Автор Тема: Мнение и съвет за Dali Oberon 7  (Прочетена 3160 пъти)

Неактивен B`at Ves

  • Публикации: 4
Мнение и съвет за Dali Oberon 7
« -: Декември 15, 2018, 21:29:53 pm »
Здравейте, след дълго отлагане съм решил да събера и моята система. Както писах и в другата си тема след доста четене и лутане се спрях на колони Dali Zensor 7 със съответния център, и единицата за съраунди (въпреки че много дълго се колебах между тях и  MA bronze 6. За съжаление няма къде да се чуят едновременно и двата варианта, слушах ги по отделно, но в крайна сметка се спрях на Dali - може би и разликата в цената от около 1000 лв. за пълен комплект с буфер наклони везните). Отивайки в Авител обаче, попаднах и на новия модел на Dali - Oberon 7 - определено е по-различна колона, с малко 'по-плътен' звук. Мога да си ги позволят и евентуално да отложа закупуването на субуфер или съраунди за по-късен етап. В тази връзка въпросът ми е някой има ли повече наблюдения над тези колони, като ще се радвам и на мнение от някой от по-опитните и разбиращи материята. Да добавя, че ще се слушат с Denon AVR-X2500h или AVR-X3500h
Предварително благодаря на всички отделили време да ми отговорят!

Неактивен kadich

  • Публикации: 11
Re: Мнение и съвет за Dali Oberon 7
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2019, 20:15:36 pm »
Здравей! Преди около месец ходих в Авител да слушам колони. Занесох моите стари DALI BLUE 5005, да ги сравня с новите модели. Тъй като моите са Made in Denmark и са юбилейни( за 25 г. DALI), мислех, че ще свирят по - добре от китайските Далита. Бях изненадан, че свирнаха по - добре единствено от  Zensor 7. Oberon 7 беше по - добър от моите, Opticon 6 oще по - добри и най - много ми харесаха Opticon 8. Taka че Oberon 7 според мен е доста добра колона.