Автор Тема: Нямам surround ефект Onkyo HT-S5805  (Прочетена 8165 пъти)

Неактивен Nocturne

  • Публикации: 11
Re: Нямам surround ефект Onkyo HT-S5805
« Отговор #15 -: Декември 14, 2017, 11:23:26 am »
Ами и при мен прави точно това при клиповете от youtube, когато трябва да пусне заден десен или заден ляв говорител пуска звука от предните. И точно затова мислех, че нещо не е наред.
Е при филми теглени от zamunda също няма ефекти, които уж са с 5.1 DTS.

Е телевизора ми не знам има ли HDMI out, аз мисля, че само IN има? Така е сложен на стената, че чесно казано не съм имал възможността да разгледам подробно какво има отзад. Не го знаех това за звука, ако мога ще пусна HDMI както каза!
Оптиката я използвам, когато source-а е телевизора (гледане на телевизия, youtube, HBO GO и т.н.)

Неактивен Ulfhedinn

  • Публикации: 43
  • Time fades even legend...
Re: Нямам surround ефект Onkyo HT-S5805
« Отговор #16 -: Декември 14, 2017, 20:38:58 pm »
Пробвай да включиш всички устройства в ресийвъра, след това от HDMI out пусни кабел до HDMI ARC на TV-то. Мисля, че трябва в менюто на TV-то да включиш ARC ON, да зададеш в менюто за звук съраунд и на някои телевизори трябва да се зададе "internal TV speakers off". От YouTube многоканален звук няма да имаш, но от плейърите би трябвало да се получи. Ресийвърът ще ти изпише кой кодек се използва в момента - DTS, DolbyDigital и т.н. Имай предвид, че звукът на телвизионните канали е мега скапан и там съраунд ефекти не очаквай. При филмите вече зависи как е миксиран съответния саундтрак и какви ефекти са насочени към съраундите.
А да - разкарай оптиката и пиши дали се е получило.

Неактивен Nocturne

  • Публикации: 11
Re: Нямам surround ефект Onkyo HT-S5805
« Отговор #17 -: Декември 15, 2017, 11:04:05 am »
Много благодаря за съветите, ще пробвам тия неща и ще пиша!
Само едно не разбрах  ::), сигурно въпроса ми е глупав но, но понеже всичко е така нагласено при мен, че няма как да пробвам много неща заради лошия ми достъп до задната част на телевизора..
Общо 2 HDMI кабела ли ми трябват или 1? Може ли през 1 кабел да се подава звук от телевизора към ресивъра и обратно, когато пусна медия плеъра (който е вързан с ресивъра)?
Оптиката ще я разкарам добре.

Неактивен disldi

  • Публикации: 35
Re: Нямам surround ефект Onkyo HT-S5805
« Отговор #18 -: Декември 15, 2017, 15:16:13 pm »
Може, ако телевизора има HDMI ARC, както и ресивъра. През оптичен кабел имаш само стерео.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Нямам surround ефект Onkyo HT-S5805
« Отговор #19 -: Декември 15, 2017, 23:47:16 pm »
Свалените филми с DTS/DD с какво ги пускаш?
Свали долния файл и кажи има ли осезаем ръраунд ефект или не?
Виж и дали светва DTS индикацията на ресийвъра.

Link

Виж и този файл:
Link2

През оптичен кабел имаш само стерео.
Това не е задължително вярно.
Може да имаш многоканален звук от оптиката на телевизора в зависимост от модела, настройките, източника и подавания сигнал.

Неактивен Ulfhedinn

  • Публикации: 43
  • Time fades even legend...
Re: Нямам surround ефект Onkyo HT-S5805
« Отговор #20 -: Декември 16, 2017, 14:18:13 pm »
Общо 2 HDMI кабела ли ми трябват или 1? Може ли през 1 кабел да се подава звук от телевизора към ресивъра и обратно, когато пусна медия плеъра (който е вързан с ресивъра)?

ARC означава "Audio Return Channel" и изпраща аудио сигналите от телевизора към ресийвъра. Също позволява и CEC (Consumer Electronics Control), при който имаш възможност с едно дистанционно да управляваш няколко свързани устройства. Мисля, че ограничението беше до 15 свързани устройства, но не съм съвсем сигурен. При Samsung CEC се нарича Anynet +.

Необходим ти е само един HDMI кабел. На следващата схема е показано:



Оптичният кабел има ограничение до 1.5 Mb/sec DTS core audio и винаги за многоканален звук е за предпочитане свързване чрез HDMI. Ако, разбира се, това е възможно. Ресийвърът ти поддържа HDMI ARC, а предполагам и телевизорът ти също. В този случай най-целесъобразно ми се вижда да ги свъжеш по този начин. Погледни си също така настройките на ТВ-то дали позволяват многоканален звук. Това, ако не пропускам нещо, са възможните причини да липсва при теб. Ситуацията с YouTube вече я обсъдихме.

Забравих да уточня винаги, когато свързваш HDMI кабели изключвай и двете устройства, защото иначе рискуваш да изгориш HDMI портовете.

Неактивен Nocturne

  • Публикации: 11
Re: Нямам surround ефект Onkyo HT-S5805
« Отговор #21 -: Декември 17, 2017, 00:13:18 am »
Включих HDMI ARC и махнах оптиката. Да, телевизорът и ресивъра ми го поддържат.

Изтеглих и двата файла, които lazarus18 ми прати и ги пуснах с медиа плеъра (Minix X6 с Android). Определено за първи път излезна surround от тая система. Макар, че клипчетата са доста кратки бяха достатъчни за да се уверя, че всичко работи.
Явно проблема досега е бил, че не съм гледал от източници, които подават сигнал с такива ефекти.
За youtube разбрах. Отделно, че когато съм пускал през него или HBO GO е било с оптиката и както казахте това също може да е причина.
Много съм доволен, че вече съм с един кабел по-малко и ви благодарен за помощта (y)

Само още един последен нубарски въпрос, на какъв listening mode гледате филми, Dolby Surround?
Аз гледам телевизия и слушам музика на Allch Stereo, така излиза звук от всички колони, но основно от фронталните и центъра.

Аз имам следните варианти:
Dolby Surr
Allch Stereo
Stereo
Direct
Full Mono
Studio-Mix
Unplugged
Orchestra
Neo:6 Music


Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Нямам surround ефект Onkyo HT-S5805
« Отговор #22 -: Декември 17, 2017, 02:45:03 am »
Не съм сигурен, че тези режими на звука ще са активни при подаване на филм с 5.1 звук.
Това са режими при подаване на 2-канален звук и искаш да свирят всички колони.
Тогава кой режим ще ползваш зависи от това какъв резултат търсиш.
Ако е музика бих препоръчал Stereo или Direct.
Ако е филм /от телевизията или такъв само с 2 канала/ - Dolby Surr.