Автор Тема: Sony STR-DN1080 + Dali Oberon 7 и търсене за мнение за следващ ъпгрейд  (Прочетена 1636 пъти)

Неактивен Nk

  • Публикации: 1
Здравейте! Това ми е първото мнение тук.

Както писах в заглавието, чудя се каква да бъде следващата крачка за ъпгрейд и затова сондирам за вашето мнение. В момента ресийвърът ми е Sony STR-DN1080, а предните колони са подови Dali Oberon 7. Имам стари JVC за задни, които свирят чудесно и мисля да сменям на последен етап. Център и субуфер нямам.

Филми/музика са наистина 50/50. Музиката, в интерес на истината, слушам предимно на multi channel stereo, защото ми харесва как цялото помощение се изпълва с музика без да е необходимо да усилвам звука. Самото помещение е някъде около 40 кв.м. Музика се слуша абсолютно всякаква - акустична, метал, дъбстеп, текущите хитове в Spotify и т.н… наистина разнородно.

Според вас какъв би бил най-оправдания ъпгрейд? Да си взема център или субуфер? Ако е субуфер, то SVS SP/PB 1000 дали ще са достатъчни, че осезаемо да изпъкнат над колоните? Имам опасения, че съм директно за SVS PB 2000 Pro, но там размерът на кутията ми идва в повече и ще трябва да правя някакви лишения и схеми, които не просто не са по мой вкус, а които със сигурност няма да са по вкуса на съпругата ми ;)

Благодаря!

Неактивен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Здравей,
За помещение с такива размери, нещата, които слушаш и изискванията ти към субуфера, не бих взел нещо под SVS PB-2000 Pro

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Добре дошъл.
Ако размера е единственото, което те притеснява при PB-2000 Pro, то може да помислиш вариант за някой от моделите със затворен обем.
SVS SB-2000 Pro , който ще е някакъв компромис при гледане на филми и достатъчен за музика
или
SVS SB-3000 ако бюджета позволява.

Иначе и центъра си е задължителен ъпгрейд, но няма да е така осезаем като събуфер.