Автор Тема: Система втора употреба до 600-700лв  (Прочетена 3233 пъти)

Неактивен Stanley

  • Публикации: 4
Система втора употреба до 600-700лв
« -: Май 04, 2018, 23:11:07 pm »
Здравейте,
Навярно вече на всички ви, им е писнало, отподобни въпроси, но какво да се прави, не всеки може да отдели бюджет, колкото за почти нова кола, за да слуша качествено стерео. Ясно е, ще е втора ръка, с надеждата да уцеля нещо гледано с внимание.
Дилемата е Denon pma520ae, CA Azur 640A, Rotel 960BX, ако се понапъна може и Marantz pm5005. Един от всички ще захранва Dali concept 2 или mission 702i.
Наясно съм с всички рискове на втората употреба, но ще трябва да рискувам.
Стаята е 21 кв.м, а стълът... ами всичко без чалга и рап.
Надявам се, че ще подходите с разбиране, към сегашните и бъдещите ми, вероятно малоумни въпроси.

Благодаря!

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Система втора употреба до 600-700лв
« Отговор #1 -: Май 05, 2018, 13:15:51 pm »
Здравей,
На твое място първо бих обърнал внимание на това - усилвателя ти да си пасва добре в звуково отношение с избраните от теб колони и да ги захранва адекватно.
На второ място - мисля, че е по-добре при купуване на употребявана техика да се има предвид, че ако компоненти на въпросния производител се предлагат у нас - човек може да разчита на по-адекватен сервиз, ако случайно се наложи.

Неактивен Stanley

  • Публикации: 4
Re: Система втора употреба до 600-700лв
« Отговор #2 -: Май 05, 2018, 16:40:48 pm »
До сега съм слушал музика на видео ресийвър Harman Kardon avr18 rds и колоните от минисистемата ми Philips. Не мисля че имам капацитета да напасна които и да е колони и усилвател едни към други. Разчитам изцяло на вас да помогнете да сглобим нещо до към 600-700 лв за колони и усилвател.

Неактивен Stanley

  • Публикации: 4
Re: Система втора употреба до 600-700лв
« Отговор #3 -: Май 08, 2018, 07:47:40 am »
Нека добавим MA mr2 гледам е на добра цена в магазина.
Между другото си мислех, някой сушал ли е BX2 и MR2 и каква е разликата между двете?

Неактивен Stanley

  • Публикации: 4
Re: Система втора употреба до 600-700лв
« Отговор #4 -: Май 27, 2018, 19:14:43 pm »
Стрелях на сляпо и дано не съм сгрешил. От вторник съм с marantz pm6004+monitor audio mr2. Мисля, че ми допада звученето.Казвам мисля, защото когато ги пуснах първоначално, първото което си казах беше, че ще ги продам. Сега са на около 10-12 часа свирене и мога да кажа, че звука се подобри доста.
 За източник за сега ще е компютър, като се колебая за в бъдеще дали да взема Marantz CD6004 или ДАК.

Отново няколко въпроса:
1.Препоръчайте някакви кабели за тонколони.
2.Ако се спра на варианта CD6004, тъй като има USB вход, дали ще възпроизвежда FLAC от флашка?
3.Колко часа за разсвирване на колоните са нужни за да покажат какво могат?

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Система втора употреба до 600-700лв
« Отговор #5 -: Май 28, 2018, 12:09:49 pm »
Предполагам всеки кабел на нормален производител в бюджет около десетина лв. на метър би бил добър старт за тази система. Много добро решение е например Chord C-Screen, а ако си максималист и си склонен да инвестираш повече - Chord Clearway.

Разсвирването на колоните варира според конкретния производител и модел. При някои стотина часа са достатъчни, други искат няколко пъти повече, за да разкрият пълния си потенциал. Обикновено това е описано в упътването.