Автор Тема: Мнение за избор на тонколони Wharfedale Diamond 230 или Jamo C-95 и ваш съвет  (Прочетена 3226 пъти)

Неактивен cobe

  • Публикации: 2
Здравейте

Нуждая се от ваш съвет и мнения за избора за тонколни

Избора е:
Wharfedale Diamond 230
Jamo C-95

Може и ваше предложение за колони

Ресивърат  е YAMAHA RX-V 481.

Също каде мога да намера Wharfedale Diamond 230 в София?
Всяко мение или предложение ще ми е од голема позла

Мерси од напред на всичките





Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Здравей,
Какво те накара да се спреш именно на тези колони?
Не съм убеден, че са най-добре звучащите решения на нашия пазар...
Колко е голямо помещението ти, в какви максимални ценови граници търсиш колони и на какво най-много държиш в звученето им?

Неактивен cobe

  • Публикации: 2

Колините съм ги чул и са ми харесали.Многу приятна изненада бяаха Jamo колоните.

Wharfedale Diamond 230 имаат многу висока оценка на whathifi.com

Максимални ценови граници към 1000 лева.(+/- 100лева).

Помещението  е 40м2

Колоните ще ги ползвам  за музика (всичко освен чалга).

Претпочитам квалитет а не ячина.

Това са ми првите колони и всеко мнение или предложение ми е од голема полза.




Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Защо не погледнеш Monitor Audio MR6 като вариант?
Wharfedale Diamond не съм слушал, но съм притежавал Jamo от по-висок клас и съм слушал доста от моделите им и не ми харесват като звук и изработка.

Неактивен dansi

  • Публикации: 1
Ако можеш си вземи Wharfedale Diamond 230 . В момента са 250 паунда за чифт в Англия с включена доставка до всяко населено място в UK . Аз си ги взех покрай Великденските празници за 200 паунда . Колона от този клас за тези пари си е добро попадение . Опаковката е добра , може да се рискува за доставка с някой куриер , но ако има кой да ти ги докара е идеално . Имат много добро решение за  bass reflex - отдолу и така не се съобразяваш с разстояние от задни и странични стени - 20см са достатъчни . Баса е много плътен , високите са меки и изчистени . Помещението е 34кв.м. Още не съм ги тествал с Bi-wire , чакам кабелите , че моите са доста калпави и не ми се занимава да правя експерименти .