Автор Тема: Subwoofer за стерео система Monitor Audio RX8  (Прочетена 2338 пъти)

Неактивен Packer

  • Публикации: 3
Subwoofer за стерео система Monitor Audio RX8
« -: Юли 25, 2017, 00:30:09 am »
Здравейте,
Харесвам колоните с които разполагам в момента, но въпреки че могат могат да възпроизвеждат до 30-35 hz от известно време ми се струва, че ако добавя един бърз затворен тип subwoofer ще облекча усилвателя и самите колони и мога да постигна по стегнат нискък регистър, а самите колони да подобрят като цялостно звученето. Ресийвъра е DENON x4100w.
Заблуждавам ли се според вас?  Благодаря предварително! :)

PS. Преди година смених кабелите на колоните +10%; по-късно и BI-amp +5%.. или мислите да сменя Denon-чето :)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Subwoofer за стерео система Monitor Audio RX8
« Отговор #1 -: Юли 25, 2017, 09:46:14 am »
Здравей,
Действително добавянето на субуфер(и) за слушане на музика - дори при сериозни, пълноразмерни колони от най-висок клас, е често срещана практика, не само с идеята да се гонят ултра ниски честоти, а по-скоро за обогатяване на звука и разширяване на сцената. В тази връзка субуферите със затворен обем от Ultra серията на SVS или S серията на REL биха били прекрасен избор, но преди да дадеш ориентировъчен бюджет и размери на помещение - трудно можем да дадем по-конкретни съвети.

А на последния ти въпрос - DENON x4100w е чудесен рисивър и ако те вълнува повече домашното кино се представя отлично и би трябвало да задоволява всичките ти нужди натози етап. Ако основния фокус на системата ти е слушане на музика обаче, замислянето за сериозен стерео усилвател и съответния източник в бъдеще според мен би било много добра идея.

Успех!


Неактивен Packer

  • Публикации: 3
Re: Subwoofer за стерео система Monitor Audio RX8
« Отговор #2 -: Юли 25, 2017, 23:58:38 pm »
Благодаря за бързия и ангажиран коментар!  (y)
Относно бюджета за субуфер, разглеждам два модела - SVS SB 2000 или Monitor Audio Silver 12. Втория е около 1000 лева над SVS, от същата серия колони, но в същото време чета по-добри отзиви за SVS. Нямам възможност да ги чуя. Ако някой има идея дали мога да го направя наблизо, моля да сподели.  В противен случай ще съм благодарен на съвет или мнение.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Subwoofer за стерео система Monitor Audio RX8
« Отговор #3 -: Юли 26, 2017, 09:13:22 am »
И SVS SB 2000, и Monitor Audio Silver 12 са добри субуфери, но при тази почти двойна разлика в цената не съм сигурен, че дилемата е единия или другия - по-скоро един SVS SB 2000 или два :)