Автор Тема: Смартфонът като източник на звук  (Прочетена 3626 пъти)

Неактивен sarrummann

  • Публикации: 48
Смартфонът като източник на звук
« -: Август 06, 2019, 09:28:00 am »
Здравейте! Направих опит да осъществя свързване на смартфон към домашен аудио усилвател и установих, че звукът от телефона е много слаб, за да се усили подходящо. В тази връзка искам да Ви запитам относно един продукт, който намирам в сайта на PLESIO, за който техните консултанти в магазина нищо не успяха да ми обяснят. Става дума за този слушалков усилвател/ДАК/Докинг станция : Fiio Docking Headphone Amplifier/ DAC K5
Харесах си този модел усилвател, тъй като единствен той от предлаганите в магазина е със захранване от мрежата, а не през USB порт. Според Вас, би ли ми свършил работа този модел, като възнамерявам посредством кабел жак-чинчове да ползвам чинчовия му вход и от изхода да свържа към интегрирания ми усилвател вкъщи. Ще има ли някакъв проблем, че сигналът ще мине през три усилвания - на телефона, на това устройство и накрая на моя усилвател?
И друго, което ме интересува, ще мога ли да ползвам това устройство и като докинг станция за телефона, или не?
Благодаря предварително!



Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #1 -: Август 06, 2019, 15:05:34 pm »
Не мисля, че можеш да свържеш телефона си към докинг станцията. Тя е предвидена за техните плеъри.
Най-добре прочети упътването дали би могъл да свържеш по USB.

Неактивен sarrummann

  • Публикации: 48
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #2 -: Август 06, 2019, 15:13:36 pm »
В упътването пише "Усилвател, съвместим с всички Fiio продукти, както и с настолни компютри и лаптопи. Освен docking за Fiio players, K5 разполага със стандартни изходи за свързаност". Това не би ли трябвало да означава, че стандартните изходи за свързаност могат да се използват и за други продукти...

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #3 -: Август 06, 2019, 15:16:18 pm »
"Изход" предполага излизане на сигнал, а не влизане :)
Каква въобще ти е идеята да свържеш смартфон към усилвателя - очевидно с тази схема не може да става дума за някакво голямо удобство, а за качество на звука- още по-малко.

Какво се опитваш да постигнеш като план максимум, какъв е настояшият ти усилвател и какъв бюджет можеш да си позволиш да отделиш?

Неактивен sarrummann

  • Публикации: 48
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #4 -: Август 06, 2019, 15:36:56 pm »
Искам да слушам музика от интернет. Не се стремя към върховно качество, тъй като усилвателят ми е съвсем базов модел, идеята ми беше да слушам голямото музикално богатство на нета поне с качество на FM радио. С този ми клас усилвател не виждам смисъл да търся медия плеър. Другият вариант, за който мислех, е този блутут приемник -  Но преди да премина на блутут вариант, ми се искаше да опитам по стария изпитан начин с кабели, стига да има към какво да ги свържа :)

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #5 -: Август 06, 2019, 19:11:28 pm »
Ако търсиш основно удобство в свързването и не търсиш някакво високо качество си купи от някъде Bluetooth Audio Receiver.
Има най-различни варианти и са от порядъка 15-30 евро.

Неактивен sarrummann

  • Публикации: 48
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #6 -: Август 07, 2019, 11:07:19 am »
В предното ми съобщение точно това бях писал, че мислих и вариант за блутут приемник. Дори посочих модел, който си бях харесал, но явно модераторът на сайта го е счел за непочтена реклама и го е премахнал :) Та този модел, който бях намерил в нета, беше на цена доста над 15-30 евро, но той се води и стриймър /признавам, че съм лаик в тази област и не знам каква е разликата между обикновен приемник и стриймър :)/. На българския пазар, честно казано, не намирам голям избор на такива приемници, които да могат да се свързват към аудио усилвател.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #7 -: Август 07, 2019, 11:47:57 am »
Не съм търсил конкретни модели, но в Амазон например има десетки модели.
Това ти е просто приемник на сигнала от телефона и го изкарва през жак или чинчове към усилвателя.
Телефона ти е плеър.
Иначе с медия стриймър е най-добрия вариант, но цените /поне на читавите/ са значително по-високи.

Неактивен sarrummann

  • Публикации: 48
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #8 -: Август 07, 2019, 17:30:12 pm »
Принципът на действие на блутут приемника ми е ясен, разбирам, че той приема сигнала от телефона и би трябвало да го предаде на усилвателя, но щом от самия телефон не мога да подам достатъчно силен сигнал, който да се поеме от усилвателя, как един блутут приемник би подал на усилвателя читав сигнал? Нали функцията му е само да приеме и предаде сигнала, без да го усилва.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #9 -: Август 07, 2019, 17:44:39 pm »
Силата на сигнала, който си подал от жака на телефона и това, което ще подаде BT приемника са различни неща.

Неактивен sarrummann

  • Публикации: 48
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #10 -: Август 27, 2019, 12:21:03 pm »
Да споделя опита си по темата, тъй като явно не е популярна сред аудиофилите :) Установих, че няма проблем да се ползва смартфона като източник на звук, но е необходимо неговият звук да бъде усилен докрай или почти докрай. Тогава нивото на сигнала е почти колкото нивото от другите източници. Не е необходимо ползването на блутут приемник, кабел жак към чинчове върши работа.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Смартфонът като източник на звук
« Отговор #11 -: Август 28, 2019, 16:07:45 pm »
Това е вярно само ако си ОК с това безжичния ти телефон да бъде вързан с кабел. :)