Автор Тема: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601  (Прочетена 6579 пъти)

Неактивен manchorov

  • Публикации: 25
Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« -: Ноември 19, 2017, 22:12:43 pm »
Предложете някакъв стар усилвател за B&W DM601 които също са стари колони.И мнение за колоните.Все още не съм ги чул....

Неактивен manchorov

  • Публикации: 25
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #1 -: Ноември 20, 2017, 22:31:40 pm »
Насочих се към Denon PMA-520AE.Някои да каже нещо за него.

Неактивен PIP

  • Публикации: 44
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #2 -: Ноември 21, 2017, 02:26:03 am »
Rotel RA-03 свиреше страхотно с b&w 602s3. Още ме е яд, че я продадох тая система  :(

 

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #3 -: Ноември 21, 2017, 09:13:50 am »
В една от бюджетните ми системи използвам PMA-720AE, вързан към DALI Lektor 3. Получи се добра комбинация, но има една малка подробност. Свалих задния панел на усилвателя и направих отвор, сложих му IEC и го вързах директно в контакта с по добър захранващ кабел. Подобрението в звука беше съществено! Двата модела 520 и 720 са сходни, като разликата е основно в мощността, 720 е малко по мощен. Сравнявах го директно с Маранц Pm6004 и Денона ми хареса повече със сменения захранващ кабел. 720ае има pre out изходи и може да се свърже субуфер.

Неактивен manchorov

  • Публикации: 25
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2017, 22:38:43 pm »
Добре :) Значи последно се спрях или на Denon PMA720AE или Maranz PM6006.Кажете кой от двата е по добре според вас?

Момчета дайте мнение + - за тези два модела усилватели,че съм пред покупка.Може ли някой от тях да се върже в последствие с ресивър?Като се имат в предвид въпросните колони.

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #5 -: Ноември 21, 2017, 23:59:43 pm »
Момчета дайте мнение + - за тези два модела усилватели,че съм пред покупка.Може ли някой от тях да се върже в последствие с ресивър?Като се имат в предвид въпросните колони.

Ако идеята ти е за в бъдеще да се обзаведеш и с ресивер с pre out изходи от предусилвателя за фронт колоните, които да свържеш с входове за крайното стъпало на усилвателя, тези два усилвателя няма да станат. Просто нямат входове за крайното стъпало. За целта ти трябва по-висок клас усилвател. И доста по-скъп.

Неактивен manchorov

  • Публикации: 25
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2017, 01:17:36 am »
Да това ми беше идеята.Явно не става.Сега само за стерео с тези колони за момента,кой от двата е по добър?

Неактивен Georg Mihailov

  • Публикации: 110
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2017, 02:28:04 am »
Най-добре е ако можеш да ги чуеш и двата. С едни и същи колони, един и същ източник и еднакви "тестови" записи. Тук може да получиш мнения, които са повече или по-малко субективни, в зависимост от вкуса и предпочитанията, както и от типа предпочитана музика. На мен повече ми харесва звученето на Маранца /чисто субективно/. Някак си ми е по-"музикален".

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #8 -: Ноември 22, 2017, 08:52:23 am »
Наистина е най добре да чуеш няколко модела и сам да си прецениш. Имал съм няколко модела усилватели цд плеъри на Маранц и Денон и това, което мога да кажа на 100% е че съпоставени усилватели на двете марки в един и същи ценови клас, Денон винаги разполага с повече мощност и по добър контрол над колоните. Тоест ако ОТ е с импеданс 4 ома и чувствителност от 85-86 децибела, Денон се справя по добре с такъв товар. Дали Маранц или Денон е по музикален, това е въпрос на личен избор.

Неактивен manchorov

  • Публикации: 25
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #9 -: Ноември 22, 2017, 11:05:24 am »
Слушал съм ги и двата но с различни колони.С моите няма как да ги чуя.Denona е по евтин от Marantza,но сега заради черния петък е намален от близо 500 евро на 300 евро.Дори и с това намаление е по скъп от Denona,който е 250 евро.Като цяло ги слушах с различни колони и ми хареса повече Marantz.Но с различни колони не е меродавно.Колоните с които слушах Marantza бяха различни  B&W.Тези с които слушах Denona бяха Heco ако не се лъжа.По параметри Denona е по мощен,но Marantza има ДАК.Не ги разбирам много нещата и говоря малко на изуст.Очаквам от вас препоръки като по-разбиращи меломани :) Колоните са 8 ома 100 вата......

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #10 -: Ноември 22, 2017, 11:46:36 am »
Marantz PM6006 има вграден ДАК, което е плюс! Можеш да свържеш компютъра си към усилвателя чрез оптичен или коаксиален кабел. Модела 6006 е нов и сигурно ще има подобрения спрямо старите версии. Аз имам 6004 и съм ги сравнявал със 720. Както писах, в тази комбинация с DALI. оставих Денона. Маранца си партнира добре с Монитор Аудио RS1. Те са по ярки и динамични, а Маранц има топъл характер, така ги виждам аз нещата. По принцип няма перфектен усилвател, колкото и да е скъп, всеки си има някакви плюсове и минуси. Това е мнение на хора занимаващи се с аудио много години. Важно е напасването, ОТ, усилвател, източник, кабели. Няма как да кажа, ей това е много яко, звучи убийствено, купи си го. Трябва сам да прецениш кое ти харесва и кое не, а това става със слушане.

Неактивен manchorov

  • Публикации: 25
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #11 -: Ноември 22, 2017, 13:09:49 pm »
Мисля да се спра на Marantz.Музика ще се слуша и от лаптоп,който няма нито дигитален нито коаксиален.Имам обаче FIIO K10E,а той има коаксиален изход.Мисля така да комбинирам лаптопа с усилвателя.Лошото на Marantza е,че няма изход за субуфер.Denona има.Явно няма пълно щастие.Marantz ми хареса как свири с  B&W колони макар и различни от тези който имам.CD-то на Marantza има слушалков усилвател,а мисля да купя и не го за съответния модел.Но да си кажа честно си се двоумя още.Дано да не сгреша. :)

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2017, 19:46:12 pm »
Има и друг начин за свързване на субуфер към усилвател, чрез изходните терминали на усилвателя за тонколоните. Доста модели субуфери предлагат такъв начин на свързване. Включваш колони Б на усилвателя, както е при 6006 и свързваш субуфера все едно ОТ (обикновено към левия канал). Мои приятел е направил връзката на неговия REL с усилвателя по този начин. Казват, че този вариант на свързване бил за предпочитане, защото нивото на усилване от усилвателя е абсолютно уеднаквено, за колоните и бас касата. Аз използвам pre out изходите.

Неактивен manchorov

  • Публикации: 25
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #13 -: Ноември 22, 2017, 21:04:33 pm »
Не го знаех това.Marantza няма преаут.Както казах съм много бос по темата.Но мисля да взема Marantza.То така или иначе Denon и Marantz  са едно и също май :)

Неактивен ivaylo10

  • Публикации: 104
Re: Усилвател (стар) за B&W Bowers&Wilkens DM601
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2017, 23:04:20 pm »
През 2002-ра година двете компании се сляха и образуваха D&M Holding. В кино сегмента нямам наблюдения и не мога да коментирам, но в стереото двете компании имат различна концепция и инженеринг. Например усилвателите на Маранц използват биполярни транзистори, а Денон от серия 1500 и нагоре, мосфети. Ultra High Current MOS на Денон е разработена доста преди да се слеят с Маранц и я ползват до днес. При ЦД плеърите също има съществени разлики, Денон работят основно с 32 битови дакове, докато Маранц с 24, захранванията са различни итн... Новия модел на Маранц ND8006 (комбиниран ЦД и мрежов плеър) който предстои да излезе на пазара през декември ще е с 32 битов ДАК. При Маранц всичко от серия 7ХХХ и нагоре се произвежда в Ширакава, Япония, а при Денон от 1500 и нагоре. Началните им класове до скоро се произвеждаха в Китай, но изместиха производството във Виетнам. Тенденцията е такава и при другите марки, защото заплащането в Китай се е покачило доста, от $1.20 за час през 2006 до $3.60 за час през 2017.