Автор Тема: Изграждане на система с ресивър  (Прочетена 8662 пъти)

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Изграждане на система с ресивър
« -: Януари 20, 2018, 23:24:00 pm »
Здравейте. Реших се най-после да почна лека полека изграждането на система за музика и малко филми, предимно с 2.1 аудио. Бюджета ми е доста ограничен, а и нямам кой знае какви претенций за звук. Спрял съм се на колони Monitor Audio Reference MR2, а след това ще мисля за ресивър и накрая искам да завърша системата с един субуфер. Та някой ако има впечатления от тези колони моля да каже мнение. Знам, че са доста нисък клас, но това са ми възможностите за момента. Иска ми се да има ясно изразен бас, не толкова качествено звучене. В момента слушам и гледам на ДВД система Сони и ми се иска да вдигна поне малко нивото.

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #1 -: Януари 21, 2018, 02:53:18 am »
Monitor Audio MR2 e чудесен избор в този клас, особено на цената, на която се предлагат сега. Реално това е преработен вариант на предишно поколение на Бронзовата серия. Актуалната Бронзова серия, разбира се, звучи по-добре, но е и значително по-скъпа.
Не се сещам за сценарии, в който да не усетиш осезаем ъпгрейд спрямо готово домашно кино на Сони.
Друг е въпросът какво ще правиш колоните без рисивър...

Неактивен Angel_s

  • Публикации: 10
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #2 -: Януари 21, 2018, 13:04:41 pm »
Здравей borsan ,
аз използвам тези букшелфи в спално помещение от 18-20 кв.м. свързани в система 7.1  в комбинация с AV Pioneer VSX 924 ,кабели  Chord  Odyssey  2 , стойки Atacama - напълнени с кварцов пясък  , разклонител QED Qonduit MDH6 High Performance Mains Distribution Hub и захранващи кабели на WireWorld Aurora .

За размера  и цената   създават добра звукова картина с добър бас . Напълно са достатъчни да озвучат това помещение.  Въпреки ,че са с преден порт е желателна да са поне на 30-40 см. от стената .

Rudra , предполагам ,че на първо време ще ги свърже към сегашната  системка за домашно кино на Сони.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #3 -: Януари 21, 2018, 20:30:52 pm »
@Rudra
Ами засега ще си стоят така няколко месеца докато взема ресивъра, но сега изниква и въпроса. Ако стоят така тези колони без да свирят може ли да се повредят нещо, или няма проблем. Ако е така то ще трябва по-скоро да събирам средства и да взимам и колоните и ресивъра заедно.

@Angel_s
Начи ще са достатъчни за моята стая която е към 15-20 квадрата. Иначе място ще им намеря към 30-40см. Иначе за ресивър си мисля нещо от рода на YAMAHA RX-V483, или Pioneer VSX-531

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #4 -: Януари 22, 2018, 08:56:34 am »
 ;D Нищо няма да им стане на колоните, просто няма да ги ползваш.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #5 -: Януари 22, 2018, 16:41:26 pm »
А значи е решено. Скоро ги взимам и няма да се ползват най-много 2-3 месеца докато взема ресивъра. Не ми е проблем само ще си ги гледам засега  ;D

Само да попитам после за субуфера след време този MRW10 ще пасне ли на колоните ?

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #6 -: Януари 22, 2018, 17:58:55 pm »
Този събуфер е проектиран да пасне на тези колони. Така че няма какво да те притеснява.
Ако бюджета позволява може да помислиш за някой от моделите на SVS.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #7 -: Януари 22, 2018, 18:47:53 pm »
Ами бюджета за сега ми е доста ограничен, но може след време да помисля и за този модел суб. Благодаря ви за насоките.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2018, 03:10:35 am »
Здравейте отново. След похарчване на първоначалният бюджет за неща като ТВ и Лаптоп сега почвам да мисля за колоните. След доста мислене обаче се отказах от ресивър и сега си мисля за стерео усилвател, или ресивър с изход за събуфер. Само че имам едно питане. Какво мислите за Yamaha A-S501, или Yamaha R-N602, които имат и изход за суб, а нещо много важно за мен. По какъв начин може да се свърже лаптопа към тези усилватели за да слушам от него музика?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2018, 11:50:06 am »
И двата усилвателя биха били добър избор за колоните, на които си се спрял.
И двата имат вграден DAC, но при Yamaha A-S501 имаш оптичен и RCA цифрови входове, докато при Yamaha R-N602 освен такива входове имаш и мрежови възможности, Airplay, Bluetooth и т.н., както и възможност за просвирване на файлове от USB устройство и управление чрез телефон или таблет.

Какъв е лаптопът, който ще използваш? Ако няма оптичен изход на жака за слушалки, то Yamaha R-N602 би бил по-удобното решение.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #10 -: Февруари 09, 2018, 14:35:28 pm »
За жалост няма оптика. Аз за това се бях насочил към ресивър, защото има HDMI ARC и мога да свържа лаптопа. Значи и на двата варианта няма да мога да свържа лаптопа през дака?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #11 -: Февруари 09, 2018, 14:45:07 pm »
При втория вариант има мрежови възможности - DLNA, Airplay и т.н. и плеър в самия усилвател. Ако не искаш музиката ти да е на отделен USB носител, предполагам можеш да шернеш папка с музика от лаптопа и да плейваш директно от усилвателя. С Airplay  нещата стават още по-лесно.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #12 -: Февруари 09, 2018, 14:47:54 pm »
Благодаря ти много за разясненията. Значи ще трябва да избирам дали да взема стерео ресивъра, или многоканален ресивър примерно Yamaha RX 483 + Monitor Audio Bronze 2, или Yamaha R-N602 + MR2. Кое според вас е по-добрия вариант?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #13 -: Февруари 09, 2018, 15:38:19 pm »
Monitor Audio Bronze 2 са по-добрите колони и разликата се усеща лесно. Друг е въпросът, че кино рисивър от начален клас надали е най-подходящият избор за стерео система.

Неактивен borsan

  • Публикации: 22
Re: Изграждане на система с ресивър
« Отговор #14 -: Февруари 09, 2018, 20:12:57 pm »
Благодаря. Значи най-добре е или Yamaha R-N602 + Бронз 2, или RX483+MR2.