 SW е разположен в стая с размери малко над 50 кв.м.над 150 куб.м. и е част от  кино систама 7.1.4 с АВР Pioneer SC-LX 79 и на мен ми се малко голям за това помещение. Използвам два Кlipsh R-112 SW в кино система 7.2.4 с АВР YAMAHA  RX- A 3050 в много по-голямо помещение с много по-голям обем над 800 куб.м. и двата звучат точно както аз искам с мого мощ и плътност.

Според моето мнение за това помещение от 30 кв.м. по удачно може би са два по-малки Суба , ще звучат по равномелно и по-плътно.

Относно избора на АВР , Onkyo TX-RZ1100 предлага повече възможности за надграждане.


Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Питане за избор между два модела субуфери
« Отговор #5 -: Юни 09, 2017, 14:48:49 pm »
....., но дано ресийвъра успее да се справи с калибрацията....

Забравих да добавя ,че написаното от lazarus18 е мого вярно и също така различните модели АВР калибрират по различен начин звука. Ако АВР позволява ръчни настройки това е добра опция да нагласиш желания звук  за теб спрямо помещението.

Относно центъра не е лошо да погледнеш и  другия модел на  KLIPSCH RP-450C , разликата в цената не е голяма защото  центъра е най-натоварената колона при филми.