Автор Тема: Питане за субуфер - един SVS 2000 Pro или два SVS 1000  (Прочетена 1761 пъти)

Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Искам да попитам за вашето мнение относно избора на буфер. В началото на годината почнах да сглобявам системата си и сега дойде ред на буфера. До колкото четох,два буфера е идеална конфигурация,та въпроса ми е: един svs 2000 pro или два svs 1000? Помещението ми е около 40м2

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Питане за субуфер - един SVS 2000 Pro или два SVS 1000
« Отговор #1 -: Септември 11, 2020, 11:54:51 am »
Серията 2000 Pro на SVS е значителна стъпка нагоре, спрямо серията 1000 - нови и по-добри говорители, нови и далеч по-сериозни усилватели, DSP и т.н.
Помещението ти е голямо. Предимството на 2 субуфера би било по-равномерно разпространение на ниските честоти, но според мен разликата между 2000 Pro и серия 1000 е значителна в полза на по-високата серия и аз положително бих избрал един SVS 2000 pro. А ако в бъдеще те налегне желание за ъпгрейд - винаги може да помислиш за втори. Но дори и никога да не се стигне до това, отново бих избрал SVS 2000 pro.


Неактивен nkeranov

  • Публикации: 15
Re: Питане за субуфер - един SVS 2000 Pro или два SVS 1000
« Отговор #2 -: Септември 11, 2020, 12:46:52 pm »
Благодаря ти за бързия отговор. Явно сега ще взема един,а за вбъдеще ще го мисля. Само да попитам последен въпрос. Първоначалната ми идея когато почнах да изграждам системата ми беше да 7.1 със две атмос колони върху предните две,после се зачетох и до колкото разбрах,няма да постигна най-вероятно много ако ги сложа там. Сега видях във вашия сайт,че има модел на МА Bronze AMS. Четох доста за атмос и всички препоръчват SVS Prime Elevation които да ги сложа над(зад) мястото на седене. Тъй като цената им е почти сходна,може би втория варянт е по-добър и ще даде искания резултат?

П.с. благодаря ти за избора на тонколони. Silver-a на МА са страхотни, скоро гледах филм и дори се зачудих дали ми трябва буфер. С комбинация от съраунда и центъра C-150 почти не ми трябва бас :)

Активен Rudra

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1831
  • AV Guide
    • www.avguide.bg
Re: Питане за субуфер - един SVS 2000 Pro или два SVS 1000
« Отговор #3 -: Септември 11, 2020, 12:54:36 pm »
:) Ще се учудиш колко дълбочина добавя хубавия субуфер.
Колкото до атмос колоните  - и двата варианта са ок, ако не ти се монтират колони на самия таван. Monitor Audio AMS, могат да стоят както върху фронт колоните - решение, което за мен е далеч от идеалното, така и окачени на стената под тавана.

Неактивен lazarus18

  • Administrator
  • *****
  • Публикации: 1633
Re: Питане за субуфер - един SVS 2000 Pro или два SVS 1000
« Отговор #4 -: Септември 16, 2020, 19:05:50 pm »
П.с. благодаря ти за избора на тонколони. Silver-a на МА са страхотни, скоро гледах филм и дори се зачудих дали ми трябва буфер. С комбинация от съраунда и центъра C-150 почти не ми трябва бас :)
Като чуеш филм на системата със събуфер ще се чудиш как досега си стоял без събуфер. :)

Неактивен vidolov

  • Публикации: 59
Re: Питане за субуфер - един SVS 2000 Pro или два SVS 1000
« Отговор #5 -: Септември 24, 2020, 15:00:14 pm »
Докъде я докара със съба?