Автор Тема: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало  (Прочетена 5782 пъти)

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Здравейте!
Имам желание да използвам наличния стерео усилвател ONKYO A 9070 и като крайно стъпало за налични озвучителни тела, които да изпълняват ролята и на фронт колони към многоканален ресивър.
Имам налични съраунд колони - централна, задни, заден център и събуфер. Имам и стар ресивър 6.1, който няма pre out изходи за крайно стъпало.
Ще ви помоля за съвети за конкретни модели ресивъри с такива изходи. Наясно съм, че съвременните ресивъри са за съраунд конфигурации 7.2,9.2,11.2. Не ме вълнуват особено прелестите на Долби Атмос. Не смятам да сменям или добавям съраунд колони към наличните, така че реално ще се получи конфигурация 5.1. Ресивърът ще се използва за озвучаване на филми, каквито гледам рядко, и за слушане на музика в многоканален формат.
Мрежовият плейър ONKYO NS 6170, който имам, има DAB и FM тунери, WIFI и ethernet, USB и т.н. и т.н., така че и тези опции не са особено важни за ресивъра.
Поради всичките тези съображения си търся ресивър с пре-аут изходи за крайно стъпало. Може да е и бюджетно решение без много екстри. Предпочитам да е нещо ново, а не секънд хенд, което може да се намери по магазините за аудио-видео  техника в България.
Наличните ми стерео колони към усилвателя - Кантон Нестор 802DC, донякъде обезмислят използването на събуфер.

Благодаря предварително!  (y)

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #1 -: Август 31, 2017, 15:04:11 pm »
Моделите ресивъри с пре-аут изходи, които намерих онлайн, започват от 1500 лв. На мен ми се струва, че при скромните ми изисквания към ресивъра ще ме устройва и някакво по-бюджетно решение, каквото не успявам да открия засега.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #2 -: Август 31, 2017, 15:35:48 pm »
Предвид факта, че останалите компоненти са Onkyo, може би е по-логично да се насочиш към някой от техните модели, който отговаря на критериите ти.
Искаш, не искаш, всеки нов ресийвър ще поддържа и новите стандарти за Атмос и тн.
Предусилвателни изходи обаче се слагат във сравнително по-висок клас.
Това е първия в линията им модели
Onkyo TX-RZ820

Горе долу при същия бюджет започват и моделите на Yamaha
Примерно този
YAMAHA AVENTAGE RX-A870

Иначе много малко са колоните, които нямат нужда от събуфер при гледане на кино и твоите не са от тях. ;)
Все пак, всичко зависи от личните предпочитания и помещението.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #3 -: Август 31, 2017, 15:47:16 pm »
Благодаря, и аз си мислех за Онкио. Наясно съм, че подобен ресивър ще е оптималното техническо решение. Отделен въпрос е, че този апарат ще се използва сравнително рядко и то главно за многоканална музика, и още по-рядко - за звука към филми. Така че през повечето време ще изпълнява ролята на скъпо украшение към интериора на хола ми... :D

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #4 -: Август 31, 2017, 16:23:39 pm »
Не го препоръчвам като оптимално решение, а като единствено възможно :)

Има и малко по-евтини решения, но там някъде като бюджет започват да се появяват исканите от теб изходи.

Неактивен kaloman

  • Публикации: 20
Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #5 -: Септември 02, 2017, 17:00:53 pm »
"Тънката" серия на Marantz NR1506, NR1508 имат Front Pre Out изходи.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2017, 12:53:28 pm »
Снощи се снабдих с ресивър, за който питах наскоро тук. В края на краищата си допълних "колекцията" от продукти на Онкио.  :) Ресивърът е Onkyo TX-RZ810.
Ето как изглежда в комбинация с усилвателя ми:



Усилвателят работи като крайно стъпало, а ресивърът като предусилвател по отношение на фронт колоните.
По принцип съм доволен, но трябваше да се преборя с няколко проблемчета и проблеми:
1. След свързването на всички компоненти по време на първоначалната инициализация забелязах, че ресивърът реагира на командите от дистанционното доста мудно. Особено мъчително беше въвеждането на паролата за WiFi.
Оказа се, че е с много древен фърмуеър. Пуснах му процедурата за ъпдейт на фърма през WiFi. На седемдесет и няколко процента от ъпдейта излезе съобщение за грешка. Изпълних процедурата за ресетване в такъв случай и с големи зорове и мъки успях да вляза в менюто и да задам ъпдейт от USB. Този път всичко беше нормално и след ъпдейта ресивърът стана доста-по-пъргав.
2. Имаше някакъв проблем във видеото по HDMI между плейъра ми Dune HD 4K Duo Base и ресивъра. Само при включване на този видеовход на ресивъра, изображението на телевизора трепкаше на всеки десетина секунди. Независимо дали беше менюто на Дюната, или възпроизвеждан филм примерно. След много ръчкане, нерви, ресет до фабрични настройки и т.н. в края на краищата намерих само едно решение на проблема. Беше необходимо да се изключи опцията Deep Color през сервизното меню чрез натискане и продължително задържане на комбинация от бутони от челния панел на ресивъра... Явно възниква някакъв конфликт по HDMI между Дюната и ресивъра.
3. Остана и един нерешен проблем, който просто съм го заобиколил и не ми пречи, но е досаден.
Връзката кабелен/сателитен тунер - ресивър. Включил съм ресивъра по HDMI към IPTV приемник на Виваком, на които съм абонат. Първоначално всичко беше нормално. Но след 2-3 часа след подаване на команда за смяна на канал от дистанционното на приемника, изображението замръзна, след това излезе черен екран, след известно време телевизорът /или приемникът/ премина в прекрасната резолюция 480i...  След дълго бърникане успях да повиша резолюцията до 576i. И дотам. Нищо не помогна. Интересното в случая е, че ако приемникът се включи директно по HDMI към телевизора, няма никакви проблеми с резолюцията на изображението от IPTV.
В края на краищата засега съм оставил връзката към кабелната телевизия на друг HDMI вход на телевизора, а не на HDMI ARC входа, където е вързан HDMI кабелът от ресивъра.
Някой да има представа това на какво може да се дължи?

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2017, 13:03:05 pm »
Допълнение: Относно проблема с кабелната телевизия - естествено пробвах да включа приемника по HDMI и на други входове на ресивъра.  Освен това пробвах и приемника от втория ми телевизор. Същата работа...

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2017, 13:20:36 pm »
Според мен трябва да намериш в настройките на ресийвъра да не пипа видео сигнала.
Подозирам,че е включен някакъв ъпскелинг и тн.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2017, 13:31:43 pm »
Благодаря за съвета. Ъпскейлингът към 4К е изключен. Нещо друго ще да е. Ама още не съм го открил.

Неактивен svetlio1

  • Публикации: 77
Re: Съвет за ресивър с pre out изходи за крайно стъпало
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2017, 23:35:05 pm »
Вивакомските IPTV приемници са си доста дървени и проблемни - надявам се поне ползваш друг HDMI кабел, а не тоя от комплекта им... Не съм много убеден, че ще успееш да решеш проблема - аз също съм с тяхното IPTV и съм го свързал директно към тв , а от там по HDMI(ARC) си връщам звука към ресивъра - може да пробваш и с оптика.
Пак обаче ми се е налагало да разкачам кабелите и да правя студен рестарт на тв (50ST60), понеже някоя опция/функция е забила точно заради дръвчето на Виваком - май вкарва грешки към свързаните устройства - последният път точно избирането да пусна звука към ресивъра не работеше.
 Може да пробваш дали и при ресивъра ти ще има ефект изключване от захранване за 10-на мин. с разкачени устройства.
47LM660S ,40XV733G , 40B750 , 37R81 ,37LG5000 ,32LG3000 ,PlayStation3 , XBOX360 , YAMAHA RX-V673