Автор Тема: Съвет за избор на субуфър в стерео система Marantz PM6005 + Dali Zensor 3  (Прочетена 3364 пъти)

Неактивен Steff

  • Публикации: 5
Здравейте! Ще съм благодарен, ако ми препоръчате субуфър, който да добавя към стерео система Marantz PM6005 и Dali Zensor 3. Помещението е 20 кв.м. Бюджета е около 1000 лв., може и малко отгоре. Слуша се различна музика, като преобладава рок.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Здравей,
Усилвателят ти няма предусилвателен изход за събуфер, следователно ще трябва да се насочиш към модел, който предлага възможност за свързване по високо ниво (директно към изхода за колони).
Популярни производители на такива събуфери са REL и BK, но първите са доста над бюджета ти (като изключим най-малкия модел, който е подходящ за съвсем малки помещения), а вторите не се предлагат в България.

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Според мен е добре да вдигнеш бюджета с 200 лева и да си купиш SVS PB1000.Смятам че е добре да се заложи на ново и доказано.И с гаранция.SVS PB 1000 е лесен за интегриране и предостатъчен за тези букшелфи.Ако ти е голям,заложи на SB1000.Смятам че със SVS не можеш да сбъркаш.Поздрави!

Неактивен Kro1

  • Публикации: 10
Здравей, имам същата система, само че с усилвател PM6006. Използвам събуфер BK Xls200 свързан по високо ниво с усилвателя. Слушам го от около месец и засега съм много доволен от системата. Помещението,  в което се слуша е 18 кв.м.

Неактивен Steff

  • Публикации: 5
Благодаря за отговорите. Ако все пак съумея да отделя още малко средства, кой от трите е за предпочитане -
REL T5i, SVS SB-1000 или BK XLS200-DF MK2? Има ли значение дали говорителя е разположен отпред или отдолу? Питам, тъй като имам малки деца и ме е страх, че може да го повредят, ако е отпред.

Неактивен Invisigoth

  • Публикации: 36
Аз битката я виждам между BK XXLS400 и SVS SB-1000. Релчето хилаво ми се струва за 20кв.

Неактивен Steff

  • Публикации: 5
Освен това, незнам дали има значение разположението на говорителя (отпред или отдолу), спрямо мястото, на което ще бъде разположен субуфера (на снимката - долу в дясно). Размерите на нишата е Ш400 х В440 х Д500.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Нито на колоните им е мястото там, нито на събуфера. Може да изглежда добре, но противоречи на всички правила. Нищо, че колоните се водят bookshelf.
На теория, ако ще стои събуфера в тази ниша е по-добре говорителя е насочен напред.

Неактивен Steff

  • Публикации: 5
Благодаря за коментарите и съветите! Най - вероятно ще взема  BK XLS200 - FF MK2