Автор Тема: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali  (Прочетена 2968 пъти)

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« -: Януари 14, 2020, 12:06:43 pm »
Здравейте на всички. Предварително се извинявам ако задавам глупави въпроси,но тепърва навлизам в тази материя. Доста четох и доста се пообърках :). Искам да си изградя система първоначално 5.1 с идеята после да я донадградя до 7.1. Харесал съм си Denon AVR-2600 и тъй като в Бургас няма нито един свестен магазин за HI-FI успях единствено да чуя Dali. Мислех да взема Dali 7, Dali 3 за съраунд, Dali Zensor Vokal за център и  DALI SUB E-12F. Пространството в което ще се слушат е общо 40м2(хол с трапезария и кухня),но реално само хола е 25м2. Лошото е,че нямам никакво място да оставя зад колоните. Трябва да са доста близко до стената,и предните и съраунда, а прочетох,че това не е много добре. Ще съм благодарен ако дадете съвет дали изборът ми е добър ?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #1 -: Януари 14, 2020, 12:19:37 pm »
Здравей,
Големи колони близко до стената почти никога не е добър вариант.
Има някои изключения, но те са по-скоро екзотики, които изрично искат такъв тип разполагане.
Dali не е от тях.

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #2 -: Януари 14, 2020, 12:27:47 pm »
Благодяря за бързият отговор. Доста четох за това пусто разстояние,но просто нямам никакъв шанс да ги дръпна от стената. Максимално мога да ги отдалеча на 15см. Мебелите са така разположени,имам врата към спалня и просто нямам варянт. Доста четох и за този съб,че не е добър?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #3 -: Януари 14, 2020, 13:01:11 pm »
Чел си доста, че разположението е критично важно и въпреки това си решил да взимаш големи колони, които поставени близо до стената биха създавали още повече проблеми?
Чел си доста и че събуфера не е на ниво, но си решил да го вземеш?
Защо тогава четеш? И защо питаш - за да те успокои някой, че каквото и да вземеш и както и да го разположиш ще свири идеално?

Ако те интересува действително съвет - в много теми тук е обсъждана подобна ситуация - При положение, че няма как да осигуриш адекватно разстояние зад колоните, по-малко проблемен вариант биха били компактни букшелф колони, подкрепени от наистина добър събуфер.

Винаги съществува и вариант да си вземеш каквото си си наумил или да питаш толкова хора, колкото е необходимо, докато някой ти каже, че всичко е наред и дори залепени до стената колоните ще свирят, защото порта им е отпред...

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #4 -: Януари 14, 2020, 13:23:09 pm »
Точно за това пиша във форума за да разбера какво да взема. Може би,не съм се изразил правилно,мисля да взема,не съм решил нищо още. Просто искам да направя достатъчно добра система която да отговаря на пространството и разположението на мебелите.
Може ли да ми препоръчате добри букшелф и съраунд колони? Много ми е сложно да отговоря за бюджета,защото е много разтегливо понятие.

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #5 -: Януари 14, 2020, 19:26:54 pm »
Бих заложил на озвучаване от клипш поради по високата чувствителност,с оглед на куцото според мен ресивърче.А и се гони кино нали?

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #6 -: Януари 14, 2020, 19:40:09 pm »
:-\  какво ще рече куцо? Слабо като ватове?

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #7 -: Януари 15, 2020, 08:41:33 am »
Ми да.Затова klipsch ;)

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #8 -: Януари 15, 2020, 11:38:41 am »
vidolov, ти слушал ли си някога Denon AVR-X2600H с колони от ценовия клас на посочените по-горе?

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #9 -: Януари 15, 2020, 13:00:18 pm »
Колкото повече чета мненията и казаното от Rudra мисля да заложа на добри Bookshelf колони и добър буфер
Monitor Audio Silver 100 за предни, Monitor Audio Bronze 2 за съраунд, Monitor Audio Bronze Centre и SVS PB-1000 за буфер? Мисля,че споменатият ресиивър ще успее да ги захрани ?

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #10 -: Януари 15, 2020, 13:06:25 pm »
Monitor Audio Silver 100 са чудесни колони за цената си, но също искат повечко място зад себе си, за да свирят наистина добре. Ако се спреш на Monitor Audio, при поставяне на колоните толкова близо до стената бих препоръчал  по-скоро Monitor Audio Silver 50 или ако се гони бюджет  - Monitor Audio Bronze 2
Хубаво е центърът да е от същата серия, както фронт колоните.

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #11 -: Януари 15, 2020, 13:17:32 pm »
Благодаря ти за съветите. Ще гледам да оставя максималко място от стената. Това е мисля по-добрият от Dali? Ако заложа на Silver 100 за предни, центъра е добре да е Monitor Audio Silver C150 до колкото разбрах?
Последен въпрос- относно буфера-кой е по-добрия избор SVS SB12-NSD или SVS PB-1000

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1830
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #12 -: Януари 15, 2020, 13:31:38 pm »
На мен лично Silver серията на Monitor Audio много ми харесва за бюджета си - и като звук, и като визия, и като изработка.

В този клас няма идеални колони, ако въобще в друг клас има ;). Но сребърната серия е много добре балансирана.

За събуферите - SVS SB12-NSD е старата версия на по-високия клас - SB-2000, kойто пък вече е заменен от съвсем пресния модел SVS SB-2000 Pro. С други думи - по-висок клас, но по-стар модел. PB-1000 е от началната серия на SVS и за цената си е добър вариант, ако помещението не е огромно и фокусът е към домашното кино.

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #13 -: Януари 15, 2020, 14:13:02 pm »
Много благодаря за съветите. Когато я събера ще кажа как звучи :)

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Съвет за изграждане на 5.1Denon- Dali
« Отговор #14 -: Януари 15, 2020, 16:56:13 pm »
rudra ....Слушал съм данона2600 с АТС и беше трагедия .Слушал съм и други неща.Доволен?