Автор Тема: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100  (Прочетена 9324 пъти)

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« -: Септември 12, 2018, 21:52:04 pm »
Здравейте.

Не съм аудиофил, но ми се слуша качествена музика.
За купил съм си Audio Monitor Silver 100, които слушах с receiver Marantz SR6011.
Искам да си купя усилвател и в момента имам няколко опции. Ще се радвам и на нови предложения.
1. Marantz PM 8005
2. Arcam A38

Ще ми трябва и DAC по възможност с Apple air play.

Ще съм благодарен на мнения и насоки.

 ::)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #1 -: Септември 12, 2018, 23:02:46 pm »
Здравей,
Какъв е максималния бюджет, каква музика предпочиташ и какво звучене се опитваш да постигнеш?

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #2 -: Септември 12, 2018, 23:24:33 pm »
В момента съм предвидил 3к за усилвател, streamer и dac. Слушам много разнообразна музика, от фънк до класическа. Слушам на музиката по-тихо и харесвам по мек звук (не съм сигурен в това твърдение, така че можете смело да ми предложите).

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #3 -: Септември 12, 2018, 23:30:13 pm »
А какво не ти достига в звученето сега, кое те кара да мислиш за ъпгрейд и в какво се надяваш да се промени представянето на системата?

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #4 -: Септември 12, 2018, 23:34:17 pm »
Слушам само стерео. Надявам се цялостно да получа по-добър звук.

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #5 -: Септември 13, 2018, 12:03:38 pm »
По-добър може да значи много неща и те невинаги са едни и същи за всички хора.
И Arcam, и Marantz често се комбинират с Monitor Audio и от гледна точка на напасване всичко би трябвало да е наред, но двете марки звучат много различно една от друга и няма как да знаем коя комбинация би ти допаднала повече, особено, когато и ти не знаеш точно какво търсиш като звук. Конкретно този Arcam тук там по ревюта е зле оценен, но това също не е гаранция за кой знае какво.
Предполагам, по-малко изненади биха те очаквали с усилвателя на Marantz, тъй като имаш вече рисивър от същия производител, запознат си с характера намарката и си слушал комбинацията с твоите колони. От друга страна, с такъв ъпгрейд би получил звук на по-високо ниво, но с почти същия характер.

Други добри партньори на Monitor Audio Silver 100 биха били например YAMAHA A-S801 или Creek Evolution 50A, като единият има вграден DAC, а другият - опция за вграждане. Аз харесвам доста и комбинацията Monitor Audio с Naim.


Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #6 -: Септември 13, 2018, 13:57:04 pm »
Мерси много за отговора. Ще разгледам различните опции.
Тъй като трябва да свържа, който и усилвател да избера с източник, а той ми се иска да е дак със стриимър. Можете ли да ми препоръчате добро решение?
Arcam rPlay?
Sonos connect с отделен дак?
Или този тип източници ще компроментират доста качеството?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #7 -: Септември 13, 2018, 14:07:16 pm »
Нямам опит с Arcam rPlay. Sonos connect е интересен основно с поносима цена и удобство. Като качество не може да става дума за върхови постижения, а и не поддържа файлове с висока резолюция. Съвсем скоро се очаква новият стриймър на Denon, който ще поддържа HEOS системата и поне откъм разнообразие на поддържаните файлове и удобство се очаква да е чудесно нещо за цената си. За звуковите качества няма как да говоря на този етап, но има и цифров изход, за да се свърже евентуално, ако е нужно, към по-висок клас DAC. Поддържа освен кабелна и безжична мрежа - Bluetooth и Airplay2.

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #8 -: Септември 13, 2018, 14:49:43 pm »
Имам опция да взема Marantz NA8005, но като чета хората не са много доволни.


Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #9 -: Септември 13, 2018, 17:40:35 pm »
Имате ли мнение за нещо по-лесно.
Моделът, за който четох добри отзиви и е all in one: Yamaha r-n803d

Неактивен dpg

  • Публикации: 66
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #10 -: Септември 13, 2018, 21:53:10 pm »
Не виждам много смисъл да се минава от един клас ресийвър към същия клас от друга марка, съмнявам се че ще получиш желания апгрейд като замениш sr6011 с rn803d, същото се отнася и за подмяната му с 8005, не е чак толкова голяма разликата в класовете на трите компонента. Още повече имаш сравнително хубави колони, които ако имаш ~3к за харчене, има дооста по-добри опции от това да размениш едно нещо за почти същото такова. Атом е една от тях

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #11 -: Септември 14, 2018, 12:02:21 pm »

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #12 -: Септември 14, 2018, 12:23:56 pm »
Мерси за мнението.
Дали няма да е по-добре да инвестирам в отделни компоненти, а не в голям дисплей.
Примерно Naim Nait 5si с Denon DNP-800NE и по нататък един дак и може би ъпгрейд на колоните?

Неактивен sss

  • Публикации: 95
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #13 -: Септември 14, 2018, 14:37:37 pm »
Ако ще са отделни компоненти по-добре да са от един производител  :)
Моето виждане е, че всяка марка си има определен характер на звучене и ако комбинираш Naim + Denon + чифт интерконекти крайният резултат може и да не е добър.

Неактивен Mr.bungle

  • Публикации: 22
Re: Съвет с какво да захраня Monitor Audio Silver 100
« Отговор #14 -: Септември 14, 2018, 14:44:05 pm »
Според теб all in one е добра опция? Като Atom?
Ако са отделни елементи, кои компоненти бихте препоръчали? Stremer-a на Naim е доста скъп...